אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ישראל מאשרת: קטאר עדכנה על העברת תרופות לחטופים; ארה"ב: "מבצע ברפיח - אסון" כוחות צה"ל בחאן יונס | צילום: דובר צה"ל

דיווח שוטף

ישראל מאשרת: קטאר עדכנה על העברת תרופות לחטופים; ארה"ב: "מבצע ברפיח - אסון"

צה"ל מסר כי כטב"מ חיזבאללה חדר לישראל ונפל בגליל המערבי; מוקדם יותר אמר ראש המועצה האזורית מטה אשר כי כטב"ם נפל סמוך לביתו בבוסתן הגליל; ארה"ב הטילה וטו על ההצעה שהוגשה למועצת הביטחון וקראה להפסקת לחימה מיידית בעזה; סמוטריץ': "השבת חטופים - לא הדבר הכי חשוב" - המשפחות הפגינו מול הקריה במחאה

20.02.2024, 23:10 | כלכליסט ו-ynet

23:10 - דיווח בלבנון: כטב"ם תקף בכפר בדרום המדינה. הערוץ הלבנוני "אל-מנאר" של חיזבאללה דיווח על תקיפת כטב"ם באזור הכפר מרוחין שבדרום לבנון. בנוסף, הערוץ דיווח כי ירי מקלעים בוצע לעבר הכפר חולא שבדרום המדינה. (ליאור בן ארי)

21:35 - מחבלים הותקפו על ידי כטב"ם בג'נין. מחבלים חמושים הותקפו מהאוויר על ידי כטב"ם מסוג זיק במחנה הפליטים ג'נין. במקביל, הפלסטינים דיווחו כי כוחות צה"ל מכתרים בית במחנה, וכי חילופי אש נרשמו במקום. (יואב זיתון)

20:15 - בישראל מאשרים: קיבלנו הודעה מקטאר על העברת התרופות לחטופים. לשכת ראש הממשלה אישרה כי התקבלה הודעה מקטאר על העברת התרופות לחטופים. זאת לאחר שמשרד החוץ של קטאר הודיע כי קיבל אישור מחמאס לכך שהתרופות החלו לעבור לחטופים ברצועה. עם זאת, לא התקבלה הוכחה על כך שהחטופים קיבלו את התרופות. (יובל קרני)

20:25 - חילופי אש בפעילות צה"ל בג'נין, מספר מחבלים חוסלו. צה"ל פועל כעת במחנה הפליטים בג'נין. מספר מחבלים חמושים חוסלו בחילופי אש עם הכוחות, וכמה נוספים נפצעו. (יואב זיתון)

20:15 - ארה"ב מחריפה את הטון נגד מבצע ברפיח: "זה יהיה אסון". דובר המועצה לביטחון לאומי ג'ון קירבי חזר על האזהרות האמריקניות ממבצע ישראלי נרחב ברפיח, ואמר במסיבת עיתונאים הערב: "מבצע ברפיח בנסיבות הקיימות, ללא תוכנית שתבטיח את ביטחונם של יותר ממיליון אזרחים, יהיה אסון. הסברנו את זה למקבילנו הישראלים". הוא ציין כי גם שליחו של הנשיא ג'ו ביידן לאזור ברט מקגורק, שצפוי להגיע לביקור בישראל, "יעביר את אותו מסר".


 ג ג'ון קירבי | צילום: Anna Moneymaker/Getty Images  ג


קירבי נשאל על ההחלטה האמריקנית להטיל וטו על הצעת אלג'יריה במועצת הביטחון של האו"ם, שקראה להפסקת אש מיידית, ואמר: "זה לא הזמן להצעה כזאת. היא שאפתנית אבל לא אחראית. לא יכולנו לתמוך בהצעה שתשים בסכנה משא ומתן רגיש. בשעה שאנחנו מדברים היועץ של ביידן בדרך לישראל כדי לקדם את העסקה. ההחלטה במועצת הביטחון יכולה לשים את המשא ומתן בסכנה".

20:05 - ארה"ב: החות'ים הפילו מל"ט אמריקני מתקדם. גורמים אמריקניים אישרו כי המורדים החות'ים בתימן הצליחו להפיל אתמול מל"ט אמריקני מתקדם מדגם MQ-9. מדובר בפעם השנייה בחודשים האחרונים שבה החות'ים מצליחים ליירט מל"ט מהדגם הזה, כשהפעם הקודמת הייתה בנובמבר. מדובר בדגם יקר למדי ולפי הדיווחים העלות של כל יחידה עומדת על כ-32 מיליון דולר.

