אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גם הנוחות של פוליסת חיסכון וגם חשיפה חכמה לחו"ל - הפניקס מציינת שנה של שיתוף פעולה עם מנהל הנכסים העולמי BlackRock, ומשיקה את מסלול הפניקס BlackRock אג"ח ניהול השקעות וחיסכון בצורה חכמה באמצעות חשיפה להשקעות בינלאומיות | shutterstock

גם הנוחות של פוליסת חיסכון וגם חשיפה חכמה לחו"ל - הפניקס מציינת שנה של שיתוף פעולה עם מנהל הנכסים העולמי BlackRock, ומשיקה את מסלול הפניקס BlackRock אג"ח

גיוון הוא גורם מכריע בניהול תיקי השקעות, במיוחד בתקופות של אי ודאות ותנודתיות בשוק. כדי לספק שירותי ניהול השקעות חכמים ומגוונים ללקוחותיה, הפניקס קבוצת ההשקעות, הביטוח האשראי והפיננסים שיתפה פעולה עם חברת ניהול ההשקעות העולמית BlackRock ולפני כשנה, יצרה שני מסלולי השקעה ייחודיים בפוליסת החיסכון שבניהולה "הפניקס BlackRock כללי" ו"הפניקס BlackRock מניות חו"ל". כעת היא משיקה מסלול שלישי, הפניקס BlackRock אג"ח. כיצד מסכמים בהפניקס את השנה הראשונה של שיתוף הפעולה? ומהם היתרונות שהופכים את המסלולים לאטרקטיביים עבור המשקיעים הישראלים?

12.06.2023, 15:52 | בשיתוף הפניקס

שנת 2022 הציגה אתגרים משמעותיים עבור משקיעים בישראל ובעולם. עליית שיעורי האינפלציה, העלאות ריבית ואי הוודאות הגיאופוליטית הובילו, בין היתר לירידות בשווקים ברחבי העולם. מתוך כוונה לאפשר ללקוחותיה גיוון רב בהרכב השקעות, קבוצת הפניקס, נכנסה לשיתוף פעולה עם BlackRock ליצירת שני מסלולי השקעה גלובליים ייחודיים במסגרת פוליסת חיסכון שבניהולה אשר ניהול השקעות בהן מבוצע ע"י BlackRock. כעת, לאחר כשנה של פעילות משותפת, מסלולי ההשקעות הפניקס- BlackRock דיווחו על תשואות משמעותיות בהשוואה למדדי יחוס רלוונטיים. על רקע נתונים אלו, הפניקס משיקה מסלול שלישי כחלק משיתוף הפעולה – הפניקס BlackRock אג"ח.

מסלול הפניקס BlackRock אג"ח, shutterstock מסלול הפניקס BlackRock אג"ח | shutterstock מסלול הפניקס BlackRock אג"ח, shutterstock

ניהול השקעות וחיסכון בצורה חכמה באמצעות חשיפה להשקעות בינלאומיות

על רקע תנודתיות וחוסר ודאות בשוק, ישראלים רבים מבקשים לגוון את הרכב ההשקעות והחסכונות שלהם כדי לפזר סיכונים ולזכות בחשיפה למגוון רחב של אפיקי השקעה. אחת מהאפשרויות ליצירת גיוון היא חשיפה להשקעות בחו"ל. שיתוף הפעולה בין הפניקס ו-BlackRock מאפשר לישראלים להשקיע במסלולי השקעה אשר ניהול ההשקעות בהם מבוצע על ידי חברה גלובלית מהמובילות בעולם.

BlackRock היא מנהלת הנכסים הגדולה בעולם, עם למעלה מ-2,500 מומחי השקעות מוסמכים ומנוסים המנהלים נכסים של למעלה מ-9 טריליון דולר על פני מוצרי אינדקס, מניות והשקעות אלטרנטיביות עבור לקוחות מיותר מ-100 מדינות ברחבי העולם.

שלושת מסלולי ההשקעה העולמיים זמינים לציבור באמצעות פוליסת חיסכון פרט של הפניקס, המשרתת משקיעים ישראלים כבר שנים. השקעה באמצעות פוליסת חיסכון מציעה למשקיעים אפשרות פשוטה ונוחה להשקיע במספר מסלולים ולהחליף מסלולי השקעה מבלי שהדבר ייחשב לאירוע מס.

לדברי מר יואב כספי, ראש מחלקת השקעות גלובליות של הפניקס, המשקיעים מקבלים "גישה" לאסטרטגיה גלובלית שהניבה תשואות במהלך תקופה מאתגרת. "בזכות שיתוף הפעולה בין שני הגופים בשנה האחרונה, נהנו לקוחות מסלולים אלו מניהול השקעות על ידי מנהלי ההשקעות מהטובים בעולם. על פי האסטרטגיה של המסלולים הייעודיים, מוחזקים נכסים סחירים בחו"ל (מניות ואג"ח)".

צוותי ההשקעות של BlackRock ממנפים את היכולות של Aladdin - פלטפורמת ניהול ההשקעות המתקדמת שלהם, הנחשבת כאחת ממערכות ניהול הסיכונים וההשקעות המתוחכמות ביותר בעולם.

הפניקס שילבה כוחות עם צוות ה-Global Allocation Investment המוביל של BlackRock אשר לו יותר מ-30 שנות ניסיון בניהול תיקי השקעות מרובי נכסים ללא הגבלה. צוות זה משקיע במגוון סוגי נכסים, סקטורים, ניירות ערך, מטבעות ומדינות ברחבי העולם. המומחים של BlackRock הם בעלי ידע שוק מעמיק בתחומיהם המיוחדים, ומפגינים עקביות בחתירתם להגדלת הערך של הנכסים המנוהלים ובניווט יעיל בתנודתיות בשוק בתקופות משבר. כספי מסביר, "שיתוף הפעולה הזה מציע גרסה מוסדית מפותחת של תיק ההשקעות המסורתי הנהוג בעולם, עם פרופיל סיכון הדומה לתיק המורכב מ-60% מניות ו-40% חוב. מאז שיתוף הפעולה עם BlackRock, הצוות שלהם הניב תשואות תחרותיות."

לדברי כספי, "האסטרטגיה מציגה אלטרנטיבה משכנעת לנכסים המנוהלים על ידי גופים מוסדיים ישראלים. נתונים היסטוריים מראים שמנהלי השקעות המיישמים את אסטרטגיית הדגל Global Allocation של BlackRock השיגו תשואות תחרותיות לעומת מניות גלובליות, עם רמת תנודתיות נמוכה יותר, על פני מחזור שוק שלם."

כעת, הפניקס משיקה מסלול נוסף כחלק מהיצע המסלולים במסגרת שיתוף הפעולה – הפניקס BlackRock אג"ח, המאפשר חשיפה לאגרות חוב בחו"ל, באמצעות מנגנון קבלת ההחלטות של BlackRock.

ניהול השקעות וחיסכון בצורה חכמה באמצעות חשיפה להשקעות בינלאומיות, shutterstock ניהול השקעות וחיסכון בצורה חכמה באמצעות חשיפה להשקעות בינלאומיות | shutterstock ניהול השקעות וחיסכון בצורה חכמה באמצעות חשיפה להשקעות בינלאומיות, shutterstock

הדיאלוג עם המומחים של BlackRock

בנוסף ליתרונות עבור החוסכים והמשקיעים, שיתוף הפעולה של הפניקס עם BlackRock השפיע לטובה על מספר היבטים של פעילותה. צוות האנליסטים והמומחים של הפניקס מקיים דיאלוג מתמשך עם אסטרטגי ההשקעות שלBlackRock כדי להעריך שינויים בתחזית השוק העולמית". לדוגמה, אומר כספי, "בחודשים האחרונים, צוות המומחים העולמי איזן את החשיפה למניות, אחרי הירידה של שנת 2022, והגיע קרוב יותר לעמדה ניטרלית. המשך הדיאלוג שלנו עם המומחים של BlackRock, כמו עם כל מנהלי הנכסים החיצוניים שאנו עובדים, תורם להבנה שלנו לגבי סוגי השקעות ויישום תהליכים ב'הפניקס'".

