אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות המצב הביטחוני: מאבטחים יוכלו לעבוד 14 שעות ביממה מאבטח | צילום: גדי קבלו

בעקבות המצב הביטחוני: מאבטחים יוכלו לעבוד 14 שעות ביממה

כיום ניתן להעסיק מאבטחים במשמרות של עד 12 שעות, כשההיתר של משרד הכלכלה יאפשר להעסיק מאבטחים למשך שעתיים נוספות. בשלב זה ההיתר הוגבל לכחודש ימים

30.03.2022, 21:28 | שלמה טייטלבאום

שרת הכלכלה אורנה ברביבאי הודיעה לפני זמן קצר על מתן היתר להעסיק עובדים העוסקים בשמירה ואבטחה עד 14 שעות ביום. הזמן להערות הציבור קוצר ל-23 שעות בלבד, וככל הנראה, כבר מחר תחתום השרה על ההודעה הסופית וזו תיכנס לתוקף.

קראו עוד בכלכליסט:


בדברי ההסבר נכתב באופן כללי כי ההיתר נעשה 'על מנת לתת מענה לצרכי המשק בענף השמירה והאבטחה בתקופה הנוכחית'. אך ברור, כי הרקע להודעה זו הוא גל הטרור שהחל בשבוע שעבר וגבה את חייהם של 11 בני אדם. בשלב זה ההיתר הוגבל למעט יותר מחודש ימים, עד ליום העצמאות הקרוב, ה-5 במאי 2022.


מאבטח בקניון גירון באשקלון , צילום: גדי קבלו מאבטח בקניון גירון באשקלון | צילום: גדי קבלו מאבטח בקניון גירון באשקלון , צילום: גדי קבלו

באופן בסיסי, ניתן להעסיק מאבטחים במשמרות של עד 12 שעות (8 שעות ועוד 4 שעות נוספות), ההיתר הנוכחי יאפשר להעסיק מאבטחים למשך שעתיים נוספות. למעשה, מדובר בתוספת נטו של שעה וחצי עבודה, שכן כל עובד שיעבוד מעל 12 שעות יהיה זכאי להפסקה נוספת של 30 דקות. היכולת להעביד מאבטח בשעות נוספות כפופה כמובן להסכמתו.

כמו כן, על פי ההיתר הנוכחי יש לוודא כי בסך הכל העובד לא יעבוד יותר מ-37 שעות נוספות, כך שלמעשה יהיה ניתן להעסיק את העובד במשמרות של 14 שעות, לכל היותר חמישה ימים בשבוע.


תגיות