אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: אלטמן במו"מ עם האמירויות להקמת מיזם שבבים סם אלטמן | צילום: Patrick T. Fallon / AFP

דיווח: אלטמן במו"מ עם האמירויות להקמת מיזם שבבים

לפי "פייננשל טיימס", מנכ"ל OpenAI מבקש להקטין את התלות באנבידיה; מגעים מתנהלים גם עם יצרנית השבבים הטייוואנית TSMC; עדיין לא ברור אם המיזם החדש של אלטמן יהיה חברה בת של OpenAI או ישות נפרדת

20.01.2024, 19:08 | חדשות חוץ

סם אלטמן, מנכ"ל OpenAI, מפתחת ChatGPT, מנהל מגעים עם משקיעים מהמזה"ת ויצרניות שבבים בנוגע להשקת מיזם שבבים חדש, זאת כחלק מהמאמצים לענות על הצורך הגובר של חברת הבינה המלאכותית למוליכים למחצה תוך הפחתת התלות באנבידיה, כך לפי דיווח בפייננשל טיימס המתבסס על אנשים המעורים בנושא. לדבריהם, אלטמן שוחח עם כמה מהמשקיעים העשירים ביותר באזור לגבי מימון פרויקט שאפתני לפיתוח השבבים הנדרשים לתחום ה-AI.

לפי אותם מקורבים, אלטמן (38) מנהל מגעים עם משקיעים באמירויות, כולל שיח' תאנון בן זאיד אל נהיאן, שהוא אחד האנשים העשירים והמשפיעים ביותר באבו דאבי, בנוגע למימון המיזם. שיח' תאנון הוא אחיו של שליט אבו דאבי ומכהן כיועץ לביטחון לאומי. הוא עומד בראש אימפריה עסקית ומשמש כיו"ר אחת מקרנות ההשקעות של אבו דאבי. כמו כן, המקורבים ציינו כי אלטמן מנהל דיונים עם יצרנית השבבים הטייוואנית TSMC בנוגע לשיתוף פעולה לייצור השבבים.

החברות סרבו להגיב על הדיווח.

בשלב זה לא ברור מה הסכום שאלטמן מנסה לגייס עבור המיזם, אך פיתוח של שבבים הוא הליך יקר ביותר, שלא לדבר על כך שהניסיון להתחרות באנבידיה, שלה שווי שוק של קרוב ל-1.5 טריליון דולר, צפוי לעלות מיליארדי דולרים.

השבבים הפכו למצרך מבוקש ביותר בעמק הסיליקון, זאת בעקבות העלייה בפופולריות של הבינה המלאכותית. OpenAI וחברות מובילות אחרות בתחום נסמכות על אלפי שבבים לצורך הכשרת והפעלת מודלי השפות הגדולים שלהם. עם זאת, רק מספר מצומצם של חברות גדולות שולטות בהיצע השבבים. יתרה מזו, OpenAI עובדת על שדרוג המוצר האחרון שלה, 4-GPT, כשכל שדרוג הופך אותה תלויה יותר בשבבים של אנבידיה.

בשלב זה עוד לא ברור אם המיזם החדש של אלטמן יתפקד כחברה בת של OpenAI או כישות נפרדת. לדברי המקורבים, OpenAI יהיה הלקוח העיקרי של החברה החדשה.


תגיות