אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מסוכסכים עם היזם? כנראה שזה הזמן לפרק את החבילה

איך תדעו שנכון לבטל את ההסכם עם היזם ולחפש במקומו יזם חדש? האם כל הסכסוכים והבעיות חייבים להוביל לכך? עו"ד ארנון יהב, שותף מנהל יהב ושות', מפרט על דגלים אדומים שמסמנים על משבר קרוב, ואיך בכל זאת אפשר להציל את המצב.

01.10.2023, 16:16 | בשיתוף מרכז הנדל"ן


לא פעם ולא פעמיים התחדשות עירונית מובילה לסכסוכים ולמשברי אמון, ולעיתים המצב מחריף עד שחייבים להיפרד מהיזם. זה לא קורה בין לילה, אלא מדובר בתהליך. עו"ד ארנון יהב, שותף מנהל יהב ושות' חברת עורכי דין, המתמחה בייצוג דיירים, מפרט שלושה "דגלים אדומים" שכדאי לשים אליהם לב:

לוחות זמנים ועיכובים – כשדברים מתארכים מעבר להגיון, כשתהליך או עבודה של חודש לוקחת חצי שנה, כשלפתע קשה להשיג את היזם ולקבל ממנו עדכונים שוטפים – כל אלו הם סימני אזהרה.

כסף – כשכספים מתעכבים או מתמהמהים מצד היזם, כספים הדרושים לתכנון, דו"חות, בדיקות, מדידות וכו'.

מוניטין – חשוב לבדוק מראש את היזם האם קיימות תביעות נגדו, האם עולות כתבות בתקשורת על בעיות הקשורות אליו, ובעיקר להסתמך על אנשי מקצוע בעלי ידע בתחום המכירים אותו.

יהב מסביר שיש מה לעשות כדי להגיע מוכנים לרגע בו תאלצו "לפרק את החבילה" עם היזם. קודם כל להתבסס על לוחות זמנים ריאליים ואמינים בהשוואה לממוצעים קיימים בשוק, ולא להסתמך על הערכות שגויות של לוחות זמנים. לקחת יזם חדש לפני שעוזבים את היזם הקודם, ולוודא שהוא מגיש כתב שיפוי שמגן עליכם מפני פעולות בלתי רצויות מהיזם הישן. דבר אחרון זה לשכור עו"ד שמשיג לכם כתב ערבות ממשי שמאפשר לכם לצאת מההסכם מול היזם בצורה שמגנה עליכם משפטית.

אם ברצונכם ללמוד יותר על סכסוכים מל יזמים והדרכים להימנע מהם – צפו בכתבה במלואה.

לפרטים נוספים>>

תגיות