19:35 - משפחות חטופים מפגינות מול שערי הקריה, רחוב שאול המלך נחסם ל-137 שניות. משפחות חטופים מפגינות מול שערי הקריה ברחוב שאול המלך בתל אביב, על רקע ההחלטה שלא לשלוח נציגות ישראלית לקהיר. כ-50 מפגינים חוסמים לסירוגין את הכביש, שנחסם מוקדם יותר ל-137 שניות - לציון מספר הימים שבהם החטופים נמצאים בשבי חמאס. אלי אלבג, אביה של החטופה לירי אלבג הגיב לדבריו של שר האוצר בצלאל סמוטריץ', שטען כי "השבת החטופים היא לא הדבר הכי חשוב", ואמר: "כשלך יחטפו את הילד אני לא אגיד מה שאתה אמרת". (יעל צ'כנובר)


הפגנה לשחרור החטופים, צילום: REUTERS/Dylan Martinez הפגנה לשחרור החטופים | צילום: REUTERS/Dylan Martinez הפגנה לשחרור החטופים, צילום: REUTERS/Dylan Martinez


19:25 - קטאר טוענת: "קיבלנו אישור מחמאס שהתרופות הגיעו לחטופים". משרד החוץ של קטאר מסר כי "קיבלנו אישור מחמאס שהתרופות הגיעו לחטופים בעזה".

18:50 - בפעם השנייה ביממה: כטב"ם חיזבאללה חדר ונפל בישראל - מבלי שהתגלה. דובר צה"ל אישר כי כטב"ם של חיזבאללה חדר לישראל ונפל בגליל המערבי, והוסיף כי האירוע מתוחקר. מוקדם יותר דיווח ראש המועצה האזורית מטה אשר משה דוידוביץ' כי כטב"ם נפל בסמוך לביתו שבמושב בוסתן הגליל, ליד עכו. מדובר בפעם השנייה ביממה האחרונה שכטב"ם חיזבאללה חודר ונופל בישראל מבלי שהתגלה. (יואב זיתון)

18:45 - ארדן: "הפסקת אש - רק אחרי שחרור החטופים והסגרת חמאס". שגריר ישראל באו"ם גלעד ארדן נאם בכינוס מועצת הביטחון, ואמר כי "המילה 'הפסקת אש' נאמרת כאן כאילו היא פתרון קסום. הפסקת אש תשיג דבר אחד בלבד - הישרדות חמאס, שהיא גזר דין מוות להרבה יותר ישראלים ועזתים". לדבריו, "ישראל מבקשת הפסקת אש, אבל מוכנה לקבל רק נוסחה אחת: יש לשחרר את כל החטופים וחמאס חייב להסגיר את עצמו". (דניאל אדלסון, ניו יורק)

18:40 - סמוטריץ': "השבת החטופים - לא הדבר הכי חשוב. צריך להשמיד את חמאס". שר האוצר בצלאל סמוטריץ' התייחס למשא ומתן על עסקה עם חמאס להחזרת החטופים, ואמר לכאן רשת ב' כי "זה לא הדבר הכי חשוב. למה לעשות תחרות? צריך להשמיד את חמאס. זה חשוב מאוד, אבל אמירות 'בכל מחיר' - זו בעיה". (מורן אזולאי)


בצלאל סמוטריץ בצלאל סמוטריץ' | צילום: אלכס קולומויסקי בצלאל סמוטריץ


18:20 - צרפת בדיון באו"ם: "רק פתרון שתי מדינות יבטיח את ביטחונה של ישראל". נציג צרפת הביע אכזבה מהווטו שהטילה ארה"ב בדיון במועצת הביטחון של האו"ם, ואמר כי "יש דחיפות בהולה להפסקת אש. המצב ההומינטרי בעזה בלתי נסבל והמבצע הישראלי חייב להיפסק". הוא אף הוסיף כי "המועצה לא גינתה את חמאס ופעולות הטרור שלו, כולל האלימות המינית, וזה עדיין לא מקובל. אנחנו מחוייבים גם לביטחון של ישראל". לדבריו, "רק פתרון שתי מדינות יכול להבטיח את הביטחון של ישראל, והקמת מדינה פלסטינית שתתקיים לצידה בשלום". (דניאל אדלסון, ניו יורק)

