אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת BRIA AI הישראלית גייסה 24 מיליון דולר צוות BRIA AI | צילום: Kseniia Poliak

חברת BRIA AI הישראלית גייסה 24 מיליון דולר

החברה המפתחת פלטפורמה פתוחה גנרטיבית ליצירת תוכן חזותי, ומעסיקה 40 עובדים בתל אביב וניו יורק, גייסה את הסכום בסבב A. המייסד ד"ר יאיר עדתו: "רוב העולם גונב דאטה כמו מוזיקה בעבר. אנחנו משתמשים רק בדאטה ברישיון. זה אלמנט הוגן וחברות יודעות שזה חוקי"

21.02.2024, 14:02 | מאיר אורבך

חברת BRIA AI הישראלית, המפתחת פלטפורמה פתוחה גנרטיבית ליצירת תוכן חזותי, גייסה 24 מיליון דולר בסבב A המשותף בהובלת GFT Ventures, Intel Capital ו-Entrée Capital לצד משקיעים נוספים כגון Publicis Groupe, Getty Images, Samsung Next, IN venture (Sumitomo Corporation), Atinum Investment, Z -Venture Capital (LY Corporation), Mirae Asset Venture Investment, J-Ventures ועוד. החברה גייסה עוד קודם לכן מיליוני דולרים בודדים ומעסיקה 40 עובדים בתל אביב וניו יורק.

בשיחה עם כלכליסט אומר ד"ר יאיר עדתו, מנכ"ל ומייסד החברה כי "יש בעולם מהפכה של בינה מלאכותית שיודעת לייצר דאטה חדש כגון תמונות באופן אוטומטי. כדי לאמן אותה צריך הרבה דאטה, כמיליארד תמונות והרבה מאוד כסף. רוב העולם גונב את הדאטה כמו המוזיקה בעבר. רוב המתחרים שלי לא מקבלים אישור או משלמים עליו. אנחנו לא גונבים דאטה וכמו ספוטיפיי, אנחנו משלמים לאומן ויודעים ללכת לשלם לו בהתאם להשפעה שלו על התמונה. אנחנו בהסכמים עם בעלי תמונות ואימנו אותו רק עם דאטה ברישיון זה גם אלמנט הוגן וחברות שמשתמשות בזה יודעות שזה חוקי".

עוד הוסיף ביחס למוצר שהחברה מפתחת כי "OpenAI עושה טכנולוגיה מדהימה ואם אני סטארט-אפ אין לי גישה למודלים עצמם ואם אני רוצה להמשיך לפתח את המודלים אני בבעיה. אנחנו עושים פלטפורמה פתוחה שמאפשרת לאנשים לקבל קוד ולפתח בעצמם ולייצר מוצרים חדשים. אנחנו גם לא מאפשרים שימוש בתוכן עיתונאי ולכן לא יכול לייצר את ביבי או טראמפ וכך לא יכול ליצור תוכן שמוליך שולל ופייק ניוז. הוא בטוח חוקית וחברתית. בשונה מחברות אחרות בתחום אני לא מוכר תמונות אלא מכונה לייצור תמונות או בהשאלה - אני מספק מכונה לייצור גלידה ולא את הגלידה"

תגיות