אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרחבה לסבב A: סטארט-אפ הסייבר IONIX גייס 15 מיליון דולר נוספים צוות IONIX | צילום: רמי קצב

הרחבה לסבב A: סטארט-אפ הסייבר IONIX גייס 15 מיליון דולר נוספים

החלק הראשון של הסבב התרחש ב-2022 ועמד על 27 מיליון דולר. ההרחבה מביאה את סך ההשקעות בחברה לכ-50 מיליון דולר. IONIX מפתחת ומנהלת פלטפורמה להגנת משטחי תקיפה ארגוניים וזיהוי אזורי חולשה של מערכות הארגון. הכספים ישמשו לפיתוח המערכת, גיוס כוח אדם והתרחבות בשוק

06.02.2024, 15:02 | מאיר אורבך

חברת הסייבר IONIX (לשעבר Cyberpion) מרחיבה את סבב גיוס A ב-15 מיליון דולר, בהשתתפות קרן מאור השקעות מלוקסמבורג והמשקיעים הקיימים Hyperwise Ventures, Team8 ו-U.S. Venture Partners (USVP). החלק הראשון של הסבב עמד על 27 מיליון דולר והתרחש במרץ 2022. ההרחבה מביאה את ההיקף הכולל של סבב A ל-42 מיליון דולר, ואת סך ההשקעות בחברה מהקמתה לכ-50 מיליון דולר. מהחברה נמסר ששווייה בגיוס הנוכחי עלה במקצת לעומת החלק הראשון של הסבב.

IONIX מפתחת ומנהלת פלטפורמה להגנה על משטחי התקיפה הארגוניים וזיהוי אזורי חולשה שמהם תוקפים עלולים לפרוץ למערכות הארגון (Attack Surface Management). הפלטפורמה מופעלת באופן מיידי ולא צורך בהתקנה, הגדרות תצורה או התאמות שונות, ומאתרת וממפה את הנכסים הידועים והלא ידועים של הארגון ופתרונות צד שלישי שנמצאים בשימוש, בין אם אלו מחוברים אליו באופן ישיר או עקיף.

החברה הוקמה בשנת 2017 על ידי ד"ר נתנאל גלרנטר, CTO ואורי אנגלברג, Chief Engineer ומעסיקה כיום 70 עובדים, רובם במרכז הפיתוח בישראל והשאר בארה"ב. בין לקוחותיה של IONIX חברת ה-IT העולמית, Infosys, קונצרן התקשורת The Telegraph, ענקית המוזיקה Warner Music Group, חברת המדפסות Lexmark וחברת האנרגיה האירופאית E.ON. כספי ההשקעה ישמשו להאצת הפיתוח של המערכת ויכולות החשיפה וההתמודדות עם איומים, גיוס כוח אדם והרחבת הפריסה בשוק.

מהחברה נמסר שמאז סבב הגיוס הקודם הנהלת החברה התחלפה עם מינויים חדשים בתפקידי מנכ"ל, CMO, CRO, VP R&D. שם החברה שונה מ-Cyberpion ל-IONIX, כמות הלקוחות עלתה ב-210% וההכנסה השנתית החוזרת (ARR) עלתה ב-270%. זאת בעקבות שינוי שנעשה גם בהתמחות החברה בתחום ה-ASM בשרשרת אספק (SaaS, third-party vendors). מנכ"ל החברה הוא דוד גפן שהחליף את מייסד החברה בתפקידו.

מאור השקעות, שהובילה את הרחבת סבב הגיוס, היא קרן הון סיכון מלוקסמבורג המשקיעה בלעדית בחברות טכנולוגיה ישראליות. מאור השקיעה עד כה קרוב ל-300 מיליון דולר ב-22 חברות בהן: Aidoc, Coralogix, WSC Sports, Silverfort, Medigate ו-Minute Media.

IONIX הודיעה על ההצטרפות של צ'אד קינזלברג, מהבכירים בתחום הסייבר העולמי, לדירקטוריון החברה. הוא כיהן בעבר כסמנכ"ל בכיר לפיתוח תאגידי ועסקי בפאלו אלטו נטוורקס, מנכ"ל Santa Cruz Networks ובתפקידים נוספים.

תגיות