אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כוחות צה"ל עצרו עשרות מבוקשים בבית חולים בחאן יונס; ישראל לא תגיע לשיחות בקהיר אמבולנס פלסטיני באזור בית החולים "אל-אמל", בתמונה שהופצה משם היום |

כוחות צה"ל עצרו עשרות מבוקשים בבית חולים בחאן יונס; ישראל לא תגיע לשיחות בקהיר

40 רקטות מלבנון כוונו לבסיס בצפון הגולן, אין נפגעים; בשל תשובת חמאס: קבינט המלחמה כולו תומך בסירוב הישראלי להגיע למו"מ בקהיר; על פי תחקיר צה"ל, החטוף יוסי שרעבי נהרג כנראה עקב תקיפת חיל האוויר של מבנה סמוך לנקודה שבה הוחזק; מצרים העבירה 40 טנקים לגבול עם הרצועה מחשש שהמוני פלסטינים יחצו לשטחה

09.02.2024, 23:32 | כלכליסט ו-ynet

22:30 - הסהר האדום: עשרות עצורים בביה"ח "אל-אמל" בחאן יונס. הסהר האדום הפלסטיני טען כי כוחות צה"ל עצרו עשרות בני אדם בבית החולים "אל-אמל" שבחאן יונס. מוקדם יותר, צה"ל הודיע כי כוחות מבצעים "סריקה ממוקדת ומכוונת לאיתור מחבלים ותשתיות טרור" באזור בית החולים, זאת "על בסיס מידע מודיעיני שמעיד על פעילות טרור של חמאס" בבית החולים. (עינב חלבי)

אמבולנס פלסטיני באזור בית החולים "אל-אמל", בתמונה שהופצה משם היום,      אמבולנס פלסטיני באזור בית החולים "אל-אמל", בתמונה שהופצה משם היום אמבולנס פלסטיני באזור בית החולים "אל-אמל", בתמונה שהופצה משם היום,

22:20 - חיזבאללה הודיע על הרוג נוסף משורותיו - ה-186 מפרוץ המלחמה. חיזבאללה הודיע על מותו של פעיל הארגון, חסן חוסין חליפה מדרום לבנון, שמת "כשהיד בדרך לירושלים". הוא ההרוג ה-186 שעליו הודיע חיזבאללה מפרוץ המלחמה. מוקדם יותר ארגון הטרור השיעי הודיע על מותו של הפעיל מחמד עלי פיאד. (ליאור בן ארי)

21:30 - כולל פינוי אזרחים: התוכנית לתמרון קרקעי ברפיח כבר אושרה ותוקפה ע"י צה"ל. צה"ל כבר אישר ותיקף את התוכנית שהוכנה לתמרון קרקעי ברפיח, שכוללת גם התייחסות לפינוי האזרחים משם. מוקדם יותר, לשכת ראש הממשלה מסרה כי בנימין נתניהו הנחה את צה"ל ומערכת הביטחון להביא לקבינט תוכנית לפינוי אוכלוסיה מרפיח ולמיטוט גדודי החמאס באזור. "אי אפשר להשיג את מטרת המלחמה של חיסול החמאס ולהשאיר ארבעה גדודי חמאס ברפיח. מנגד ברור שפעולה עצימה ברפיח מחייבת פינוי אוכלוסיה אזרחית מאזורי הלחימה", נמסר מהלשכה. (יואב זיתון)

משאית של אונר"א במעבר רפיח, צילום: REUTERS/Amr Abdallah Dalsh/File Photo משאית של אונר"א במעבר רפיח | צילום: REUTERS/Amr Abdallah Dalsh/File Photo משאית של אונר"א במעבר רפיח, צילום: REUTERS/Amr Abdallah Dalsh/File Photo

19:50 - בשל תשובת חמאס: קבינט המלחמה כולו תומך בסירוב הישראלי להגיע למו"מ בקהיר. ההחלטה הישראלית לא לנסוע לקהיר לשיחות משא ומתן על עסקה עם החמאס זוכה לקונצנזוס בקבינט לניהול המלחמה. זאת לאור העמדה שתשובת החמאס למתווכות על ההצעה שגובשה בפסגה בפריז אינה מאפשרת התחלה של מו"מ. ישראל העבירה מסרים למצרים ולקטאר כי אם יצומצמו הפערים בין הצדדים, משלחת ישראלית תגיע לקהיר. בינתיים, ישראל צפויה לנצל את הימים הקרובים כדי להפעיל לחץ כפול: מצד אחד המשך הלחץ הצבאי ומצד שני לחץ על המתווכות לשכנע את החמאס להציע הצעה חדשה. (איתמר אייכנר)

השר בני גנץ ורה"מ בנימין נתניהו, צילום: ABIR SULTAN/REUTERS השר בני גנץ ורה"מ בנימין נתניהו | צילום: ABIR SULTAN/REUTERS השר בני גנץ ורה"מ בנימין נתניהו, צילום: ABIR SULTAN/REUTERS

19:25 - המטח מלבנון כוון לבסיס בצפון הגולן, צה"ל: השמדנו את אחד המשגרים מהם בוצע הירי. המטח האחרון מלבנון כוון לבסיס צבאי בצפון רמת הגולן וכלל שיגור של כ-40 רקטות שחצו לשטח ישראל. אין נפגעים במקום, ונבדק אם יש נזק. מצה"ל נמסר כי ההתרעות באצבע הגליל הופעלו "בעקבות חשש לשברי יירוט". עוד נמסר כי "כוחות צה"ל זיהו את אחד המשגרים מהם בוצע הירי במרחב קלעת דבה שבלבנון, כלי טיס השמיד את המשגר. כמו כן, מטוס קרב תקף מבנה צבאי של חיזבאללה במרחב אל-חיאם, וצה"ל תקף בירי ארטילרי במספר מרחבים בשטח לבנון". (יואב זיתון)

18:50 - גורמים ביטחוניים מצריים: העברנו בשבועיים האחרונים כ-40 טנקים לגבול עם הרצועה. מצרים העבירה בשבועיים האחרונים כוחות חמושים וכ-40 טנקים לאזור הגבול עם רצועת עזה כדי לחזק את האבטחה באזור. כך דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס מפי שני גורמים ביטחוניים מצריים. השבוע דיווח העיתון האמריקני "וול סטריט ג'ורנל" כי מצרים מחזקת את הגבול עם הרצועה מחשש שהמוני פלסטינים יחצו לשטחה - ובין היתר מתקינה שם מצלמות, עמדות תצפית וחיישנים. עוד דווח מפי גורמים בקהיר כי ישראל עדכנה את מצרים שנותרו באזור רפיח לפחות 12 מנהרות לסיני. (רויטרס)

18:15 - המטח לקריית שמונה ואצבע הגליל: עשרות רקטות שוגרו מלבנון - חלק נפלו בשטחים פתוחים. כמה עשרות רקטות שוגרו מלבנון במטח האחרון לקריית שמונה ואצבע הגליל. חלק מהרקטות יורטו, ואחרות נפלו בשטחים פתוחים. (יואב זיתון)

18:05 - דיווח בלבנון: יותר מ-30 טילים שוגרו לגליל. רשת "אל-מיאדין" הלבנונית המזוהה עם חיזבאללה דיווחה כי שוגרו יותר מ-30 טילים לעבר הגליל. מוקדם יותר, אזעקות נשמעו בקריית שמונה וביישובים הסמוכים כפר סאלד, עמיר, שדה נחמיה, שמיר, מנרה וכפר בלום. (ליאור בן ארי)

17:35 - שליחו המיוחד של ביידן הביע אופטימיות בנוגע להצגת הסדר מדיני בגבול לבנון. עמוס הוכשטיין, שליחו המיוחד של נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן, הביע אופטימיות בנוגע לאפשרות שיניח בקרוב הסדר מדיני דו-שלבי בגבול לבנון. ההסדר צפוי לכלול דחיקה של כוחות חיזבאללה 10 קילומטרים צפונה, פריסה של אלפי חיילים של צבא לבנון ויוניפי"ל בדרום לבנון, דילול כוחות צה"ל בצפון, תמריצים כלכליים ללבנון - ולאחר מכן פתיחת משא ומתן על נקודות המחלוקת בגבול. (איתמר אייכנר)

