אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החשיבות של מומחיות כירורגית בהשתלות דנטליות עוה״ד עמית שטרייכמן ולירן גלפנד – שותפים בכירים | צלם : אוהד דיין

החשיבות של מומחיות כירורגית בהשתלות דנטליות

ביטוח מקצועי ברפואת שיניים

09.05.2023, 11:39 | בשיתוף Duns Medical

השתלה דנטלית היא הליך כירורגי מורכב, המצריך מומחיות בכירורגיה דנטלית ושיקום הפה. בתחום זה ישנם לא מעט מקרי רשלנות רפואית, הנובעים מהעדר המומחיות הדרושה לביצוע מקצועי ואיכותי של הטיפול. לאור זאת, אנו מציעים לייחד טיפולים אלו אך ורק לרופאי שיניים אשר עברו התמחות כירורגית מתאימה.

עו״ד עמית שטרייכמן שטרייכמן- גלפנד ושות׳, משרד עורכי דין, צלם: אוהד דיין עו״ד עמית שטרייכמן שטרייכמן- גלפנד ושות׳, משרד עורכי דין | צלם: אוהד דיין עו״ד עמית שטרייכמן שטרייכמן- גלפנד ושות׳, משרד עורכי דין, צלם: אוהד דיין

כמשרד עורכי דין המתמחה בתביעות רשלנות ברפואת שיניים, אנו מייצגים לקוחות רבים אשר נפגעו מרשלנות רפואית בהשתלה דנטלית. ניסיוננו מראה כי הסיבה העיקרית לרשלנות רפואית בטיפול זה היא העדר הכשרה מתאימה של רופא השיניים אשר ערך את הטיפול. בגינה, לא בוצעו כל הבדיקות הדרושות, לרבות הדמיה נאותה, מה שהוביל לקבלת החלטות קליניות שגויות וכשל תכנוני של השתלים.

בנסיבות אלו, חווים המטופלים נזקים נוירולוגים כגון שיתוק בשפה ועיוותים בפנים ואלו הקנו ללקוחותינו עשרות אחוזי נכות במסגרת הייצוג המשפטי. יובהר, כי מדובר בנזקים שניתן היה למנוע לו בוצע הטיפול על ידי רופא שיניים מומחה ומיומן בהשתלות דנטליות.

שתל דנטלי הוא התחליף הקרוב ביותר לשן טבעית וכאשר הליך ההשתלה מבוצע כהלכה, נהנה המטופל מתפקוד תקין של הפה והלסת ומקבל מראה של שיניים טבעיות. מסיבה זו, יש ביקוש רב לטיפולים אלו בקרב הציבור. כמו כן, מכיוון שהם רווחיים מאוד, רבים מרופאי השיניים בוחרים להציע שירות זה אך למצער, חלק מהם עושים כן ללא ההכשרה המתאימה.

כיום, כל רופא שיניים כללי בישראל, רשאי לבצע השתלות דנטליות, לצד כל טיפול שיניים שגרתי והוא אינו נדרש לשום הכשרה נוספת. מכיוון שזוהי סיבה מרכזית כאמור לרשלנות רפואית בתחום זה נדרש לטעמנו שינוי רגולטורי על פיו ייקבע כי השתלות דנטליות בפרט וטיפולי שיניים משקמים בכלל, יבוצעו רק על ידי רופאי שיניים המומחים לכירורגיה דנטלית ושיקום הפה. לדעתנו, יהיה בכך כדי לצמצם משמעותית את מקרי הרשלנות הרפואית בתחום זה ולמנוע את נזקי המטופלים.

עוה״ד עמית שטרייכמן ולירן גלפנד – שותפים בכירים, צלם: אוהד דיין עוה״ד עמית שטרייכמן ולירן גלפנד – שותפים בכירים | צלם: אוהד דיין עוה״ד עמית שטרייכמן ולירן גלפנד – שותפים בכירים, צלם: אוהד דיין

עוה״ד לירן גלפנד ועו״ד עמית שטרייכמן הם שותפים בכירים במשרד שטרייכמן גלפנד ושות', משרד עורכי דין ומתמחים בניהול הליכים הקשורים לרשלנות רפואית בתחום כירורגית הפה.

כל המידע המוצג בזירת "דנס מדיקל" הינו לשם הרחבת הידע האישי של הגולשים ואינו נועד בשום מקרה לשמש כתחליף לייעוץ רפואי או חוות דעת רפואית או כהמלצה מבעלי מקצוע בתחום הרפואה. השימוש במידע המסופק בזירת "דנס מדיקל" הוא באחריותם הבלעדית והמלאה של הגולשים. בכל עניין רפואי מומלץ לפנות לאיש מקצוע מוסמך.

תגיות