אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בקרוב בבורסה? הביטקוין קופץ מעל 34 אלף דולר לשיא של שנה וחצי מטבעות ביטקוין | צילום: שאטרסטוק

בקרוב בבורסה? הביטקוין קופץ מעל 34 אלף דולר לשיא של שנה וחצי

חלף המועד האחרון לערעור על החלטת בית המשפט לאפשר השקת קרן סל שעוקבת אחר המטבע הדיגיטלי; רשות ניירות ערך האמריקאית (SEC) לא ערערה למרות שבעבר התנגדה למהלך, ובשוק מקווים שהשקת קרנות סל עוקבות ביטקוין תאושר בתקופה הקרובה ותנגיש את ההשקעה במטבע הדיגיטלי

24.10.2023, 13:00 | שיר רייטר

הביטקוין מטפס לשיא של יותר משנה, ברקע תקוות לכך שבקרוב תהיה אפשרות לסחור בניירות ערך עוקבים ביטקוין.

המטבע הדיגיטלי קופץ ב-12.3% לשווי של 34,269.2 דולר - רמתו הגבוהה ביותר מאז מאי 2022 והפעם הראשונה מאז שהוא מגיע לערך גבוה מ-34 אלף דולר.

גוברות ההערכות לכך שתאושר קרן סל (ETF) שעוקבת אחר ערך הביטקוין, בעקבות פסיקת בית משפט שנוגדת את הקו שהתוותה עד כה רשות ניירות ערך האמריקאית, ה-SEC.

בית המשפט הפדרלי לערעורים במחוז קולומביה פסק באוגוסט האחרון לטובת Grayscale, חברת ניהול נכסים ממוקדת קריפטו, שביקשה להפוך את קרן הביטקוין הענקית שלה, GBTC, לקרן סל.

ה-SEC לא ערערה על החלטת בית המשפט עד למועד האחרון האפשרי לערעור, שחל בשבוע שעבר, כך שבשוק מצפים לכך שקרן הסל תאושר בחודשים הקרובים.

קרן סל עוקבת ביטקוין תספק למשקיעים דרך להיחשף לתנועות במטבע הדיגיטלי, שנחשב לתנודתי וקשה לחיזוי, מבלי להחזיק בביטקוין באופן ישיר.

גם מנהלות הנכסים בלקרוק ופידליטי נמצאות במירוץ להשקת קרן סל עוקבת ביטקוין. כלכלנים אומרים כי השקת קרנות כאלה צפויה להגביר את הביקוש למטבע ולהעלות את ערכו.

עד כה התנגדה ה-SEC לקרנות סל שעוקבות באופן ישיר אחר הביטקוין, בטענה שמכשיר פיננסי כזה עשוי להגביר את הסיכון להונאות ומניפולציות בשוק. פסיקת בית המשפט ולצידה הבקשות של ענקיות ההשקעות, מעוררים את האמונה שה-SEC תתרצה בקרוב ותאשר הקמת קרנות עוקבות ביטקוין.תגיות