אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

דברים שאתם חייבים לדעת על הערות אזהרה בהתחדשות עירונית

ביטול הערות אזהרה יכול לגרור את בעלי הדירות למצבים לא נעימים. מה אפשר לעשות כדי להימנע מכך? עו"ד קרין לב, מייסדת קרין לב משרד עורכי דין, עונה לנו על כל השאלות

18.03.2024, 14:53 | בשיתוף מרכז הנדל"ן


בכל פרויקט התחדשות עירונית נרשמת הערת אזהרה לטובת היזם על זכויות בעלי הפרויקט. המועד לרישומה משתנה מפרויקט לפרויקט, לפעמים רושמים אותה מיד לאחר חתימת הדייר הראשון ופעמים אחרות היא נרשמת אחרי שהרוב הדרוש לפרויקט חותם.

מדוע רושמים אותה ומה המשמעות שלה? על כך מסבירה עו"ד קרין לב, מייסדת קרין לב משרד עורכי דין, שכשעושים עסקה עם יזם לתוספת זכויות או הריסה-בניה, נרשמת הערה בנסח הטאבו שמעידה ומזהירה רוכשים פוטנציאליים שנעשתה עסקה עם בעל הדירה. במידה ונרצה למכור את הדירה או להעבירה לא נוכל לעשות זאת ללא הסכמת היזם.

אם היזם לא עמד בהתחייבויות החוזיות שלו אפשר למחוק את ההערת אזהרה. במקרים בהם היזם מתנגד למחיקת הערות אזהרה, ההליך צריך להתבצע דרך בית משפט. קארין לב מעלה דוגמה למקרה בו החתימו רק אחוז קטן מבעלי הדירות, הפרויקט לא התקדם והדיירים היו כבולים עם אותה חברה. כשנכנסה חברה חדשה היו צריכים לטפל במחיקות הערות אזהרה והנושא נגרר להליך משפטי שעלה כסף ולקח זמן.

על סמך מקרה זה ואחרים היא ממליצה לרשום הערת אזהרה רק לאחר שיש רוב של בעלי דירות לחתימת הסכם. בכל מקרה חשוב לעשות הסכם ראוי שנותן לדיירים את הכוח למחוק את הערת האזהרה במידה והיזם לא עמד בתנאים, ולוודא שלעו"ד המייצג את הדיירים יש סמכויות לבטל אותה.

אז רגע לפני שנרשמת הערת אזהרה בפרויקט התחדשות עירונית שלכם –צפו בכתבה ואולי תלמדו דבר או שניים שיעזרו לכם >>

לפרטים נוספים>>

תגיות