אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תביעה נגד גוגל: לא עדכנה את המפות והנהג נפל אל מותו הגשר שקרס בצפון קרוליינה |

תביעה נגד גוגל: לא עדכנה את המפות והנהג נפל אל מותו

לפי התביעה שהוגשה בצפון קרוליינה, שירות המפות של גוגל הפנה נהג לעבר גשר שקרס תשע שנים לפני כן, והוא נפל לערוץ הנחל וטבע למוות. עוד נטען כי תושבים מקומיים יצרו קשר עם החברה שוב ושוב כדי שתעדכן את המפות המקוונות בעקבות קריסת "הגשר לשום מקום"

21.09.2023, 18:51 | חדשות חוץ

משפחתו של גבר אמריקאי בשם פיליפ פקסון תובעת את גוגל בעקבות מותו, זאת בטענה לרשלנות לאחר שלא עדכנה בשירות המפות שלה שהגשר עליו התכוון לנסוע בהיקורי שבצפון קרוליינה קרס תשע שנים קודם לכן. הוא נפל לערוץ הנחל וטבע.

התיק הוגש השבוע לבית המשפט האזרחי במחוז ווייק. דובר חברת גוגל מסר כי החברה בוחנת את ההאשמות.

לפי התביעה, פקסון חזר לביתו ממסיבת יום ההולדת התשיעית של בתו שנערכה בשנה שעברה בבית של חבר. אשתו הסיעה את שתי בנותיו הביתה קודם לכן, והוא נשאר מאחור כדי לעזור לנקות. משפחתו טוענת שהוא נקלע לאזור לא מוכר: "הוא לא הכיר את הכבישים המקומיים, והסתמך על המפות של גוגל, בציפייה שיפנו אותו הביתה בבטחה לאשתו ולבנותיו. למרבה הצער, בשעה שנסע בזהירות בחושך ובגשם, הוא עקב אחר ההנחיות המיושנות של גוגל ופנה למה שנקרא במשך כמעט עשור 'הגשר לשום מקום', ונפל לערוץ הנחל, שם טבע". בתביעה נטען כי תושבים מקומיים יצרו קשר עם גוגל שוב ושוב כדי שתעדכן את המפות המקוונות שלה לאחר קריסת הגשר ב-2013.

לפי העיתון "שרלוט אובזרבר", המחסומים שהיו מוצבים בדרך כלל בכניסה לגשר היו חסרים עקב מעשי ונדליזם. התביעה מופנית גם לשלוש חברות מקומיות, בטענה שהיתה מוטלת עליהן חובה לתחזק את הגשר.

"הבנות שלנו שואלות איך ולמה אבא שלהן מת, וחסרות לי מילים כי בתור מבוגר, אני עדיין לא מצליחה להבין איך האחראים יכלו לזלזל כך בחיי אדם", אמרה אשתו, אלישיה פקסון.

"יש לנו אהדה עמוקה ביותר למשפחת פקסון", נמסר מטעם גוגל, "המטרה שלנו היא לספק מידע ניתוב מדויק במפות ואנחנו לומדים את התביעה".


תגיות