אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
על רקע המצב הבטחוני - ערים במרכז סגרו את אתרי הבנייה אתר בנייה. ערים במרכז עצרו את עבודות הבנייה | צילום: שאטרסטוק

על רקע המצב הבטחוני - ערים במרכז סגרו את אתרי הבנייה

בשל החשש מהמצאות שוהים בלתי חוקיים באתרי הבנייה, כמו גם על רקע הנחיות פיקוד העורף שעל פיהן בשטח בו יש התקהלות של יותר מ-10 אנשים נדרש להיות ממ"ד, החליטו ערים רבות לעצור את העבודות באתרי הבנייה

08.10.2023, 12:50 | אמיתי גזית

לאור המצב הבטחוני ערים במרכז עצרו עד להודעה חדשה את העבודות באתרי הבנייה. על פי רשימה עדכנית אך לא סופית שהגיעה לידי כלכליסט נסגרו אתרי הבנייה בערים הבאות: הרצליה, תל אביב, פתח תקווה, רמת גן, ראשון לציון, קרית גת כולל אתר הבנייה של מפעל אינטל, רמת השרון ובת ים.

גורמים בכמה ערים הסבירו כי נימוק אחד להחלטה הוא הנחיות פיקוד העורף שעל פיהן בשטח בו יש התקהלות של יותר מ-10 אנשים חייב להיות ממ"ד, משום שבאתרי הבנייה אין אמצעי מיגון הוחלט לסגור אותם.

הנימוק השני הוא חשש מהמצאות שוהים בלתי חוקיים באתרי הבנייה. באחת הערים במרכז אותרו אתמול 3 שב"חים שקבלן איפשר להם ללון בעיר ללא רישיון. סגירת אתרי הבנייה נועדה למנוע כניסה של פועלים כאלה וכן להפחית את מפלס הלחץ בו מצויים תושבים. עוד לפני שפרצה המלחמה צה"ל הטיל סגר על יהודה, שמרון ועזה כך שממילא פועלים עם היתר לא יכולים להיכנס לישראל.

מהתאחדות הקבלנים בוני הארץ נמסר: "ההתאחדות פנתה לכל קבלני ישראל וקראה להם לפעול על פי הנחיות פיקוד העורף והשלטון המקומי ותסייע לכל קבלן שידרש לסוגיה הזו. אנו קוראים לכלל ראשי הרשויות המקומיות לקבוע, כי המשך הבנייה אפשרי בכל פרויקט שבו מתקיימים הכללים שקבע פיקוד העורף".

עיריית בת ים מסרה: "בעקבות האירועים האחרונים והלחימה מודיעה עיריית בת-ים באמצעות אגף ההנדסה על סגירת כלל אתרי הבנייה הפועלים ברחבי העיר, עד להודעה חדשה".

מעיריית תל אביב נמסר: "ישנם בעיר כאלף אתרי בנייה, בשל המצב הביטחוני ובהתאם להנחיות פיקוד העורף ומשטרת ישראל, הופסקו עבודות הבנייה ברחבי העיר עד להודעה חדשה". מערים אחרות לא התקבלה תגובה

מעיריית ראשון לציון נמסר, "עיריית ראשון לציון הורתה אתמול להפסיק את כל העבודות באתרי הבנייה. בעת הזו, של מלחמה כוללת במדינת ישראל, נעשה כל מה שניתן בכדי להתגונן ובכדי להשרות תחושת ביטחון על תושבי העיר. בעתות חירום כבר הוכח, כי הרשויות המקומיות לוקחות את ההחלטות הטובות והמדוייקות ביותר עבור התושבים, ללא קשר להנחיות פיקוד העורף בהכרח וכך נעשה. לא ניקח אפילו סיכון קטן שיסתובבו שבחים ליד אזורי מגורים ו/או שעובדים יעבדו במבנים לא ממוגנים, בזמן שהעיר סופגת מתחים רבים ולכן - כרגע כל עוד המצב מתוח, קשה ומדמם, לא נאפשר בנייה באתרים".תגיות