אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המקום שבו יצר את הרומנים הגדולים: הבית של ג'ון לה קארה מוצע למכירה למכירה - הבית של ג'ון לה קארה | צילום: SAVILLS

המקום שבו יצר את הרומנים הגדולים: הבית של ג'ון לה קארה מוצע למכירה

המחבר האגדי של ספרי הריגול - שהלך לעולמו ב-2020 - גר וכתב בבית כפרי ומבודד בדרום מערב אנגליה; המשפחה הוציאה החודש את הנכס לשוק במחיר של 3 מיליון פאונד

06.09.2023, 16:20 | חדשות חוץ

כמעט שלוש שנים חלפו מאז מותו של הסופר האגדי ג'ון לה קארה, בדצמבר 2020, ועתה משפחתו מוציאה למכירה את הבית הכפרי שבו כתב את ספריו הגדולים. המחיר המבוקש על הבית עומד על 3 מיליון פאונד - 3.77 מיליון דולר.

ביתו של הסופר הבריטי, הממוקם לחופי קורנוול בדרום מערב אנגליה (בין הכפריםLamorna ו-Porthcurno), כונה בידי המשפחה והמכרים Tregiffian Cottage.

פנים הבית , צילום: SAVILLS פנים הבית | צילום: SAVILLS פנים הבית , צילום: SAVILLS


הנכס שימש במקור לדייגים באזור ולה קארה (שם העט של הסופר, ששמו המקורי היה דיוויד ג'ון מור קורנוול) רכש אותו בסוף שנות השישים. המבנה המקורי היה קטן יחסית, הסופר שיפץ והרחיב אותו לאורך השנים והוא התגורר בו עם משפחתו עד ליום מותו, בגיל 89.

סוכנות הנכסים Savills הציבה אותו למכירה בשם המשפחה ביום שישי האחרון. "הזכרונות הראשונים שלי הם מהמשחקים בגינת הבית ובהרפתקאות שהיו לי בדרך מהבית לאורך החוף", אמר בנו של הסופר, ניק קרונוול (Nick Cornwell).

הספרייה, צילום: SAVILLS הספרייה | צילום: SAVILLS הספרייה, צילום: SAVILLS

הבית כולל ארבעה חדרי שינה, אגף נפרד לאירוח וספרייה עם מדפים מהרצפה עד לתקרה. הוא מתפרס על שטח של 450 מ"ר, בצידו האחד בריכה פנימית ובצד האחר מרפסת הפונה לנוף הים המרהיב ולסביבה ההררית.

הבעלות על הנכס כוללת גם את הקרקע הנרחבת הסובבת את הבית, בשטח כולל של 13.3 דונם (13,300 מ"ר). לה קארה כתב את ספריו במבנה נפרד מהבית המרכזי ששימש לו כסטודיו לכתיבה ולמשרד – ושיכול לשמש חדר לאורחים המבקרים.

הבית וסביבתו, צילום: SAVILLS הבית וסביבתו | צילום: SAVILLS הבית וסביבתו, צילום: SAVILLS

לה קארה, ששירת כסוכן חשאי בעצמו בגרמניה (תחת כיסוי של דיפלומט בריטי), חזר לבריטניה לאחר שנחשף וזמן קצר לאחר מכן פרש משירותי המודיעין של הממלכה.

אז החל בכתיבת ספרי הריגול שזכו לביקורות נלהבות ופרסמו אותו ברחבי העולם. בין הכותרים המוכרים שהוציא לאור: "המרגל שחזר מן הכפור", "החפרפרת" ו"כל אנשי סמיילי" (יצאו בתרגום לעברית בהוצאת כנרת זמורה ביתן).


תגיות