שיתוף הפעולה המתמשך עם BlackRock מתיישב עם תפקידה של הפניקס כבית אחד למשקיעים ישראלים, המציעה אפשרויות השקעה מגוונות, חכמות ומתקדמות.

מהי התחזית הנוכחית של צוות ה-Global Allocation Investment של BlackRock?

במבט קדימה, צוות ההשקעות של BlackRock Global Allocation מאמין כי סביר שתהיה האטה נוספת בצמיחה בארה"ב עקב ההשפעות המצטברות של המדיניות המוניטרית ההדוקה והפחתת זמינות האשראי המשפיעה על הכלכלה. האפשרות לתנודתיות מוגברת הנובעת מעמידה בתקרת החוב של ארה"ב משמשת סיבה נוספת לזהירות.

עם זאת, הרווחים של החברות בארה"ב וההוצאות הצרכניות נותרו עמידים. כתוצאה מכך, הצוות מאמין שכלכלת ארה"ב עשויה להימנע ממיתון חמור בשל החוסן והמבנה הנוכחיים שלה. בסביבה מסוג זה, צוות ההשקעות נותן עדיפות להדגשת איכות וצמיחה בהכנסות במסגרת פוזיצית המניות שלה.

לגבי השקעה בחוב, הצוות מחזיק בתחזית אופטימית יותר שכן הריבית לטווח קצר בארה"ב נמצאת כעת ברמות גבוהות בהשוואה להיסטוריה האחרונה. במודל ההשקעה בחוב, הצוות הגדיל את החשיפה לטווחים שונים של חוב בתקופת החודשים האחרונים, המשקפת את הדעה כי טווח החוב יכול לשמש שוב כגידור חלקי למניות. הצוות גם מקצה השקעות לאשראי תאגידי, למשכנתאות לסוכנויות ולמדינות נבחרות בשווקים מתפתחים כדי לשפר את ההכנסה במסגרת מודל ההשקעה בחוב.

הפניקס חברה לביטוח בע''מ (להלן: "הפניקס") עוסקת, בין היתר, בשיווק פנסיוני ולה זיקה למוצרים פנסיוניים ו/או פיננסיים המנוהלים על ידה. אין באמור כדי להוות ייעוץ או המלצה מכל סוג שהוא ע"י בעל רישיון כדין. "הפניקס BlackRock" אלו מסלולי אירוח בפוליסות חיסכון פרט בניהול הפניקס אשר ניהול השקעות בהם מבוצע ע"י חברת BlackRock. הפניקס רשאית לשנות את מדיניות ההשקעות מעת לעת בהתאם להוראות הדין ותנאי הפוליסה. BlackRock אינה מנהלת, תומכת, נותנת חסות, מציגה מצגים או התחייבויות כלשהן לגבי כדאיות ההשקעה במסלולי "הפניקס BlackRock " המנוהלים ומסופקים לך על ידי הפניקס. לBlackRock אין התחייבויות, חובות, אחריות כלפי עמיתים, מבוטחים או משקיעים של הפניקס. אין באמור לעיל התחייבות להשגת תשואה. מקור הנתונים אודות BlackRock- חברת BlackRock. אין במידע על התשואות שהושגו בעבר בכדי להצביע על התשואות שתושגנה בעתיד או התחייבות לתשואה כלשהי. המידע המוצג הינו למטרת הנגשת אינפורמציה לידע כללי, הינו ניתוח כלכלי למצב הקיים בשוק והינו בגדר השערה בלבד ונשען על אומדנים והערכות ושמטבע הדברים, אפשר שיתבררו כחסרים או בלתי מעודכנים וכן עלולים להתגלות סטיות בין ההערכות המובאות במידע לבין התוצאות בפועל ובכל מקרה אין החברות מתחייבות על דיוקו ו/או שלמותו ו/או היותו רלוונטי למקרה זה או אחר. אין לראות במידע זה כעובדתי או כמידע שלם וממצה של ההיבטים הכרוכים בניירות ערך ו/או בנכסים הפיננסיים או הפנסיוניים המוזכרים בו.תגיות