אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מכונית צעצוע ב-110 אלף דולר: דגם מוקטן של פרארי טסטה רוסה יצרן

מכונית צעצוע ב-110 אלף דולר: דגם מוקטן של פרארי טסטה רוסה

טסטה רוסה J (ג'וניור) היא עותק מוקטן של אחת המכוניות האגדיות שיצרה פרארי בשנות החמישים של המאה הקודמת. המכונית שתיוצר ב-299 יחידות בלבד, מיועדת לבני 14 ומעלה ויכולה להגיע למהירות של מעל 60 קמ"ש

13.08.2021, 09:44 | תומר הדר

אם יש דבר אחד שאנשי פרארי למדו במהלך הקורונה זוהי העובדה שלעשירי העולם, כולל ישראל, יש כסף פנוי להוציא על מכוניות. 

הבעיה היא המגבלות: פרארי יכולה לייצר רק כמה אלפי מכוניות בשנה. אבל על ילדי מולטי מיליונרים ועל הצורך שלהם בצעצועים "כמו של אבא" יש מגבלות פחות נוקשות. 

קראו עוד בכלכליסט:


פרארי טסטה רוסה J ליד הדגם המקורי. מכונית צעצוע שמגיעה למהירות של 60 קמ"ש , יצרן פרארי טסטה רוסה J ליד הדגם המקורי. מכונית צעצוע שמגיעה למהירות של 60 קמ"ש | יצרן פרארי טסטה רוסה J ליד הדגם המקורי. מכונית צעצוע שמגיעה למהירות של 60 קמ"ש , יצרן


לכן פרארי מציגה למענם מכונית: טסטה רוסה J (כלומר, ג'וניור) שרחוקה מאוד מלהיות מכונית צעצוע. מדובר ברפליקה (כלומר עותק) מוקטנת של אחת המכוניות האגדיות והמפורסמות ביותר שפרארי יצרה אי-פעם: טסטה רוסה. באיטלקית פירוש השם הוא "ראש אדום" - כינוי שהוצמד לאחת מגרסאות פרארי 250 שיוצרו בשנת 1957, משום שראשי המנוע בעל 12 הבוכנות נצבעו באדום. 

המכונית המוקטנת שפרארי מייצרת - מדובר בעותק שגודלו הוא בדיוק 75% מגודלה של טסטה רוסה אמיתית - אינה מונעת במנוע ה-V12 האגדי של פרארי, אלא במנוע חשמלי אשר מאפשר לפרארי הקטנה להגיע למהירות של מעל 60 קמ"ש. 

מכיוון שפרארי לא בדיוק פונה אל שוק הילדים, אלא יותר לשוק ההורים שמשלמים, טסטה רוסה J מיוצרת על בסיס אותם עקרונות שמכוניות פרארי אמיתיות מיוצרות. כלומר היצרנית מקפידה על העתק מדויק של הדבר האמיתי, כולל מבחר צבעים זהה לזה שפרארי הציגה בזמנו במכונית האמיתית, יצירת תא נוסעים  כמעט מדויק של הדבר האמיתי, וגם יכולת להוסיף אבזור בטיחות בסיסי כפי שהוצע בשנות החמישים. 

טסטה רוסה J אשר מיועדת לילדים בני 14 ומעלה תיוצר ב-299 עותקים בלבד, במחיר של כ-110 אלף דולר ליחידה.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות