אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פוקס וגופים מוסדיים רוכשים את יתרת מניות פוטלוקר בחברת ריטיילורס דובי שנידמן מנכ"ל ריטיילורס בחנות פוטלוקר | צילום: אוראל כהן

פוקס וגופים מוסדיים רוכשים את יתרת מניות פוטלוקר בחברת ריטיילורס

לאחר העסקה תחזיק פוקס ב-58.6% מניות ריטיילורס, החברה-הבת שמהווה את זרוע הספורט של הקבוצה ומפעילה את רשתות הקמעונאות ניייקי, פוטלוקר ודרים ספורט; ביולי ריטיילורס הגיעה לשליטה מלאה בנייקי אירופה; הפניקס תחזיק ביותר מ-10% מריטיילורס, ומור גמל תהפוך לבעלת עניין

24.11.2022, 16:09 | אורנה יפת

פוטלוקר יוצאת, פוקס נכנסת. קבוצת האופנה פוקס, גופים מוסדיים ומשקיעים נוספים רוכשים את כלל האחזקות של פוטלוקר העולמית בחברת ריטיילורס. פוטלוקר החזיקה 10% ממניות ריטיילורס, ששוויין 300 מיליון שקל.

פוקס תרכוש 2.87% מניות בסכום של כ-83 מיליון שקל במחיר של59.71 שקל למניה, מתוכן 0.75% מניות יירכשו מידי המנכ"ל דובי שנידמן, שמחזיק 3.85% ממניות החברה. לאחר העסקה תחזיק פוקס ב-58.6% מניות ריטיילורס, החברה-הבת שמהווה את זרוע הספורט של הקבוצה ומפעילה את רשתות הקמעונאות נייקי, פוטלוקר ודרים ספורט.

יתר המניות של פוטלוקר יירכשו על ידי משקיעים מוסדיים וצדדים שלישיים, ובהם הפניקס, שמחזיקה כיום 10% מניות ריטיילורס ותגדיל את חלקה בקמעונאית הספורט, ומור גמל שצפויה להפוך לבעלת עניין בריטיילורס.

ביולי האחרון ריטיילורס רכשה את האחזקות (49%) של פוטלוקר אירופה בחברה הולנדית משותפת שהקימו הצדדים לפני שנתיים לפעילות נייקי באירופה, בתמורה ל-10 מיליון יורו, והגיעה לשליטה מלאה בנייקי אירופה. פוטלוקר יצאה מהפעילות המשותפת עם ריטיילורס בנייקי בעקבות ההחלטה האסטרטגית של נייקי העולמית להתמקד בחנויות שלה ולצמצם את המכירות של המותג לחנויות אחרות - החלטה שפגעה בפוטלוקר וזו הודיעה לריטיילורס, בפברואר האחרון, כי המכירות של נעלי נייקי בחנויות שלה ברחבי העולם צפויות לרדת ב-60%-70%.

את העסקה הנוכחית הובילה חברת ווליו בייס חיתום. לדברי פלג פאר, מנכ"ל ווליו בייס, "העסקה היא ביטוי להבעת אמון רב שרוכשים הן בעלת השליטה בחברה, קבוצת פוקס, והן השוק המוסדי לחברה ולהנהלתה. ריטיילורס ממשיכה בתנופת הצמיחה המשמעותית, ומובילה את השוק באירופה".

אתמול פרסמה ריטיילורס את תוצאות הרבעון השלישי והציגה עלייה של 18% בהכנסות ל-403.5 מיליון שקל הודות לעלייה במכירות החנויות הזהות והרחבת רשת נייקי באירופה. מכירות נייקי צמחו ברבעון ב-20% ל-238 מיליון שקל. החברה סיימה את הרבעון עם ירידה של 20% ברווח הנקי בין היתר בשל זינוק בהוצאות מימון.


תגיות