אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ג'ק דורסי, מייסד הרשת החברתית טוויטר, פורש מתפקידו צילום: CNBC

כלכליסט-טק

ג'ק דורסי, מייסד הרשת החברתית טוויטר, פורש מתפקידו

רשת המיקרו-בלוגינג אישרה את הדיווח ב-CNBC על עזיבת המנכ"ל המיתולוגי; טוויטר אף הוציאה הודעה על מחליף - פאראג אגרוול, המשמש כ-CTO של החברה; בעקבות הדיווח על פרישת דורסי, מניית טוויטר זינקה ב-11%, ולאחר מכן המסחר בה הופסק וחודש כעבור יותר משעה

29.11.2021, 19:23 | חדשות חוץ

מנכ"ל טוויטר ג'ק דורסי יפרוש מתפקידו כמנכ"ל טוויטר לאחר כמעט 16 שנה בתפקיד. כך דווח ב-CNBC, תחילה בהתבסס על מידע שהתקבל ממקורות אנונימיים המקורבים לדורסי ולהנהלת טוויטר. מאוחר יותר אישרה הרשת החברתית את הדיווח, ואף הוסיפה כי מנהל הטכנולוגיות הראשי (CTO) פאראג אגרוול Parag Agrawal יחליף את דורסי בתפקיד המנכ"ל. אגרוול, שמשמש בתפקיד מאז 2017, עובד בטוויטר יותר מעשור.

זמן קצר לאחר שנפוצו הדיווחים הראשוניים ברחבי הרשת על ההתפטרות הקרובה של דורסי, זינקה המניה של טוויטר ב-11%, והמסחר בה נעצר למשך יותר משעה לפני שחודש. 

קראו עוד בכלכליסט:

דורסי, בן 45, הקים את רשת המיקרו-בלוגינג טוויטר בשנת 2006 עם שותפיו אוון ויליאמס, נוח גלאס וביז סטון. הוא החל שם את דרכו כמנכ"ל החברה, ובהמשך ויתר על התפקיד והעבירו לוויליאמס והחל לשמש כיו"ר החברה. באוקטובר 2015 הוא חזר לכיסא המנכ"ל, אחרי שקודמו, דיק קסטלו, עזב את תפקידו.

ג ג'ק דורסי, מנכ"ל טוויטר, מתפטר. יש ציוץ יותר טוב מזה? | צילום: בלומברג ג

במאי 2010 ייסד דורסי, יחד עם ג'ים מק'קלווי, את חברת הפינטק המצליחה Square, ששווייה מוערך כיום ב-3.2 מיליארד דולר. באפריל 2020 הוא הודיע שיתרום כ-28% מהונו - מיליארד דולר במניות של Square - למאבק בנזקי נגיף הקורונה.

במרץ 2021 הוא מכר את הציוץ הראשון שלו כיצירת NFT בכמעט 3 מיליון דולר במכירה פומבית שנערכה בטוויטר. כרגע עדיין לא ברורה הסיבה לפרישתו הצפויה, וכמו כן לא ידוע העיתוי שבו יבחר המנכ"ל להודיע על כך פומבית. בכל מקרה מי שנבחר לתפקיד אחריו ייאלץ לעמוד באתגרים המאוד לא פשוטים שהחברה הציבה לעצמה, ובראשם להגיע ל-315 מיליון משתמשים פעילים ולהכנסות שנתיות כפולות עד סוף שנת 2023. 

פאראג אגרוול, מנכ"ל טוויטר הנכנס. אתגרים לא פשוטים לפניו  ,  פאראג אגרוול, מנכ"ל טוויטר הנכנס. אתגרים לא פשוטים לפניו פאראג אגרוול, מנכ"ל טוויטר הנכנס. אתגרים לא פשוטים לפניו  ,

ייתכן שקיים קשר בין פרישתו הצפויה של דורסי לניסיון ההדחה שלו בשנה שעברה על ידי בעלת המניות קרן הגידור אליוט מנג'מנט. מייסדה של הקרן, המיליארדר פול סינגר, תהה אז מדוע דורסי מחזיק בתפקיד המנכ"ל של שתי חברות ציבוריות (טוויטר וסקוור), וסבר שעליו לעזוב אחת מהמשרות הללו. לבסוף סינגר התרצה לאחר שהקרן חתמה על עסקה עם הנהלת החברה. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות