אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גל ההתייקרויות: זוגלובק מעלה את מחירי כל המוצרים שלה ב-10% נקניקי זוגלובק | הדמיה: ברוך נאה

גל ההתייקרויות: זוגלובק מעלה את מחירי כל המוצרים שלה ב-10%

גל ההתייקרויות לא עוצר, ולדברי מנכ"ל זוגלובק, "עדכון המחירים שנדרש הינו בשיעור של 20%, אולם החלטנו לעדכנם בשיעור מינימלי". ההתייקרות תחול על מוצרי החברה למעט תחליפי הבשר וונדרס

14.12.2022, 13:47 | נורית קדוש

גל ההתייקרויות לא עוצר, וחברת הבשר זוגלובק מעלה מחירים בשיעור של 9.8%. ההתייקרות תחול על כלל מוצרי החברה למעט תחליפי הבשר וונדרס.

לדברי רן אקרמן, מנכ"ל זוגלובק, "במשך 12 שנים, עשינו כל שביכולתנו שלא להעלות את מחירי מוצרינו, באמצעות אין ספור פעולות התייעלות, אך לבסוף עליות מחירי חומרי הגלם והתשומות הכריעו אותנו". לטענתו, חומרי הגלם המרכזיים של החברה - עוף והודו - התייקרו מהרבעון הראשון של שנת 2021 במעל ל-30%.

בנוסף לדבריו, התייקרו מרבית חומרי הגלם, חומרי האריזה והתשומות (ארנונה, חשמל ומים שהתייקרו בשיעורים דו ספרתיים)." התייקרות בסדר גודל כזה מביאה אותנו להפסדים", אמר אקרמן, "עדכון המחירים הריאלי שנדרש מאיתנו, כדי להתמודד עם גל ההתייקרויות הינו בשיעור של 20%, אולם החלטנו לעדכן את המחירים בשיעור המינימלי האפשרי של 9.8%. נמשיך לספוג חלק גדול מההתייקרויות, בתקווה שנראה גם ירידות בחלק מחומרי הגלם בתקופה הקרובה".

הודעת החברה מגיעה מספר ימים לאחר נסיגתה החלקית של שופרסל מהעלאת מחירים, והודעתה על הורדת מחיר של מאות מוצרים. באופן לא מפתיע, בחרה הרשת להוזיל את הסל שקבעה, שכן זה מאפשר לה להשיג הרבה ממטרותיה, בהשקעה קטנה יחסית: גם ניסיון שיקום המותג שופרסל, גם בלימת הכעס הציבורי על התקפלותה, וגם היערכות לתחרות שמתחילה להתעורר עם השקת מותג קרפור על ידי המתחרה יינות ביתן.

תגיות