אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מאסק מאחוריה: שחקנית המנדלוריאן שפוטרה בגלל התבטאויותיה ברשת תובעת את דיסני ג'ינה קראנו | צילום: Richard Shotwell/Invision/AP

מאסק מאחוריה: שחקנית המנדלוריאן שפוטרה בגלל התבטאויותיה ברשת תובעת את דיסני

ג'ינה קראנו טוענת שפיטוריה מסדרת הטלוויזיה בעקבות פוסטים שנויים במחלוקת, שכתבה בין היתר ב-X, היו לא חוקיים. מי שתומך בה הוא אלון מאסק, שהבטיח לסייע לכל מי שפוטר בגלל פוסטים בפלטפורמה, ואף כתב: "עדכנו אותנו אם אתם רוצים להצטרף לתביעה"

07.02.2024, 16:23 | חדשות חוץ

השחקנית האמריקאית ג'ינה קראנו (Gina Carano) תובעת את דיסני, בטענה שהפיטורים שלה מסדרת הטלוויזיה המנדלוריאן בעקבות פוסטים שנויים במחלוקת שפרסמה במדיה החברתית היו לא חוקיים. התביעה שלה זוכה לתמיכה פיננסית מפלטפורמת המדיה החברתית X (לשעבר טוויטר), זאת בהתאם להבטחתו של הבעלים אלון מאסק, לסייע לכל מי שפוטר בגלל פוסטים.

קראנו פוטרה מהסדרה ב-2021 לאחר שמספר פוסטים שפרסמה עוררה זעם בקרב המעריצים, ביניהם פוסט שחלקה באינסטגרם שבו השוותה בין רדיפת יהודים בגרמניה הנאצית לרדיפת רפובליקנים בארצות הברית כיום. פוסטים נוספים שעוררו סערה נגעו לטרנסג'נדרים.

אולם, בתביעה שהגישה בקליפורניה נגד דיסני וחברת ההפקה לוקאס פילם, טוענת קראנו כי פוטרה באופן לא חוקי. "המילים שלי עוותו כדי להציג אותי בצורה רעה כקיצונית ימנית", מסרה בפוסט נוסף ב-X. "זה היה קמפיין השמצות ובריונות שנועד להשתיק, להרוס ולהפוך אותי לשעיר לעזאזל". עוד האשימה כי דיסני הפלתה אותה כי היא אישה, בעוד שגברים נשפטים באמות מידה אחרות. לטענתה, היא הייתה אמורה לככב בספין אוף מתוכנן לסדרה, שבוטל בסופו של דבר בשל התקרית. בתביעה ציינה כי השכר לרוב בסדרות מסוג זה בדיסני פלוס עומד סביב 150-250 אלף דולר לפרק.מדיסני ולוקאס פילם לא התקבלה תגובה.

קראנו אישרה כי ב-X מסייעים לה בתביעה, זאת בהתאם להצהרה של מאסק לפיה החברה תממן תביעות של אנשים שטוענים שפוטרו באופן לא הוגן בגלל פוסטים בפלטפורמות המדיה החברתית. "כסימן למחויבות שלנו לחופש הביטוי, אנחנו גאים לספק תמיכה פיננסית לתביעה של ג'ינה קראנו, להעצים אותה במאמציה לממש את הזכויות שלה לחופש ביטוי ב-X ולהצליח לעבוד בלי התעמרות, הטרדה או אפליה", נמסר בהצהרה מטעם החברה. מאסק הגיב בפוסט נפרד. "אנא תעדכנו אותנו אם אתם רוצים להצטרף לתביעה נגד דיסני", כתב. קראנו הודתה למאסק. "אני אסירת תודה לכך שמישהו עומד להגנתי בצורה כל כך משמעותית, ומצפה לטיהור שמי".


תגיות