אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
Shein לקראת הנפקה בלונדון: "תגיש המסמכים בימים הקרובים" מטה Shein בסינגפור | צילום: Ore Huiying/Bloomberg

Shein לקראת הנפקה בלונדון: "תגיש המסמכים בימים הקרובים"

ענקית האופנה המקוונת בחרה בלונדון, ולא בניו יורק, בעקבות המתיחות בין ארה"ב לסין; Shein ניסתה להתנער מהקשר שלה עם בייג'ינג, ואף העבירה את המטה לסינגפור - אך לדברי המנכ"ל "זה לא הספיק" כדי לשכנע את המחוקקים בארה"ב

03.06.2024, 11:29 | חדשות חוץ

ענקית האופנה המקוונת Shein מתכוונת להגיש כבר בימים הקרובים את המסמכים הנדרשים לקראת הנפקה מתוכננת בבורסת לונדון. כך לפי דיווח ב"פייננשל טיימס". לפי אנשים המעורים בנושא, החברה תגיש מסמכים חשאיים לרגולטורים בבריטניה על כוונתה לבצע הנפקה. עם זאת הם ציינו כי מועד הגשת המסמכים עוד עלול להידחות.

ב-Shein בחרו לבצע את ההנפקה בלונדון בעקבות המתיחות בין ארה"ב לסין, שהובילה לדחיית האפשרות של הנפקה בניו יורק. החברה אמנם נוסדה בסין ומרבית הספקים שלה הם סינים, אך העבירה את המטה שלה לסינגפור וכלל לא מוכרת בסין. בחודש שעבר אמר מנכ"ל החברה דונלד טאנג בריאיון ל"פייננשל טיימס" כי הם "התקדמו" במאמצים לשנות את התפיסה לפיה סין שולטת ב-Shein, "אך לא מספיק" כדי לשכנע את המחוקקים בארה"ב. החברה גם מתמודדת עם ביקורת הנוגעת לאיכות הסביבה ולתנאי העבודה כולל האשמה על שימוש בכוח עבודה בכפייה.

המסמכים שיוגשו כוללים מידע ראשוני, אך הם לא מצביעים בהכרח על הנפקה קרובה, אלא המהלך יאפשר ל-Shein להיות מוכנה לכך ברגע שהחברה תקבל את ההחלטה.

ב-Shein סירבו להגיב על הדיווח.

Shein הוערכה ב-66 מיליארד דולר בסבב גיוס ההון האחרון שלה, כך שלונדון תיהנה מאחת ההנפקות הגדולות השנה אם החברה אכן תונפק שם. בשנים האחרונות בורסת לונדון מפסידה הנפקות מתוקשרות ליריבות בניו יורק, הכוללות את בורסת ניו יורק ונאסד"ק. "אלה עשויות להיות חדשות גדולות עבור בורסת לונדון, שלא חוותה יותר מדי הנפקות השנה", אמר ל-BBC קולין מקיו מחברת ההשקעות Wealthify.

החברה דיווחה על רווחי שיא של יותר מ-2 מיליארד דולר ב-2023, עלייה משמעותית מהרווח ב-2022 שעמד על 700 מיליון דולר. לשם השוואה, היריבות H&M וזארה דיווחו על רווח נקי של 820 מיליון דולר ו-5.8 מיליארד דולר, בהתאמה, עבור השנה הפיסקאלית האחרונה.

ההצלחה של Shein מבוססת על מגוון בגדים זולים בשילוב קמפיינים נרחבים ברשתות החברתיות. החברה מתבססת על אלפי ספקים ויצרנים בסין, והיא משיקה פריטים חדשים בתוך שבועות ספורים בלבד.


תגיות