17:50 - ארה"ב הטילה וטו בדיון במועצת הביטחון באו"ם, ההצעה להפסקת אש בעזה נפלה. ארה"ב הטילה וטו על ההצעה של אלג'יריה שקראה להפסקת אש מיידית בעזה, וההצעה שהייתה צפויה להעלות להצבעה בסוף הדיון במועצת הביטחון באו"ם - נפלה. נציגת ארה"ב אמרה בדיון כי "היינו מאוד ברורים שההצעה הזאת לא תעבור. היא מנוגדת להסכם שלום בר קיימא". 13 מדינות הצביעו בעד, בריטניה נמנעה. (דניאל אדלסון, ניו יורק)

17:35 - ראש מועצה בצפון: "כטב"ם חיזבאללה נפל בסמוך לביתי". משה דוידוביץ', ראש המועצה האזורית מטה אשר ויו"ר פורום קו העימות, פרסם הודעה בה טען כי כטב"ם של חיזאללה נפל בסמוך לביתו שבמושב בוסתן הגליל, ליד עכו. בהודעה כתב כי "זו לא הסלמה זו מלחמה. האויב עובר לטווח את המנהיגות, בדרך לטווח את כל התושבים באשר הם. צריך לשים סוף למצב בצפון, לפני שיוכרז על מותו של הצפון". (יאיר קראוס)


כטב"ם שנפל ליד ביתו של משה דוידוביץ כטב"ם שנפל ליד ביתו של משה דוידוביץ' כטב"ם שנפל ליד ביתו של משה דוידוביץ


17:15 - צה"ל: זוהו שיגורים מלבנון, אין נפגעים; תקפנו תשתיות חיזבאללה בתגובה. מטוסי קרב תקפו תשתית טרור במרחב בליידא ומספר מבנים צבאיים שנמצאים בשימוש חיזבאללה במרחבים עיתא א-שעב שבדרום לבנון. כך הודיע דובר צה"ל. בנוסף, לפני זמן קצר הותקף מבנה צבאי נוסף במרחב הכפר כילא, שבו זוהו כמה פעילים. כמו כן, דובר צה"ל אישר כי זוהו כמה שיגורים למרחבים משגב עם ומרגליות. אין נפגעים. (יואב זיתון)16:45 - צרפת: שני כטב"מים ששוגרו מתימן יורטו על ידי אוניות קרב בים האדום. אוניות קרב צרפתיות יירטו שני כטב"מים ששוגרו מתימן אל הים האדום. כך הודיע משרד ההגנה הצרפתי, שמסר כי הכטב"מים הושמדו.

15:29 - תוכנית המזון העולמית של האו"ם: מפסיקים את העברת משלוחי המזון לצפון הרצועה. תוכנית המזון העולמית של האו"ם הודיעה כי היא משהה את העברת משלוחי המזון לחלקה הצפוני של רצועת עזה, אזור "המוכה בכאוס ואלימות".

לפי הודעת הארגון, "אספקת מזון מציל חיים תתחדש ברגע שיתקיימו תנאים בטוחים לכך. ההחלטה לא הייתה קלה, ואנו יודעים שהמצב באזור ימשיך להידרדר ובני אדם נוספים יעמדו בפני סכנה למות מרעב".

15:19 - דיווח בלבנון: ישראל תוקפת בדרום המדינה. רשת "אל-מיאדין" הלבנונית, המזוהה עם חיזבאללה, דיווחה על תקיפה ישראלית בעיירה בלידא שבדרום המדינה. (ליאור בן ארי)

14:25 - כרם שלום נחסם, אחייניתו של חטוף: "לעצור את הסיוע, כשהלחץ יגבר נקבל מודיעין". משפחות חטופים חוסמות את מעבר כרם שלום לכניסת משאיות לרצועת עזה. יעל סבריאגו, אחייניתו של ליאור רודאיף החטוף בעזה, אמרה במקום החסימה: "דוד שלי עבר אירוע לב מאוד קשה ומאז הוא נדרש לתרופות והתרופות כמובן לא הגיעו למרות כל ההבטחות. נוכחנו לדעת את זה אחרי שחרורם של פרננדו ולואיס. הוא מוחזק בידי חיות אדם שהמשאיות האלה מיועדות אליהם. אין לי יכולת להגיע לחטופים. ברגע שהלחץ על העם הפלסטיני נקבל מודיעין ונקבל את החטופים שלנו בחזרה. הזמן שלהם מזמן נגמר. תפסיקו להכניס עוד סיוע. תעצרו את זה".

