אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שטראוס: הפגיעה ברווח כתוצאה מריקול הסלמונלה - עד 230 מיליון שקל צילום: איתן גליקמן

שטראוס: הפגיעה ברווח כתוצאה מריקול הסלמונלה - עד 230 מיליון שקל

לפי הודעת החברה, זהו היקף הפגיעה הצפוי בתוצאות השנתיות שלה לאחר הריקול. ברבעון הראשון, צפויה הפגיעה ברווח הנקי לעמוד על 115-125 מיליון שקל; שטראוס מסרה כי אינה יכולה להעריך את ההשפעה העתידית על נתחי השוק שלה במוצרי הממתקים, והדבר מותנה בין היתר במועד סיום השבתת המפעל וחזרתו לפעילות מלאה

12.05.2022, 11:58 | נורית קדוש

שטראוס מעריכה היום (ה') שבעקבות הריקול הגדול שנאלצה לבצע למוצרי השוקולד שלה בעקבות גילוי סלמונלה וסגירת מפעל הממתקים בנוף הגליל צפויה פגיעה ברווח הנקי השנתי של החברה בהיקף של עד 230 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט:

בתוצאות הרבעון הראשון, צפויה הפגיעה ברווח הנקי לעמוד על 115-125 מיליון שקל. הערכת החברה נשענת על אומדנים הכוללים קיטון במכירות בגין זיכויים ללקוחות החברה, עלויות איסוף המוצרים מהרשתות והחנויות, אומדן היקף השמדת מלאים, עלויות פיצוי לפי קביעת החברה לצרכנים, עלויות נלוות נוספות וכן בהתחשב בהשפעת המס.


ריקול לשוקולד במפעל עלית , צילום: איתן גליקמן ריקול לשוקולד במפעל עלית | צילום: איתן גליקמן ריקול לשוקולד במפעל עלית , צילום: איתן גליקמן


החברה מעריכה, על פי אומדנים ראשוניים, כי בשל אירוע הריקול והשבתת המפעל בשנת 2022 צפויה פגיעה משמעותית ברווח הנקי של החברה לשנת 2022 בהיקף של 170-230 מיליון שקל.

בנוסף לאומדנים הרלוונטיים ביחס להשפעות על התוצאות הכספיות ברבעון הראשון לשנת 2022, האומדנים לשנה כולה בכללותה כוללים אומדנים בדבר עלויות השבת המפעל לכושר יצור מלא, אובדן רווחים בהתאם לתחזיות בדבר מועד סיום השבתת המפעל וחזרה לייצור ומכירות המבוססות על תרחישים אפשריים שונים, עלויות נלוות נוספות וכן בהתחשב בהערכת החברה בדבר קיומו של כיסוי ביטוחי לחלק מהנזקים שנגרמו לחברה.

בשלב זה החברה אינה יכולה להעריך את ההשפעה העתידית על נתחי השוק של החברה במוצרי הממתקים, והדבר מותנה בין היתר במועד סיום השבתת המפעל וחזרתו לפעילות מלאה וכן בהשפעות עקיפות של אירוע הריקול על תוצאות החברה אם וככל שיהיו.

בנוסף, החברה מציינת שאינה יכולה להעריך את ההשלכות בעקבות הליכים משפטיים הקשורים לאירוע הריקול והשבתת המפעל ובכלל זה הליכים משפטיים שכבר הוגשו.

לאחרונה ביצעה החברה שיפוץ במפעל השוקולד הנוזלי, ובנוסף נרשמה חדירת יונים למפעל, ויתכן ולשלשת עופות אחראית לזיהום. אייל דרור, מנכ"ל שטראוס ישראל, הודה במסיבת עיתונאים לפי כשבועיים שלקוח של החברה, שרכש ממנה שוקולד נוזלי, הודיע לה כי בבדיקות מעבדה פנימיות שערך גילה תוצאות לא תקינות, אולם בשטראוס בחרו שלא לבדוק לעומק את הטענה. יו"ר הקבוצה עופרה שטראוס דחתה על הסף הסקת מסקנות אישיות כלפי ההנהלה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות