אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רבבות כבר נרשמו, כל הפרטים על יום ההתנדבות הלאומי הגדול One Heart War Room | Itamar Barlad One Heart

רבבות כבר נרשמו, כל הפרטים על יום ההתנדבות הלאומי הגדול

ב-7 בדצמבר, ערב נר ראשון של חנוכה, ארגון "לב אחד" יוזם יום התנדבות לאומי בשיתוף עם שורה של ארגונים אזרחיים, בהם "השומר החדש" ו"אחים לנשק", לצד חברות בולטות בהייטק הישראלי. מטרת היום היא להעלות על נס את רוח ההתנדבות והאחדות שאפיינה את החברה הישראלית מה-7.10. "אנחנו קוראים לכולם להצטרף ולהירשם כבר עכשיו". כל הפרטים בכתבה

05.12.2023, 19:51 | בשיתוף Tech On Duty

ליאור אבישר

״ביום ראשון, ה-8.10, כל ישראלי שלא הלך למילואים חיפש איפה הוא יכול להתנדב״, אומר תומר דרור, מייסד שותף בארגון הסיוע האזרחי "לב אחד". ״חברות ענק כאנשים פרטיים, אף אחד לא התעסק בפוליטיקה או דברים מפרידים. כולם חיפשו את המאחד ואיך הם כרגע יכולים לעזור. אנחנו רוצים לחזור לאותה נקודה. לשם כך יזמנו בלב אחד יחד עם החמל האזרחי והשומר החדש וארגונים נוספים את יום ההתנדבות הלאומי.״

יום ההתנדבות הלאומי לב-אחד, ארגון לב אחד יום ההתנדבות הלאומי לב-אחד | ארגון לב אחד יום ההתנדבות הלאומי לב-אחד, ארגון לב אחד

יום ההתנדבות הלאומי יערך ב-7.12, נר ראשון של חנוכה. במסגרתו, יתנדבו רבבות ישראלים במשימות לאומיות. מחקלאות, דרך בתי אבות, ניקוי חופים באילת, צביעת מקלטים. כל התנדבות שקשורה ללחימה או לאזורי הפינוי. המטרה היא לחדש את אנרגיות ההתנדבות שהיו ב-7.10 ולהבטיח שיימשכו גם שנה קדימה. לחזור לחוסן, לאחדות הלאומית. מדובר בשותפות ייחודית של כמה וכמה ארגונים מהחברה האזרחית יחד עם כמה חברות בולטות מההייטק.

35 אלף מתנדבים

לב אחד הוא ארגון סיוע לאומי במצבי חירום, שהפעיל מה-7.10 מעל 35,000 מתנדבים במשימות שונות, באמצעות עשרות חמ״לים בכל רחבי הארץ במטרה לתת מענה לאזרחים ולחיילים.

העמותה הוקמה ב-2005, במטרה לעזור למפונים סביב ההתנתקות מעזה. ב-2006, מלחמת לבנון, העמותה חזרה לפעילות כדי לסייע לאוכלוסיה האזרחית. בשגרה, ״בין המשברים״ העמותה מנמיכה את הפעילות, עד למשבר הבא. הארגון לכאורה אמור לא לפעול בעיתות שקט, אבל כמו שכולנו יודעים, תמיד יש משבר.

ב2021 פרצה מלחמת רוסיה אוקראינה. ארגון "לב אחד" הוציא משלחות מטעם הארגון והתנדב שם במשך שנה וחצי ואף סייע לגופים מקומיים באוקראינה להקים ארגון מקביל - "לב אחד" אוקראינה. על הפעילות ההומניטרית למען האוכלוסייה האוקראינית, העמותה קיבלה אות הוקרה מראש העיר לביב.

המייסד השותף של "לב אחד", הוא תומר דרור, בן 37, אבא לארבעה. לאורך השנים, הוא נע בין שני הצירים - החברתי, והעסקי, כבעלים של חברת אסטרטגיה פוליטית וניהול קמפיינים, שעבד בשורה של מדינות במזרח אירופה ובשביל פוליטקאיים ארציים ומקומיים בישראל במקביל לניהול העמותה.

