אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחקר: כך תושג הגנה מפני תסמונת פוסט קורונה בילדים חיסון ילדים לקורונה בארה"ב | AFP

מחקר: כך תושג הגנה מפני תסמונת פוסט קורונה בילדים

במחקר שערך המרכז לפיקוח על מחלות ומניעתן בארה"ב בקרב 283 ילדים בגילאי 18-12 נמצא שלשתי מנות חיסון של פייזר יש יעילות של 91% בהגנה מפני תסמונת דלקתית רב-מערכתית. כל 38 המטופלים שחלו בתסמונת וחוברו למכונות הנשמה לא היו מחוסנים

08.01.2022, 17:54 | חדשות חוץ

שתי מנות מהחיסון נגד קורונה שפיתחו פייזר וביונטק מספקות הגנה גבוהה נגד סיבוך רפואי נדיר אך חמור שגורם לדלקות שבועות לאחר ההדבקות בקורונה, כך לפי דו"ח שפרסם אתמול (ו') המרכז לפיקוח על מחלות ומניעתן (CDC). 


קראו עוד בכלכליסט:


לפי המחקר, החיסונים הם בעלי רמת יעילות של 91% בהגנה מפני תסמונת דלקתית רב-מערכתית (Multisystem Inflammatory Syndrome) בילדים בגילי 12-18. מחלה זו גורמת לדלקות באיברים כמו הלב, הריאות, הכליות והמוח בפרק זמן של שבועיים עד שישה שבועות לאחר הידבקות בקורונה ללא סימפטומים או עם תסמינים קלים. 

ההערכה מבוססת על ניתוח המקרים של 283 ילדים מאושפזים בגילי 12-18 ב-24 בתי חולים לילדים ב-20 מדינות בארה"ב בין החודשים יולי ותחילת דצמבר, אז היה שיא גל זן הדלתא. כל 38 המטופלים שחלו בתסמונת הדלקתית הרב-מערכתית וחוברו למכונות הנשמה לא היו מחוסנים, כך לפי המחקר. 


חיסון ילדים לקורונה בארה"ב, AFP חיסון ילדים לקורונה בארה"ב | AFP חיסון ילדים לקורונה בארה"ב, AFP


המחקר מתווסף לשורה של מחקרים והוכחות לכך שהחיסונים נגד קורונה הם בעלי סבירות גבוהה למנוע סיבוכים בילדים. עד כה לא היה ברור האם החיסונים של פייזר וביונטק מונעים את התסמונת הדלקתית. 

עם זאת, יש מספר הסתייגויות לממצאים ובראשם מידת היעילות של החיסונים נגד סיבוכים של זן האומיקרון. 

ילדים בגילי 11-5 הם בעלי סיכון גבוה יותר לחלות בתסמונת הדלקתית, רק מכיוון שהפכו זכאים לקבלת החיסון בארה"ב רק בסוף אוקטובר, כך שגם לא נכללו במחקר. 

תגיות