אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניר שטרן: "הקשר של פרשמרקט עם הספקים שווה לבדו חצי מיליארד שקל" ניר שטרן על רקע סניף פרשמרקט | צילום: עמית שעל טל שחר

נחשף בכלכליסט

ניר שטרן: "הקשר של פרשמרקט עם הספקים שווה לבדו חצי מיליארד שקל"

מנכ"ל פז נפט אמר על רכישת רשת הסופרמרקטים פרשמרקט כי מדובר בחברה "פנטסטית ושווה יותר מהמחיר ששילמנו"; כעת נדרשים שני אישורים - מרשות התחרות ומאסיפת בעלי המניות של פרשמרקט

05.08.2021, 12:30 | גולן חזני

"פרשמרקט היא חברה פנטסטית ושווה יותר מהמחיר ששילמנו. לא שילמנו את מחיר השיא של המניה, לאחר שכל המגזר רשם תיקון מהשיאים שאליהם הגיע בתקופת הקורונה". כך אמר הבוקר (ה') ניר שטרן, מנכ"ל פז נפט, בשיחת אנליסטים של החברה לאחר ההודעה על עסקת הענק לרכישת רשת הסופרקמרקטים פרשמרקט.

קראו עוד בכלכליסט:

שטרן הוסיף כי "רק תנאי הסחר מול הספקים, שהם הטובים בשוק ושאותם מביאה פרשמרקט למיזוג, שווים לפז חצי מיליארד שקל". למרות הדברים מניית פז צונחת ב-15% במסחר בבורסה בתל אביב בשעה זו.

שטרן הוסיף כי פז שואפת להשלים את העסקה תוך פחות משלושה חודשים וכי שני האישורים היחידים הנדרשים הם אישור רשות התחרות ואישור אסיפת בעלי המניות של פרשמרקט. 

שיחת האנליסטים של פז נפט,  שיחת האנליסטים של פז נפט שיחת האנליסטים של פז נפט,

עוד אמר כי פז תפתח את תחום המכירות המקוונות שאינו קיים בפרשמרקט כיום, ורמז כי פרשמרקט תיכנס לפעילות פיננסים לאחר המיזוג. פז קיבלה מספר הצעות למימון העסקה ובוחנת את כולם. 

חלק מהירידה במניה מיוחס להערכות בשוק כי פז תבצע גיוס הון בהנפקת מניות כדי לממן חלק מהעסקה.

שטרן הוסיף כי פז תצמח בתחום הקמעונאות באמצעות רכישת סניפים קטנים דרך סופר יודה וסניפים בינוניים דרך פרשמרקט. הוא ציין כי כיום יש לפז 80 סניפים לאחר הרכישה.

ניר שטרן והראל לוקר על רקע פרשמרקט, צילום: אלכס קולומויסקי אוראל כהן טל שחר ניר שטרן והראל לוקר על רקע פרשמרקט | צילום: אלכס קולומויסקי אוראל כהן טל שחר ניר שטרן והראל לוקר על רקע פרשמרקט, צילום: אלכס קולומויסקי אוראל כהן טל שחר

יו"ר החברה הראל לוקר אמר כי החברה דחתה את ההצעות של קבוצת לאומי ושל שיכון ובינוי לרכישת השליטה או מיזוג עם פז, מאחר והיו נמוכות מדי. "פרשמרקט היא חברה פנטסטית, הכי טובה בתחום, הרכישה הזו תצעיד את פז קדימה ותוסיף לנו עוצמה וכוח, יש לנו לוקיישנים מנצחים. הרכישה היא התפתחות טבעית לפז".

לוקר ציין כי בעלי השליטה הנוכחיים בפרשמרקט, האחים שלומי ויוסי אמיר, מחוייבים ל-12 חודשי העסקה בחברה לאחר העסקה ויבצעו חפיפה של שנה נוספת.

לוקר הוסיף כי בניגוד לעבר, בחברת פז קיים תיאום מלא בין ההנהלה והדירקטוריון.


תגיות