שעבאן א-סייד, אביו של הישאם א-סייד החטוף בידי חמאס מאז 2014, אמר: "אני אבא של הישאם. הבן שלי עבר לעזה ואנחנו עוברים את מה שהמשפחות עוברות כבר תשע שנים וכל כך הרבה דיברנו ולא התבצע שום דבר. באתי לתמוך פה וישר כוח כי אנחנו יודעים שהסיוע היה אמור להגיע לחטופים ולעם בעזה שלא מעורב בטרור. אנחנו מבינים שהסיוע שמדינות העולם תורמות אותו מגיע לחמאס ומוכרים את זה לעם במחירים מופקעים". (נינה פוקס)

מפגינים במעבר כרם שלום, היום, צילום: REUTERS/Susana Vera מפגינים במעבר כרם שלום, היום | צילום: REUTERS/Susana Vera מפגינים במעבר כרם שלום, היום, צילום: REUTERS/Susana Vera

14:05 - מושל צפון סיני: כעשרת אלפים עזתים עברו למצרים מתחילת המלחמה. מושל צפון סיני אמר כי כ-10,000 בני אדם עברו מתחילת המלחמה מעזה למצרים דרך מעבר רפיח.

14:04 - צה"ל: קיבלנו פי 8 פניות מתושבי רפיח בעניין חטופים ביחס לשבוע שעבר. דובר צה"ל בערבית, סא"ל אביחי אדרעי, קרא לתושבי עזה להעביר לישראל מידע על החטופים, וטען כי בישראל קיבלו פי שמונה פניות למוקד שהוקם בנושא ביחס לשבוע שעבר. "פנו אלינו בסודיות. המטרה היא הצלת חייהם של חפים מפשע", קרא אדרעי. "אנשים רבים שיתפו זאת ברצועת עזה, במיוחד באזור רפיח, שם כמות הפניות שהתקבלו למוקד גדלה פי 8 בהשוואה לשבוע הקודם, נציין כי הקהל שלנו הם גברים ונשים כאחד". (הדר עדי)

13:52 - תיעוד: שריפה עדיין משתוללת באזור צידון שהותקף אתמול בלבנון. העיתון הלבנוני "אל-אחבאר", המזוהה עם חיזבאללה, דיווח כי התחדשה השריפה במפעל שהותקף אתמול בפיצוץ החריג באל-ראזיה בלבנון, כ-60 קילומטרים מהגבול. לפי דיווחים שונים צוותי הכיבוי פועלים שם לאורך כל היום.

אמש, דובר צה"ל הודיע כי מטוסי קרב תקפו במקום שני מחסני אמל"ח של חיזבאללה, בתגובה לשיגור הכטב"ם לעבר הגליל התחתון שנפל באזור הכינרת. (ליאור בן ארי)


13:15 - הרמטכ"ל למפקדים: "אנחנו לא במסע הרג, נקמה או רצח עם. באנו להכריע אויב אכזר". הרמטכ"ל רב-אלוף הרצי הלוי שיגר היום דף קרב למפקדים, שבו התייחס גם לתחקירים שיחלו בקרוב על 7 באוקטובר והלחימה מאז: "בקרוב נתחיל בתהליך תחקור אירועי השבעה באוקטובר ומה שהוביל אליהם, למרות היותנו עדיין במלחמה. בשם הלמידה מוטלת עלינו החובה לתחקר. זהו הכרח ולא פריווילגיה. רק כך נוכל להבין באיזה אופן יכולנו לפעול ובאיזה אופן נפעל בעתיד כדי להגן טוב יותר על אזרחי ישראל. כל יחידה וכל כוח יתחקרו את הקרבות ואת האירועים בהם השתתפו ובמעלה שרשרת הפיקוד נתחקר קומה מעל קומה".

הרמטכ"ל פירט: "צה"לית נתחקר בשלב זה את אירועי הפתיחה, אך יחידה שנמצאת בפסק זמן מהלחימה, מחויבת לתחקר גם את האירועים שלאחריהם – בשם הלמידה ומניעת אובדן הידע. אני סומך את ידי על יכולתו של צה"ל לערוך תחקיר אמיתי ונוקב. פעלו ראשית לבניית בסיס עובדתי משותף לתחקיר, ולאחר מכן עברו לחשוב ולנסח את המסקנות ואת הלקחים. את התחקירים נבצע לאור חמישה ערכים מובילים: אמת, ענייניות, שקיפות, אחריות ורעות".

הרמטכ"ל הדגיש בנוסף בפני הלוחמים את הערכים הנדרשים בלחימה: "אנו נוהגים כבני אדם ושומרים, בניגוד לאויבנו, על צלם אנוש. עלינו להקפיד שלא להפעיל כוח היכן שלא נדרש, להבחין בין מחבל לשאינו, לא לקחת דבר שאינו שלנו – מזכרת או פריט אמל"ח ולא לצלם סרטוני נקמה. איננו במסע הרג, נקמה או רצח עם. באנו לנצח ולהכריע אויב אכזר, הראוי להפסד מר". (יואב זיתון)

הרמטכ"ל הרצי הלוי עם חיילים בעזה, צילום: דובר צהל הרמטכ"ל הרצי הלוי עם חיילים בעזה | צילום: דובר צהל הרמטכ"ל הרצי הלוי עם חיילים בעזה, צילום: דובר צהל

13:10 - שינויים בהצעת החוק לסגירת כלי תקשורת שפועלים נגד ישראל: הסמכות - לשרי הבט"ל והתקשורת. יו"ר הוועדה לביטחון לאומי ח"כ צביקה פוגל (עוצמה יהודית) הכניס שינויים משמעותיים בחוק שנועד להכין את הקרקע לסגירת הפעילות של רשת "אל-ג'זירה" בישראל. השינויים שהוכנסו לקראת הדיון הראשון להכנה לקריאה ראשונה של החוק כוללים בין היתר את הגדרת הסמכות להחלטה על סגירת ערוצים שפועלים נגד ישראל לשר לביטחון לאומי ושר התקשורת, יחד עם הוועדה לביטחון לאומי - במקום שר הביטחון והקבינט המדיני-ביטחוני. בנוסף, לא תידרש ביקורת שיפוטית כדי לקבל את ההחלטה, אך ניתן יהיה לערער עליה בדיעבד. (סיון חילאי)

12:35 - קטאר: "בימים האחרונים לא הייתה התקדמות במו"מ בין ישראל לחמאס". דובר משרד החוץ של קטאר, מאג'ד אל-אנסארי, אמר בהצהרה שמסר לתקשורת כי "בימים האחרונים לא הייתה התקדמות במשא ומתן בין ישראל לחמאס". הוא גם ציין כי דוחא "מתנגדת לאמירת ראש הממשלה בנימין נתניהו בנוגע ללחץ שקטאר צריכה להפעיל על בכירי חמאס". מנגד, הוא הבהיר כי "מאמצי התיווך של קטאר נמשכים, ונמשכת התקשורת בין כל הגורמים. ההצהרות של נתניהו לא ישפיעו על תפקידה של קטאר בתיווך". (ליאור בן ארי)

11:45 - חמאס מאשר: הנייה הגיע לקהיר בראש משלחת. חמאס הודיע באופן רשמי כי ראש הלשכה המדינית של הארגון, איסמעיל הנייה, הגיע לקהיר. לפי הודעת חמאס, "הנייה הגיע הבוקר לקהיר בראש משלחת של הנהגת הארגון, על מנת לקיים דיונים עם גורמים מצריים על המאמצים לעצור את התוקפנות, לספק הקלות לאזרחים ולהשיג את מטרת עמנו". (הדר עדי)

אימסעיל הנייה, צילום: גטי אימג אימסעיל הנייה | צילום: גטי אימג'ס אימסעיל הנייה, צילום: גטי אימג

10:10 - 3 טילי נ"ט נפלו ליד מרגליות, לא ידוע על נפגעים או נזק. שלושה טילי נ"ט נפלו ליד מושב מרגליות באצבע הגליל. לא ידוע על נפגעים או על נזק.