שליחו המיוחד של ביידן עמוס הוכשטיין, צילום: JOSEPH EID / AFP שליחו המיוחד של ביידן עמוס הוכשטיין | צילום: JOSEPH EID / AFP שליחו המיוחד של ביידן עמוס הוכשטיין, צילום: JOSEPH EID / AFP

17:20 - צה"ל: תקפנו אתר ומבנים צבאיים של חיזבאללה בדרום לבנון. דובר צה"ל הודיע כי מטוסי קרב תקפו מטרות טרור של חיזבאללה בדרום לבנון, בהן אתר צבאי באזור מארון א-ראס שבו פעלו מחבלי חיזבאללה, ושלושה מבנים צבאיים של הארגון באזור הכפרים יחמר וא-נקורה. בנוסף, צה"ל תקף במהלך היום בארטילריה ובמרגמות במספר אזורים בדרום לבנון. עוד נמסר כי "זוהו בשעות האחרונות מספר שיגורים למרחבים מנרה, הר דב ומלכיה, אין נפגעים. כוחות צה"ל תקפו את מקורות הירי". (יואב זיתון)

16:40 - צה"ל: החטוף יוסי שרעבי נהרג ככל הנראה מתקיפת חיל האוויר של מבנה ליד מקום שהותו. כחודש לאחר שמשפחתו של יוסי שרעבי עודכנה על מותו בשבי בעזה, מסרו בצה"ל לבני המשפחה את עיקרי התחקיר שנערך בצבא לגבי נסיבות מותו. בצה"ל מעריכים כי שרעבי נהרג ככל הנראה בעקבות תקיפת חיל האוויר של מבנה סמוך לנקודה שבה הוחזק בעיירה נוסיראת שבמרכז הרצועה, כנראה לצד נועה ארגמני, ואיתי סבירסקי מבארי שנרצח על ידי חמאס כמה ימים לאחר מכן. (יואב זיתון)

יוסי שרעבי שנהרג כנראה מתקיפת חיל האוויר ואיתי סבירסקי שנרצח ע"י חמאס,  יוסי שרעבי שנהרג כנראה מתקיפת חיל האוויר ואיתי סבירסקי שנרצח ע"י חמאס יוסי שרעבי שנהרג כנראה מתקיפת חיל האוויר ואיתי סבירסקי שנרצח ע"י חמאס,

16:25 - שר ההגנה האמריקני: שוחחתי עם גלנט "על התכנון ליום שאחרי המלחמה בעזה". שר ההגנה האמריקני לויד אוסטין כתב ברשת החברתית X (לשעבר טוויטר) כי הוא דיבר עם שר הביטחון יואב גלנט "על התכנון ליום שאחרי המלחמה ברצועת עזה". עוד מסר אוסטין כי השניים דיברו "על הצורך להגדיל את הסיוע ההומניטרי לאוכלוסיה האזרחית בעזה ועל המאמצים לייצוב הגדה המערבית".

15:51 - חיזבאללה שיגר נ"ט לעבר הר דב, צה"ל השיב באש. חיזבאללה שיגר טיל נ"ט לעבר הר דב שבגבול לבנון. צה"ל תקף בתגובה בירי ארטילרי. (יואב זיתון)

15:08 - סוריה מעדכנת: יירטנו שני כטב"מים שחדרו מהגולן. לאחר הדיווח על תקיפה ישראלית בדמשק, הודיע משרד ההגנה הסורי כי שני כטב"מים ישראליים חדרו למרחב האווירי הסורי. לפי ההודעה, הם יורטו על ידי מערכות ההגנה האווירית, מערבית לדמשק. (ליאור בן ארי)

תיעוד התקיפה בסוריה,  תיעוד התקיפה בסוריה תיעוד התקיפה בסוריה,

15:17 - מצרים: ממשיכים לעבוד עם ארה"ב כדי להגיע להפסקת אש ברצועת עזה. מצרים מסרה כי "העבודה המשותפת בין קהיר לוושינגטון נמשכת כדי להגיע להפסקת אש ברצועת עזה". לפי ההודעה, "מצרים פתחה את מעבר רפיח מצידה מהרגע הראשון ללא תנאים או הגבלות וגייסה כמות גדולה של סיוע הומניטרי. לחצנו על כל הצדדים הנוגעים בדבר להכניס את הסיוע לרצועה". (ליאור בן ארי)

14:00 - משגרי רקטות ליד גן ילדים ותוואי תת-קרקע מתחת למתקן מים אזרחי. לוחמי חטיבת המילואים 646 איתרו משגרי רקטות שהוצבו על ידי מחבלי חמאס בסמוך לגן ילדים ומסגד בחאן יונס שברצועת עזה. כך מסר דובר צה"ל. המשגרים היו טעונים וכוונו לשטח ישראל, והושמדו על ידי הכוחות.

