אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: מייקל בלומברג מתכנן את אחת התרומות הפרטיות הגדולות בהיסטוריה מייקל בלומברג | צילום: AP/Nariman El-Mofty

דיווח: מייקל בלומברג מתכנן את אחת התרומות הפרטיות הגדולות בהיסטוריה

לפי הדיווחים, איש העסקים והמיליארדר בן ה-81 מתכוון להוריש את האימפריה העסקית שלו, ששווייה עומד על 94 מיליארד דולר, לעמותת הפילנתרופיה שהקים

25.04.2023, 09:05 | חדשות חוץ

איש העסקים המיליארדר מייקל בלומברג מתכוון להוריש את האימפריה העסקית שלו לעמותת הפילנתרופיה (נדבנות) שהקים, מהלך שקרוב לוודאי יהווה את אחת התרומות הפרטיות הגדולות ביותר בהיסטוריה, כך לפי דיווח באתר פורצ'ן. "הוא התחייב להוריש את החברה לאחר מותו, אם לא לפני כן, לבלומברג פילנתרופיה", מסר הדובר של בלומברג טיי טריפט ל"פייננשל טיימס".

השווי המוערך של בלומברג (81) עומד על 94 מיליארד דולר, ומרביתו נובע מחברת בלומברג שבבעלותו. קרוב לוודאי שיעביר את הבעלות לחברה הקרויה על שמו לקרן נאמנות, שעליה יפקחו חברים ובני משפחה, והיא תממן את ארגון הפילנתרופיה לנצח. הארגון מתמקד בנושאי חינוך, אמנות, סביבה, חדשנות ממשלתית ובריאות ציבורית.

מייסד פטגוניה איבון צ'וינרד הכריז על מהלך דומה בשנה שעברה, והעביר את החברה לבעלות קרן שתשתמש ברווחים למימון יוזמות למלחמה בשינויי האקלים. עם זאת לא מדובר בצעד שכיח במיוחד. התרומה של בלומברג גם גבוהה יותר משמעותית – ארגון הפילנתרופיה של בלומברג חילק בשנה שעברה בסביבות 1.6 מיליארד דולר, ואילו לפי ההערכות, פטגוניה העבירה לקרן 100 מיליון דולר בשנה.

בלומברג, לשעבר ראש עיריית ניו יורק, חתם ב-2010 על התחייבות הנתינה – היוזמה של וורן באפט וביל גייטס במסגרתה מתחייבים עשירי העולם לתרום לפילנתרופיה את מרבית הונם. בנוסף לכך ב-2019 הודיע בלומברג על השקעה של 500 מיליון דולר למלחמה בשינויי אקלים. במגזין "פורבס" העריכו כי עד כה תרם בלומברג כ-15 מיליארד דולר למטרות פילנתרופיה.


תגיות