כיום תומר עזב את כל עיסוקיו הקודמים כדי להתפנות לעשייה ב"לב אחד".

אחרי הניסיון באוקראינה ובמשברים נוספים, איך הגבתם ב-7.10?

כבר באותו בוקר שבת שחורה, הבנו שמתחיל אירוע משברי עמוק. תוך 24 שעות פתחנו ארבעה חמ״לים. תוך יומיים נוספים, כבר היו כעשרים חמ״לים בפריסה ארצית שנותנים מענה, 24/7, לכל הצרכים שעולים כתוצאה מהלחימה: סיוע למשפחות החטופים, סיוע למשפחות חיילי מילואים, סיוע למשפחות המפונים וכמובן גם לחקלאים.

חמ"ל לב אחד , יתמר ברלד לב אחד חמ"ל לב אחד | יתמר ברלד לב אחד חמ"ל לב אחד , יתמר ברלד לב אחד

איך נוצר החיבור עם ההייטק?

״השותפות שלנו עם פייבר ומאנדיי התחילה במסגרת ההתנדבות במלחמה באוקראינה, שם פגשנו את נשיא פייבר והcfo, עופר כץ, שנסע גם הוא להתנדב עם הפליטים. כבר ב-7.10, עופר התייצב במשרדי העמותה ואמר הוא לוקח על עצמו לרתום את חברות ההייטק המרכזיות לטובת ההתנדבות האזרחית במלחמה.

בהייטק יש יכולות מאוד גבוהות של טכנולוגיה, הון אנושי, משאבים וקשרים. כשכל האנשים הבכירים ביותר בהייטק נרתמו לטובת העשייה האזרחית, זה היה מכפיל כוח מאוד משמעותי.

וויקס ומאנדיי תרמו פלטפורמות, בשלושה שבועות הראשונים של המלחמה כל המשרדים של פייבר הפכו לחמ״ל של עמותת לב אחד. חמ״לים נוספים בתל אביב פעלו במאנדיי וב-wework. מהרגע הראשון פעלנו יחד עם המגזר העסקי לא רק בהיבט התרומות, אלא גם בהיבט של שותפות בעשייה ושילוב היכולות.

האתגר שלנו, של מדינת ישראל הוא לא לחודש ולא לחודשיים. הוא אתגר לחודשים קדימה, בחלק מהמקרים לשנים קדימה. אנחנו צריכים ורוצים שהתעשייה הישראלית, רוח ההתנדבות והנתינה, תלך איתנו לתקופה ממושכת של מחויבות.״

איך ניתן להצטרף ליום ההתנדבות הלאומי?

״פיתחנו בהירתמות מדהימה של חברת וויקס במהירות הבזק את הפלטפורמה, במסגרתה אני קורא לכל מי שרוצה להירשם להתנדבות>> תוכלו לבחור אזור ותחום, להירשם למשימה, ופשוט להגיע ביום עצמו, לקבל חולצה ולהתחיל להתנדב.״

גם חברות יכולות להצטרף?

בוודאי, חברות הייטק מוזמנות ליזום וליצור משימות בעצמן. כל חברות ההייטק שאנחנו משתפים איתן פעולה כבר היום עושות דברים נפלאים. אנחנו בודקים את היכולת חיבור שלנו לקרקע ולשטח עם היכולות המדהימות שלהן כדי לייצר ערך לטווח ארוך שעוזר למדינת ישראל ועם ישראל.

וכל האופרציה הזאת רק ליום אחד?

ממש לא. הכוונה היא להניח פה מודל שיתוף פעולה אזרחי רחב להתגייסות והתנדבות שיימשך גם בחודשים הבאים. משהו עמוק השתנה בנו בשבעה באוקטובר, ואת זה אנחנו רוצים לשקף בהתגייסות הזאת ולא רק ביום ההתנדבות הלאומי.

תגיות