אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
במחאה על ניכוי שכרם: המורים בתיכונים ישבתו לשעתיים ביום חמישי רן ארז יו"ר ארגון המורים. סכסוך שנמשך ללא פיתרון | צילום: נדב אבס

במחאה על ניכוי שכרם: המורים בתיכונים ישבתו לשעתיים ביום חמישי

בתגובה להוראת האוצר לנכות למורים שכר על העיצומים, יו"ר ארגון המורים רן ארז מסלים את המאבק ומכריז לראשונה על שביתה. הלימודים יתחילו אחריה, ב-10:00

30.04.2024, 19:57 | שחר אילן

עוד הסלמה בסכסוך העבודה של המורים העל יסודיים: ארגון המורים מודיע על שביתת אזהרה בת שעתיים ביום חמישי הקרוב בכל החינוך העל יסודי, כאשר הלימודים יחלו בשעה 10:00. זאת בשל הוראת משרד האוצר לנכות למורים שכר על העיצומים שהחלו בחודש מרץ.

בארגון המורים מודיעים כי צעדים נוספים ינקטו. יו"ר הארגון רן ארז הודיע כי "שר האוצר חייב להבין שלא נאפשר את הפרטת מערכת החינוך, ולא נאפשר להפוך את המורים לעובדי קבלן".

המשא ומתן בין האוצר לארגון המורים תקוע בשל מחלוקת בשאלה מה סוכם בעל פה ב-31.8, יום לפני תחילת שנת הלימודים. נושא המחלוקת העיקרי הוא טענת האוצר שיו"ר ארגון המורים העל יסודיים רן ארז הסכים לכמות מוגבלת של חוזים אישיים, בעוד ארז מכחיש. תוצאה מסכסוך העבודה היא שהתלמידים שנפגעו בקורונה ובמלחמה סובלים פגיעה נוספת. לפני כחודש השביתה מועצת התלמידים הארצית את הלימודים במחאה על שסכסוך העבודה נמשך ללא פתרון.

המורים החלו במרץ בעיצומים שכוללים הימנעות ממתן ציונים, הפסקת העבודה בתום יום הלימודים בשעה 15:30 שמשמעותה הימנעות מטיולים, הימנעות ממתן ציונים ומפעילות מחוץ לבית הספר.

הממונה על השכר אפי מלכין הורה לפני בצעד חסר תקדים לרשויות המקומיות, שהן המעסיק של מורים התיכונים, לנכות מהמורים שכר בשל העיצומים. מלכין שלח לרשויות המקומיות לראשונה תעריף לניכוי שכר עבור העיצומים השונים: על אי מתן ציון מגן ינוכה 5% מהשכר לכל כיתה, על הימנעות מאפסת הורים או יציאה לטיול - 2.5% לכל כיתה. הניכוי הראשון יבוצע ממשכורת מאי שתשולם ביוני. מדובר במהלך שבוצע בעבר במגזרים אחרים של המשק אבל מעולם לא לגבי מורים. כן הורה לנכות משכר המורים את המקדמות שקיבלו בסך 2,400 שקל.

בתגובה הודיע ארגון המורים העל יסודיים על החרפת העיצומים - החל מתום חופשת הפסח לא יבוצעו כל פעילויות מחוץ לכותלי בית הספר גם בשעות הלימודים, לא יתקיימו טקסים ומסיבות סיום. עכשיו גם מוכרזת לראשונה שביתה.
תגיות