אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שופרסל לא מרוצה מהעמלה של כאל: העבירה את הסליקה ב-10 סניפים למקס סניף של שופרסל בבת ים |

בלעדי

שופרסל לא מרוצה מהעמלה של כאל: העבירה את הסליקה ב-10 סניפים למקס

כחלק מתוכנית התייעלות שמובילים המנכ"לים ובעלי השליטה יוסי ושלומי אמיר, שופרסל בוחנת מחדש את התקשרויותיה, ובכלל זה את הסכם הסליקה עם כאל

10.07.2024, 06:00 | נורית קדוש

שופרסל מאותתת לכאל שאינה מרוצה מעמלות הסליקה. לכלכליסט נודע כי ענקית הקמעונאות, שהכנסותיה השנתיות מסתכמות ביותר מ־15 מיליארד שקל, ושהעסקאות בה נסלקות על ידי חברת כאל, העבירה בימים האחרונים עשרה סניפים של הרשת לסליקה של חברת מקס. זאת, כחלק ממהלך שבוחנים בעלי השליטה (24.9%) והמנכ"לים המשותפים יוסי ושלומי אמיר להעביר את כלל הסליקה של החברה שקל לידי מקס.

ההחלטה החריגה של החברה המפעילה כ־315 סניפי שופרסל ועוד כ־95 סניפי בי פארם להעביר חלק מהסליקה ולבחון העברת כלל הפעילות נרשמת כחלק ממהלך התייעלות רוחבי שמבצעים האחים אמיר בחודשים האחרונים בשופרסל.

במסגרת המהלך נבחנות כלל ההתקשרויות שבוצעו על ידי ההנהלה הקודמת של החברה. חלק מההתקשרויות מופסקות, כמו ההחלטה להפסיק לשדר נתוני מכירות מקופות הרשת לסטורנקסט. כמו כן, חלק מההסכמים שאינם כלכליים לחברה, דוגמת ההנחות הגבוהות למועדוני לקוחות ובראשם מועדון חבר, מופסקים כליל. במסגרת זו נבחנות גם עמלות הסליקה, שהפחתתן יכולה להניב לשופרסל חיסכון של עשרות מיליוני שקלים בשנה.

עבור דיסקונט, הנדרשת למכור את כאל עד סוף השנה, ושחתמה את 2023 עם רווח של 450 מיליון שקל - עלייה של 45% לעומת שנת 2022 - העברת הסליקה של כל קבוצת שופרסל היא בגדר איום משמעותי. איום זה עשוי לפעול לטובת שופרסל, שככל הנראה מבקשת להפעיל לחץ לטובת הפחתת עמלות הסליקה.

מכאל לא נמסרה תגובה.

תגיות