אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי פוקס: המשביר וגולף מוציאות עד 50% מהעובדים לחל"ת סניף של המשביר |

אחרי פוקס: המשביר וגולף מוציאות עד 50% מהעובדים לחל"ת

עובדי המשביר שיוצאו לחופשה ללא תשלום של חודש הם במטה ובסניפים. מוקדם יותר הודיעה פוקס כי היא מוציאה עד 50% מעובדיה לחל"ת

22.10.2023, 15:37 | אורנה יפת

אחרי שרשת האופנה פוקס הודיעה היום שהיא מוציאה 50% מעובדיה לחופשה ללא תשלום (חל"ת) - גם קבוצת המשביר הודיעה כי היא מוציאה 40% מהעובדים - במטה ובסניפים - לחל"ת של 30 ימים. ומסרה כי היא עשויה להאריך תקופה זו. המשביר מעסיקה 1,470 עובדים בסניפי הרשת.

כאמור, קבוצת פוקס הודיעה מוקדם יותר היום כי היא מוציאה לחל"ת אלפי עובדים, במסגרת התייעלות המכוונת "לצמצום הוצאות והקטנת הנזק הכלכלי בתקופה מאתגרת זו, של אי וודאות". זאת אחרי פרסום מתווה האוצר בנוגע לפיצויים החלקיים לחברות במשק.

פוקס היא אחת הקמעונאיות הגדולות במשק, שמעסיקה מעל 12 אלף עובדים. הקבוצה הודיעה בדיווח לבורסה כי היא מוציאה לחל"ת בין 30% ל-50% מכח העבודה של החברה. ריטיילורס, החברה הבת שמפעילה את רשתות הספורט של הקבוצה, מוציאה לחל"ת בין 30% ל-40% מהעובדים.

במקביל, בכירי פוקס מקצצים בשכרם לאחר שמטה הקבוצה עבר לעבודה במתכונת מצומצמת. הראל ויזל, מנכ"ל קבוצת פוקס ויו"ר דירקטוריון ריטיילורס, הודיע לדירקטוריון כי יוריד 50% משכרו למשך 30 יום. עם זאת, החיתוך בשכרו של ויזל אינו אקט שבהכרח יפגע בתגמול שלו, שכן מתוקף היותו בעל מניות הוא נהנה מדיבידנדים, כך שהוצאת עובדים לחל"ת.

גם קבוצת גולף תוציא 30%-50% עובדים לחל"ת. הקבוצה מעסיקה 2,200 עובדים ומרבית החנויות ואתרי הסחר שלה פתוחים, אך היא מציינת כי היא חווה ירידה משמעותית במכירות ודילול משמעותי בתנועת הלקוחות. אייל גרינברג, מנכ"ל החברה, וגונן ביבר היו"ר מוותרים על 50% מדמי הניהול שהם מקבלים מהחברה למשך חודש ימים.

תגיות