אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: סטארט-אפ הקריפטו ריפל משיק מטבע וירטואלי צמוד לדולר ריפל | צילום: Jakub Porzycki | Nurphoto | Getty Images

דיווח: סטארט-אפ הקריפטו ריפל משיק מטבע וירטואלי צמוד לדולר

לפי אתר CNBC, המטבע של ריפל יהיה מוצמד ביחס של 1 ל-1 לנכסים שכוללים דולר, אג"ח אמריקאיות ממשלתיות ומזומן; השקת המטבע תחל בארה"ב

04.04.2024, 19:12 | חדשות חוץ

סטארט-אפ הקריפטו ריפל (Ripple) מצטרף לשוק המטבעות היציבים (stablecoin) והשיק מטבע דיגיטלי המוצמד לדולר, כך לפי דיווח באתר CNBC.

בחברה הודיעו כי המטבע היציב יהיה תמיד מוצמד ביחס של 1 ל-1 לנכסים בסכום מקביל. הנכסים הללו כוללים דולר, אג"ח אמריקאיות ממשלתיות ומזומן, שהחברה מחזיקה בעתודות.

עוד מסרו בריפל כי העתודות שלה ייחשפו בדוחות חודשיים. אם כי לא חשפו מי תהיה פירמת רואי החשבון שתערוך את הביקורת.

המטרה לפי ריפל היא ליצור מטבע שיאפשר למנהלי נכסים ובנקים לסחור בני"ע בבלוקצ'יין. מרקוס אינפנגר, סגן נשיא בכיר בחברה, אמר לפייננשל טיימס כי המטבע יוכל לשמש כ"פורטל" שיגשר בין הון מסורתי ושווקי הקריפטו.

החברה תשיק את המטבע בתחילה בארה"ב, אך לא שוללת הוספת מוצרים אזוריים בשווקים אחרים, כמו אירופה ואסיה. בעקבות המהלך תתחרה ריפל בענקיות התחום, ביניהן טת'ר (Tether), שאחראית למטבע היציב הגדול ביותר, USDT.

גם ענקית התשלומים פייפאל השיקה מטבע יציב משל עצמה המוצמד לדולר ונקרא PayPal USD. אולם, מנכ"ל ריפל בראד גרלינגהאוס אמר שאינו מוטרד מהתחרות. "השוק הזה ייראה אחרת בעתיד, במיוחד בהתבסס על הגודל", אמר השבוע בריאיון. הוא הוסיף כי ריפל היא מוסד מפוקח עם רישיונות פעילות במספר אזורים, ביניהם ניו יורק, אירלנד וסינגפור. בכל זאת, ב-2020 נתבעה החברה על ידי רשות ני"ע האמריקאית (SEC) שהאשימה אותה במכירה של ני"ע לא רשומים.

הכניסה של החברה לשוק המטבעות היציבים, המוערך ב-150 מיליארד דולר, מגיעה בעוד מטבע הקריפטו הגדול ביותר – הביטקוין – טיפס השנה לשיא של 73 אלף דולר, זאת לאחר שהרגולטורים בארה"ב אישרו לראשונה קרנות סל מחקות של ביטקוין. "ההערכה שלנו היא שהשוק מראה בבירור שלמטבעות יציבים תפקיד חשוב", סיכם אינפנגר. "הם פה כדי להישאר וצמחו משמעותית. אנחנו מאמינים שהצמיחה הזו תמשיך במלוא הכוח".


תגיות