בנוסף, בסריקת מתקן מים אזרחי באזור איתרו הכוחות פיר המוביל לתוואי תת-קרקעי בתוך המתקן. בחקר התוואי אותרו בו שני מחבלים מחוסלים. כמו כן, במהלך פשיטה על נכסים ששימשו פעילי חמאס, אותרו אמצעי לחימה רבים בהם טילי RPG, מטענים, קלצ'ניקובים, מדים ווסטים. (יואב זיתון)

פיר מנהרה שאותר בחאן יונס, צילום: דובר צה"ל פיר מנהרה שאותר בחאן יונס | צילום: דובר צה"ל פיר מנהרה שאותר בחאן יונס, צילום: דובר צה"ל

13:30 - דיווחים על תקיפה ישראלית בדמשק. תחנת הרדיו הסורית "שאם אף-אם" דיווחה על פיצוצים שנשמעו בבירה דמשק. במקביל, אתר החדשות "קול הבירה", המזוהה עם האופוזיציה הסורית, דיווח כי פיצוצים נשמעו בדמשק ובסביבתה בשל ירי טילי הגנה אווירית לכיוון טילים ש"נראה כי הם ישראליים". גם סוכנות הידיעות הסורית "סאנא" דיווחה כי ההגנה האווירית "מתמודדת עם מטרות באזור". (ליאור בן ארי)

13:23 - דיווח נוסף על תקיפות בלבנון. הערוץ הלבנוני "אל-מנאר", המזוהה עם חיזבאללה, מדווח כתב אל-מנאר בלבנון על תקיפות ארטילריה בעיירה אל-וזאני. מוקדם יותר דיווח הערוץ על על תקיפה באמצעות כטב"ם של בית ריק בעיתא א-שעב. (ליאור בן ארי)

12:38 - פיקוד העורף על החשש לחדירת כלי טיס עוין בגליל: "האירוע הסתיים". פיקוד העורף הודיע בהמשך להתרעה על חדירת כלי טיס עוין בכמה יישובים ברחבי הגליל כי "האירוע הסתיים". לא נמסר אם כלי טיס כלשהו יורט.

12:14 - התרעות על חדירת כלי טיס בגליל. התרעות על חדירת כלי טיס עוין הופעלו ביישובים רבים ברחבי הגליל. ההתרעות הופעלו בערב אל-עראמשה, אדמית, שומרה, אילון, אבן מנחם, גורנות הגליל, חניתה, זרעית, יערה, שתולה, גורן, אבירים, נטועה, פסוטה ואלקוש. (ynet)

12:05 - דיווח לבנוני: ארה"ב ובריטניה תוקפות במערב תימן. רשת "אל-מיאדין" הלבנונית, המזוהה עם חיזבאללה, דיווחה על תקיפה אמריקנית-בריטית באזורים אל-כתיב ואל-ג'באנה שבמערב תימן. כמו כן, באל-מיאדין דווח על תקיפות נוספות גם באזור א-טאיף בדרום מחוז חודיידה שבמערב המדינה. (ליאור בן ארי)


11:20 - חאן יונס: חוסלו מחבלים שהניחו מטענים ליד לוחמים, מבנים ממולכדים הושמדו. לוחמי אגוז פשטו על מתחם במרחב חאן יונס ששימש את מחבלי חמאס להוצאת מתקפות נגד כוחות צה"ל. במקביל, מכלול האש של עוצבת הקומנדו זיהה חוליית מחבלים שהניחה מטעני נפץ ליד כוחות צה"ל באזור. דקות ספורות לאחר הזיהוי הכווין המכלול כלי טיס שחיסל את המחבלים. במהלך פעילות הצבא בעיר חוסלו מחבלים נוספים, אותרו אמצעי לחימה והושמדו מבנים ממולכדים. (יואב זיתון)

