אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החל מהיום: ונציה מטילה מגבלות על כניסת תיירים תיירים בוונציה | צילום: Stefano Mazzola/Getty

החל מהיום: ונציה מטילה מגבלות על כניסת תיירים

העיר האיטלקית, שסובלת קשות מתיירות המונית, אוסרת על שימוש במגאפונים ומגבילה קבוצות מאורגנות ל-25 אנשים בלבד; מוקדם יותר השנה החלו הרשויות לגבות דמי כניסה יומיים של 5 יורו לעיר

01.06.2024, 19:43 | חדשות חוץ

חוקים חדשים המגבילים את תנועת התיירים נכנסו היום (שבת) לתוקף בעיר ונציה שבאיטליה. בין היתר הם כוללים איסור על שימוש במגאפונים ומגבילים קבוצות מאורגנות ל-25 אנשים, כך לפי דיווח ב-BBC.

הצעדים נועדו להגביל את השלכות תיירות היתר על העיר האיטלקית, שנחשבת לאחד היעדים הפופולריים ביותר בעולם.

כחלק מהמאמצים הללו השיקו השנה הרשויות דמי כניסה יומיים של 5 יורו לעיר. כמו כן, אסרו על ספינות שייט לעגון ברובע העתיק.

תיירות היתר נחשבת לאחד הנושאים הבהולים ביותר בעיר, שאוכלוסייתה מונה בסביבות 250 אלף תושבים, אך ב-2019 ביקרו בה מעל 13 מיליון תיירים. הקורונה הובילה אמנם לירידה במספר התיירים, אך בשנים הקרובות הנתונים צפויים לעלות שוב ולעקוף את הרמות שנרשמו לפני המגפה.

התיירים הרבים אף הובילו לעזיבה של תושבי העיר. כך, ארגון Ocio שעוקב אחר מצב הדיור בעיר, פרסם בדו"ח האחרון שלו כי ברובע ההיסטורי יש בסביבות 49 אלף מיטות להשכרה עבור התיירים, יותר מהמספר הזמין לתושבים.

יתרה מכך, מומחים מאונסק"ו הזהירו בשנה שעברה כי ונציה עלולה להצטרף בשנה הבאה לרשימת אתרי מורשת שבסכנה, זאת לנוכח השפעות שינויי האקלים והתיירות ההמונית שגורמים לנזקים בלתי הפיכים. בסופו של דבר ונציה לא נוספה לרשימה בשל הצעדים שננקטו להפחתת התיירות והתקנת מערכת חדשה נגד הצפות.


תגיות