אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סיטיגרופ: "המקום היחיד להתחבא בו הוא בדולר האמריקאי" דולרים. מקום בטוח לפי סיטיגרופ | צילום: שאטרסטוק

סיטיגרופ: "המקום היחיד להתחבא בו הוא בדולר האמריקאי"

לפי בנק ההשקעות, המניות בעולם מחקו 23 טריליון דולר השנה, מה שהופך את המטבע האמריקאי לחוף מבטחים. לפי בלומברג, הדולר צפוי לסיים את שנתו החזקה מאז 2004, והוא זינק ב-11% השנה מול 10 מטבעות אחרים

16.09.2022, 11:06 | חדשות חוץ

הדולר המתחזק הפך כעת לגידור האפשרי היחיד נגד מה שהופך להיות ההרס הגדול ביותר של השווי לבעלי המניות מאז המשבר הפיננסי העולמי. לפי סיטיגרופ, המניות בעולם כבר הפסידו 23 טריליון דולר השנה, כך שהקשר המנוגד של המטבע האמריקאי עם נכסים בעלי סיכון גבוה הופכים אותו לאפשרות הטובה ביותר עבור השנה הנוכחית.

בדומה, בבנק אימפריאל הקנדי למסחר (Canadian Imperial Bank of Commerce) מעריכים שהדולר ימשיך לעלות, וב-Brown Brothers Harriman & Co טוענים שהתנאים בכלכלה העולמית ממשיכים להעניק עדיפות לדולר. "המקום היחיד להתחבא בו הוא בדולר האמריקאי", טענו האסטרטגים בסיטיגרופ, בהובלת ג'יימי פאחי ואדם פיקט. להערכתם, רק "מיתון עמוק" יוריד משמעותית את האינפלציה בארצות הברית, כך שצפויה ירידה מתמשכת ברווחי החברות ובמחירי המניות לפני שהבנק הפדרלי המרכזי יתערב.

מדד בלומברג שעוקב אחר הדולר למול 10 מטבעות אחרים זינק השנה ביותר מ-11%, וצפוי לסיים את השנה החזקה ביותר שלו מאז החל ב-2004.

ראיות לבלגן הנגרם מהייסוף בדולר הורגשו השבוע לכל אורך שוקי המטבעות. הדולר התחזק לאחר שנתוני האינפלציה שפורסמו ביום שלישי בארצות הברית היו גבוהים מהתחזיות, והעלו את הסבירות להעלאת ריבית נוספת מצד הפד. הין כבר נסחר בשפל של 24 שנים, קרוב לרמה של 145 ין לדולר, זאת בעוד היואן הסיני נחלש גם כן, והדולר הקנדי נפל לרמתו הנמוכה ביותר זה קרוב לשנתיים. הדולר האוסטרלי קרוב לשפל רב-שנתי חדש.תגיות