אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חשד למתקפת סייבר נגד בית החולים רמב"ם: "האירוע זוהה ונבלם" חדר מיון בבית החולים רמב"ם | צילום: אלעד גרשגורן

חשד למתקפת סייבר נגד בית החולים רמב"ם: "האירוע זוהה ונבלם"

לפי בית החולים, משרד הבריאות ומערך הסייבר, "לא נרשמו שיבוש או השפעה על המערכות השונות ועל תפעול המרכז הרפואי". מדובר בפעם החמישית מאז 2021 שבית חולים בישראל נמצא תחת מתקפת סייבר

05.02.2024, 17:15 | עומר כביר

חשד למתקפת סייבר נגד בית החולים רמב"ם בחיפה: לדברי בית החולים, משרד הבריאות ומערך הסייבר, זוהה הלילה במערכות המחשוב של המוסד הרפואי חשד לאירוע סייבר.

"נכון להערכת המצב הנוכחית, האירוע זוהה ונבלם ללא שיבוש או השפעה על המערכות השונות ועל תפעול המרכז הרפואי", נמסר בהודעה. "חשוב להדגיש כי בית החולים פועל כרגיל ומעניק טיפולים רפואיים. צוותי אבטחת המידע של משרד הבריאות, מערך הסייבר הלאומי ובית החולים חוקרים את האירוע".

מדובר בפעם החמישית מאז 2021 שבית חולים בישראל נמצא תחת מתקפת סייבר. באוקטובר 2021, מתקפת סייבר נגד בית החולים הלל יפה בחדרה הביאה לשיבושים בפעילותו. באוגוסט האחרון, נאלץ בית החולים מעייני הישועה בבני ברק להפסיק טיפולים במטופלים אחרי מקתפה שהשביתה מערכות מחשוב. חודש וחצי לאחר מכן, תוקפים הצליחו להצפין שרתים של בית החולים לבריאות הנפש איתנים, אך לא פגעו בפעילות השוטפת של המוסד. בסוף נובמבר זוהתה מתקפת סייבר נגד בית החולים זיו בצפת, שמאחוריה עמדו חיזבאללה ואיראן.


תגיות