09:43 - כיפת ברזל יירטה מטרה חשודה מול חופי חיפה. כיפת ברזל יירטה מטרה חשודה בים מול חופי חיפה. פיצוץ נשמע באזור. (יואב זיתון וליאור אל-חי)

09:00 - מזכ"ל האו"ם: צריך הפסקת אש הומניטרית מיידית בעזה ושחרור של כלל החטופים. מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש התייחס למלחמה ברצועת עזה, וכתב בחשבון ה-X שלו כי "גיניתי בבירור את המעשים הנוראיים של חמאס. גיניתי בבירור גם את ההפרות של המשפט ההומניטרי הבינלאומי בעזה". גוטרש הוסיף: "אחזור על זה שוב: אנו צריכים הפסקת אש הומניטרית מיידית, וצריכים שחרור מיידי ללא תנאים של כלל החטופים". (ynet)

מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש, צילום: REUTERS/Shannon Stapleton מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש | צילום: REUTERS/Shannon Stapleton מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש, צילום: REUTERS/Shannon Stapleton

סיכום חדשות הלילה:

מזכ"ל האו"ם: "הדיווחים שישראל רוצה לפעול ברפיח - מדאיגים". מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש התייחס בחשבונו ברשת X למלחמה ברצועה, והביע דאגה מפעולה צבאית ברפיח, הסמוכה לגבול מצרים. "מחצית מאוכלוסיית עזה דחוסה כעת ברפיח כשאין לה לאן ללכת. הדיווחים לפיהם הצבא הישראלי מתכוון להתמקד בשלב הבא ברפיח, מדאיגים", כתב גוטרש, וחזר על טענתו: "פעולה כזו תגביר את מה שהוא כבר סיוט הומניטרי עם השלכות אזוריות". (ynet)

צבא ארה"ב: תקפנו כלי שיט וטילים של החות'ים בתימן שהיו מוכנים לשיגור. פיקוד המרכז של צבא ארה"ב (CENTCOM) הודיע כי כוחותיו ביצעו אתמול שבע מתקפות מתוך הגנה עצמית נגד ארבע כלי שיט בלתי מאוישים של החות'ים, הפועלים בשליחות איראן. בהודעת הפיקוד, צוין כי בוצעה תקיפה גם נגד שבעה טילי שיוט נגד ספינות שהיו מוכנים לשיגור על כלי שיט בים האדום. "הטילים וכלי השיט זוהו באזורים הנשלטים על ידי החות'ים בתימן ונקבע כי הם מהווים איום ממשי על ספינות הצי האמריקני וכלי שיט מסחריים באזור", נמסר. (רויטרס)

ביידן: "התגובה של ישראל ברצועת עזה היא מוגזמת". נשיא ארה"ב ג'ו ביידן התייחס בהצהרה המיוחדת שנשא לתקשורת לעסקת החטופים ולמלחמה ברצועת עזה. "שכנעתי את ביבי לפתוח את המעברים בישראל לסיוע הומניטרי ואת הנשיא א-סיסי לפתוח את המעבר במצרים". ביידן ציין כי הוא "דוחף חזק מאוד להפסקת אש ארוכה בעזה. התגובה של ישראל ברצועה היא מוגזמת". (רויטרס)

אחרי הודעת הבית הלבן, דיווחים על תקיפות ישראליות ברפיח. רשת "אל-מיאדין" הלבנונית, המזוהה עם חיזבאללה, דיווחה כי צה"ל תוקף ברפיח. לפי הדיווח, כמה בני אדם נפצעו בהפצצת מבנים הסמוכים לבית החולים הכווייתי בעיר. רשת "אל-ג'זירה" הקטארית דיווחה כי נהרגו לפחות חמישה בני אדם בתקיפות באזור. מוקדם יותר, אמר דובר המועצה לביטחון לאומי בבית הלבן ג'ון קירבי כי "ארה"ב לא תתמוך בפעולות צבאיות גדולות של ישראל ברפיח". (ynet)

תגיות