אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפל תאפשר למשתמשים באירופה להוריד אפליקציות לאייפון מפלטפורמות חיצוניות חנות אפל בפריז | צילום: REUTERS/Gonzalo Fuentes

אפל תאפשר למשתמשים באירופה להוריד אפליקציות לאייפון מפלטפורמות חיצוניות

המהלך נועד כדי לעמוד בחוק הדיגיטל החדש של האיחוד האירופי שייכנס לתוקף החודש. כחלק מהשינויים אפל תאפשר למפתחים להציע הנחות מחוץ לחנות האפליקציות ולפלטפורמות מסחר חיצוניות להציע אפליקציות משל עצמן

12.03.2024, 15:14 | חדשות חוץ

אפל תאפשר לראשונה למשתמשים באירופה להוריד אפליקציות לאייפון מפלטפורמות חיצוניות, זאת על מנת לעמוד בחוק הדיגיטל החדש של האיחוד האירופי, כך לפי דיווח בסוכנות בלומברג.

כחלק משינוי המדיניות, אפל תאפשר גם למפתחים להציע הנחות למשתמשים מחוץ לחנות האפליקציות ותאפשר לפלטפורמות מסחר חיצוניות להציע אפליקציות משל עצמן. לפי פוסט שפורסם באתר החברה, מרבית השינויים ייכנסו לתוקף באופן מיידי, זאת בעוד שההצעה לאפשר למפתחים להפיץ אפליקציות מאתרים חיצוניים תצא לפועל רק בעוד מספר חודשים.

השינויים נועדו כדי לאפשר לחברה לעמוד בחוק השירותים הדיגיטליים (DSA) של האיחוד האירופי, שנכנס לתוקף החודש. החוק נועד לצמצם את הדומיננטיות של הפלטפורמות של חברות הטכנולוגיה הגדולות כמו מנוע החיפוש של גוגל, רשת המדיה החברתית פייסבוק של מטא וחנות האפליקציות של אפל, וזאת על מנת לשפר את התחרות בשוק. חברות שלא יעמדו בחוקים יעמדו בפני קנס של עד 10% מכלל ההכנסות השנתיות שלהן, שיעלה ל-20% במקרה של הפרות חוזרות.

אפל, שכרבע מההכנסות שלה מקורן באירופה, ביצעה שינויים נוספים כדי להתאים עצמה לחוק החדש, כולל הגבלת העמלה שהיא גובה ממפתחים' והפחתתה מ-30% ל-17%.

במקביל, באפל ממשיכים להילחם בסיווג של החברה בחוק כ"שומרת סף", שמוגדר כחברה בעלת יותר מ-45 אלף משתמשים חודשיים פעילים באיחוד האירופי. גם בייטדאנס, הבעלים של טיקטוק, ערערה לבתי המשפט נגד הסיווג הזה שלה.

מוקדם יותר החודש הטילה הנציבות האירופית קנס של 1.8 מיליארד יורו על אפל, זו הפעם הראשונה שענקית הטכנולוגיה נקנסת על ידי הרשות האירופית, זאת בשל הטענה כי פעלה נגד חברות סטרימינג מוזיקה המתחרות באפל מיוזיק. באפל מערערים על ההחלטה.

תגיות