אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בקרוב: "מס היוקרה" על מכוניות חדשות יהפוך למס הקבוע בחוק רכב ב.מ.וו 7 X

בקרוב: "מס היוקרה" על מכוניות חדשות יהפוך למס הקבוע בחוק

עד כה מס היוקרה על רכבים חדשים התחדש במסגרת צו שיש לחדשו מדי פעם. מס זה מוטל משנת 2013 על כל המכוניות שמחירן מעל 300 אלף שקל

02.01.2022, 15:47 | תומר הדר

"מס היוקרה" על המכוניות החדשות יהפוך בקרוב למס קבוע שלא יהיה עוד נתון לדיונים וחידושים, כך עולה מתוכן טיוטה של צו תעריף המכס והפטורים על מסי קנייה על טובין שמפרסם משרד האוצר. הטיוטה מיועדת לעלות בימים הקרובים לדיון בכנסת. 

קראו עוד בכלכליסט:

כיום מוטל על כל המכוניות החדשות שמשווקות בישראל מס קנייה. מס זה נקבע בהתאם לסוג ההנעה של המכונית, כאשר על מכוניות חשמליות מוטל מס קנייה בשיעור של 10%, על מכוניות בעלות מערכות הנעת פלאג-אין הייבריד בשיעור של 40% (המס עלה ב-1 בינואר מ-30%), ועל יתר המכוניות (גם ההיברידיות) מוטל מס קנייה בשיעור של 83%, שממנו מנוכים סכומים שמגיעים עד כ-17 אלף שקל. 

 ב.מ.וו 7 X ב.מ.וו 7 X  ב.מ.וו 7 X

אבל מעבר למסי הקנייה הללו, קיים בישראל גם "מס יוקרה". מס זה מוטל משנת 2013 על כל המכוניות שמחירן מעל 300 אלף שקל. מדובר במס מדורג, והוא עולה ככל שמחיר הרכב מתייקר מעבר ל-300 אלף שקל. שיעורו המרבי של מס היוקרה הוא 20% מעל המס הבסיסי. בדרך כלל מס היוקרה על רכבים חדשים מתחדש במסגרת צו - ותוקף הצו האחרון היה אמור לפוג בשבוע שעבר. כעת כאמור מתוכן הטיוטה עולה כי יהפוך לקבוע בחוק במסגרת הוראת קבע. 


תגיות