10:00 - גורם ביטחוני בכיר: אין מידע מודיעיני שסינוואר יצא למצרים. גורם ביטחוני בכיר הכחיש את הדיווח הערבי לפיו יחיא סינוואר ובכירים בחמאס נמלטו למצרים, ואמר כי אין מידע מודיעיני שמצביע על כך. (יוסי יהושוע)

9:00 - דיווח ערבי: בישראל מעריכים שסינוואר ברח למצרים. האתר הסעודי "אילאף" דיווח ממקורותיו כי בישראל מחזיקים במידע שמעריך שמנהיג חמאס יחיא סינוואר, אחיו מוחמד ובכירים נוספים בהנהגת חמאס הצליחו לברוח דרך המנהרות בין רפיח לחצי האי סיני. לפי הדיווח, שמבוסס על "גורם ביטחוני" עלום, בישראל חוששים שיחד עם סינוואר הוברחו חטופים. לדיווח אין אימות ממקור אחר. אתר "אילאף" שמזוהה כסעודי ורואה אור בלונדון פרסם גם בעבר טורי דעה של בכירים ישראלים וראיונות עימם, וגם כתבות שהתבססו על מידע שהעבירו "מקורות ישראליים". (ליאור בן ארי)

יחיא סינוואר, צילום: EPA יחיא סינוואר | צילום: EPA יחיא סינוואר, צילום: EPA

8:22 - דיווח: חמאס תכנן ב-7 באוקטובר לשחרר מאות אסירים פלסטינים מכלא שקמה שליד אשקלון. חמאס תכנן ב-7 באוקטובר להשתלט על כלא שקמה שליד אשקלון - ולשחרר מאות אסירים פלסטינים ממנו. כך דיווח העיתון "א-שרק אל-אווסט", היוצא לאור בלונדון בשפה הערבית. עם זאת, יש לציין כי לא היו דיווחים נוספים על התקרית המדוברת. לפי הדיווח, שמבוסס על "מקורות בפלגים הפלסטיניים", התוכנית כשלה בעקבות טעות בניווט של כוח הנוחבה, שכלל 23 מחבלים. חוליה אחרת, כך לפי הדיווח, אמורה הייתה לפלוש למוצב צבאי במועצת חוף אשקלון - ולסייע אחר כך לאנשי הנוחבה - אילו המשימה הייתה מצליחה. (הדר עדי)


אסירים ביטחוניים בכלא שקמה, צילום: גדי קבלו אסירים ביטחוניים בכלא שקמה | צילום: גדי קבלו אסירים ביטחוניים בכלא שקמה, צילום: גדי קבלו


7:00 - הותר לפרסום: סמ"ר מעוז מורל, לוחם צנחנים מטלמון, מת מפצעיו כשבוע אחרי שנפצע בעזה. דובר צה"ל התיר לפרסום הבוקר כי לוחם סיירת צנחנים, מעוז מורל (22), שנפצע אנוש בקרב בדרום רצועת עזה לפני כשבוע, מת אמש מפצעיו.

מעוז מורל, צילום: באדיבות המשפחה מעוז מורל | צילום: באדיבות המשפחה מעוז מורל, צילום: באדיבות המשפחה

אחיו של מעוז, דוב מורל, ספד לו בפוסטים ברשת החברתית X (טוויטר לשעבר): "אחי היקר והאהוב מעוז השיב את נשמתו השמיימה הערב. מעוז נפטר בבית החולים, הספקנו לקרוא וידוי סביב המיטה שלו, ההורים והאחים. הוא האח הראשון שאני זוכר את הלידה שלו, ואני מקווה ומתפלל מאוד שהוא גם האח האחרון שילך לעולמו בימי חיי". דוב ציין כי הלווייתו של מעוז תתקיים בשעה 12:00 בהר הרצל, וקרא לציבור: "נשמח אם תבואו לחלוק לו כבוד אחרון. השבעה תתקיים בבית הורי, בהתנחלות טלמון. חשוב לי מאוד שתגיעו לנחם".

סיקור חדשות מהלילה

גורם בכיר בארה"ב: לא נמהר לקדם את הצעת ההחלטה להפסקת אש בעזה במועצת הביטחון. על רקע הגשת טיוטת הצעת ההחלטה על ידי ארה"ב למועצת הביטחון של האו"ם, ולפיה המועצה "תתמוך בהפסקת אש זמנית בעזה בהקדם האפשרי", גורם בכיר בממשל ביידן אמר כי ארה"ב לא תמהר לקדם הצבעה בנושא. "אנחנו לא ממהרים, בכוונתנו לאפשר זמן עבור משא ומתן", מסר הגורם. (רויטרס)

תגיות