אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שוב רף חדש ונסיגה: הביטקוין חוגג 70 אלף דולר ויורד ל-68.5 אלף דולר הביטקוין ניתר לשיא ונסוג | איור: יונתן פופר

שוב רף חדש ונסיגה: הביטקוין חוגג 70 אלף דולר ויורד ל-68.5 אלף דולר

נתוני התעסוקה בארה"ב מנדנדים את שוקי ההון ולא פוסחים על המטבעות הדיגיטליים: השיא הקודם של הביטקוין נקבע לפני שלושה ימים על 69.2 אלף דולר, אך בכל פעם שהמטבע מגיע לרף חדש הוא מיד רושם ירידה חדה (ירד מתחת ל-67 אלף דולר והתאושש); האתריום זינק ל-4,000 דולר ויורד

08.03.2024, 19:59 | נועם לנדמן

מחיר הביטקוין נסק עד ל-70,170 דולר, שיא כל הזמנים, שלושה ימים אחרי השיא הקודם על 69.2 אלף דולר שנשבר אחרי יותר משנתיים (מאז נובמבר 2021). מיד נסוג המטבע מתחת ל-67 אלף דולר, אך עתה הוא מטפס ל-68.5 אלף דולר. האתריום זינק עד ל-4,000 דולר ונסוג למחיר של 3,964.

ברקע לעליות היום, נתוני התעסוקה המעורבים בארה"ב לחודש פברואר. שוקי ההון אופטימיים יותר, כשנאסד"ק מטפס ב-1% ודוחף גם את שוק הקריפטו, לקראת החלטות הריבית הבאות של הפד.

נתוני התעסוקה מצביעים על סימנים להקלה באינפלציה בארה"ב, לפחות בטווח הקצר-בינוני, ועל כן מגדילים את הסיכוי להורדת ריבית קרובה מהצפוי.

שוק הקריפטו והביטקוין בפרט מקבלים דחיפה מאז ינואר בשל השקת הקרנות המחקות של המטבע בוול סטריט. זרימת ההשקעות לקרנות נמשכת, כששווי הנכסים ב-10 הקרנות המובילות בארה"ב זינק (נכון לשבוע שעבר) קרוב ל-50 מיליארד דולר. קרן iShares Bitcoin של בלאקרוק טיפסה מעל לשווי של יותר מ-10 מיליארד דולר.

כמו כן, אירוע החצייה (halving) של הביטקוין שמתקיים אחת לארבע שנים צפוי לקרות באפריל הקרוב. זהו אירוע החצייה הרביעי.

החצייה מפחיתה את היצע המטבעות המתחדש. והיא מתקיימת בכל ארבע שנים בממוצע, והגמול בו זוכים כורי הביטקוין עבור יצירת בלוק חדש ייחתך בחצי. כך מטבע הביטקוין הופך לנדיר הרבה יותר. ככל שהביטקוין נגיש פחות לקנייה, כך אנשים יהיו מוכנים לשלם עליו פרמיה ולפיכך העלייה במחיר תהיה חדה יותר.

בשוק הקריפטו מצפים לאישור מה-SEC (הרשות לני"ע האמריקאית) להשיק כבר במאי הקרוב קרנות מחקות למטבע האתריום, בדומה לביטקוין.

תגיות