אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המו"מ הסתיים: נכשל המיזוג בין חברות האנרגיה הירוקה להב וסאנפלאואר פאנלים סולאריים. ההודעה מגיעה לאחר סיום תקופת הבלעדיות למשא ומתן | חגי דקל

המו"מ הסתיים: נכשל המיזוג בין חברות האנרגיה הירוקה להב וסאנפלאואר

 זרוע האנרגיה הירוקה של קרן ההשקעות קיסטון, הודיעה על סיום המשא ומתן עם חברת להב אנרגיה ירוקה למיזוג בין החברות. לכלכליסט נודע כי הסיבה היא חוסר הסכמה בין הצדדים על השווי של החברות

15.05.2024, 12:41 | עדיאל איתן מוסטקי

סאנפלאואר, זרוע האנרגיה הירוקה של קרן ההשקעות קיסטון, הודיעה על סיום המשא ומתן עם חברת להב אנרגיה ירוקה למיזוג בין החברות.

ההודעה מגיעה לאחר סיום תקופת הבלעדיות למשא ומתן בין הצדדים לאחר שבינואר הודיעו החברות על מזכר הבנות למיזוג הפעילות. לכלכליסט נודע כי הסיבה להפסקת המשא ומתן היא חוסר הסכמה בין הצדדים על השווי של החברות.

לפי ההצעה המקורית, להב תמכור את כל פעילות החברה לסאנפלאואר, בתמורה להקצאת מניות בסאנפלאואר שבניהולו של שחר בן-מויאל. הערכת השווי הייתה אמורה לקבוע את יחס ההחלפה לכמות המניות שתקבל להב בתמורה לנכסים, כאשר ההנהלה תהיה משותפת, אך הצדדים לא הגיעו להסכמות על שווי החברות.

להב אנרגיה ירוקה, בבעלות מלאה של להב אל.אר, מחזיקה בנכסים סולאריים על גגות ברחבי הארץ בהספק נמוך מ-16 מגה-וואט ולאחרונה רכשה גם חברות בהונגריה ובפורטוגל הפועלות בתחום האנרגיה הירוקה.

כמו כן, החברה רכשה ב-2022 את "מפעת" - הפועלת לפינוי פסולת. סאנפלאאור, הנסחרת בשווי של כ-208 מיליון שקל בבורסה בתל אביב, מחזיקה 29 מגה-וואט סולארי על גגות ברחבי הארץ, ו-50 מגה-וואט נוספים בפולין בחמש חוות טורבינות רוח.


תגיות