אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"ביוב עולמי": ראשת העיר פריז פורשת מטוויטר ותוקפת את מאסק ראשת עיריית פריז אן הידאלגו | צילום: AP / Michel Euler

"ביוב עולמי": ראשת העיר פריז פורשת מטוויטר ותוקפת את מאסק

אן הידאלגו הודיעה על עזיבת הרשת החברתית, שלטענתה הפכה בשנים האחרונות ל"נשק להשמדה המונית של דמוקרטיות". לדבריה, הבעלים המיליארדר פועל במכוון ליצור עימותים והפלטפורמה מפיצה מידע שגוי ואנטישמיות

28.11.2023, 11:10 | חדשות חוץ

הביקורת הציבורית נגד X (לשעבר טוויטר) נמשכת, זאת על אף ביקורו של הבעלים אלון מאסק בישראל. ראשת העיר פריז, אן הידאלגו הכריזה אתמול (ב') כי היא פורשת מ-X, מאחר שלטענתה הפלטפורמה הפכה בשנים האחרונות ל"נשק להשמדה המונית של הדמוקרטיות שלנו".

הידאלגו אמנם לא ציינה במפורש את שמו של מאסק, אך לא הסתירה כי בעיניה הוא האחראי למצב וזאת בשל השינויים שנערכו בפלטיפורמה מאז נרכשה על ידו באוקטובר 2022 עבור 44 מיליארד דולר.

"הפלטפורמה הזו והבעלים שלה פועלים במכוון להגביר מתיחות וליצור עימותים", מסרה בהצהרה שפרסמה בפלטפורמה. עוד הוסיפה כי X הפכה "לביוב העולמי". לדבריה, הבעיות בפלטפורמה כוללות בין השאר מניפולציה של מידע, הפצת מידע שגוי, הטרדות מאורגנות, אנטישמיות וגזענות. "אנחנו רואים זאת בכל יום, טוויטר מונעת קיום דיון, חיפוש אחר האמת, דיאלוג קונסטרקטיבי הנחוץ בין בני אדם", זאת לטענתה בשל אלפי חשבונות אנונימיים ומזוייפים.

"זה פרויקט פוליטי שרוצה להיפטר מדמוקרטיה והערכים שלה לטובת אינטרסים פרטיים בעלי השפעה", כתבה. "אני מסרבת לתמוך בתוכנית ההרסנית הזו".

הפלטפורמה סופגת ביקורת רבה מאז החלה המלחמה בעזה, בין השאר בשל הטענה כי היא עוזרת להפיץ שיח שנאה ומידע שגוי מצד החמאס. מאסק החמיר את המצב כשמוקדם יותר החודש הוא הביע תמיכה בפוסטים שנתפשים כאנטישמיים. בעקבות זאת חברות רבות הודיעו על הפסקת הפרסום בפלטפורמה. בדומה, באיחוד האירופי הכריזו כי יקפיאו את הפרסום עד להודעה חדשה, כך לפי האתר פוליטיקו.

"עלינו לסמוך אחד על השני ולדעת למצוא את הדרך לדמוקרטיה, שלום ואחווה, יש לנו את הכוח", סיכמה את הפוסט.תגיות