אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי ארה"ב גם בריטניה הטילה סנקציות על ארבעה מתנחלים שר החוץ של בריטניה דיוויד קמרון | צילום: EPA/NEIL HALL

אחרי ארה"ב גם בריטניה הטילה סנקציות על ארבעה מתנחלים

הסנקציות יכללו הגבלות פיננסיות והגבלות על התנועה של ארבעה ישראלים מההתנחלויות, משה שרביט, ינון לוי, צבי בר יוסף ואלי פדרמן "זאת בניסיון למנוע את האלימות המתמשכת של מתנחלים שמאיימת על היציבות בגדה המערבית", כך לפי הודעת הממשלה הבריטית

12.02.2024, 14:56 | חדשות חוץ

בריטניה הצטרפה לארה"ב והודיעה על השתת סנקציות על ארבעה ישראלים מההתנחלויות, בטענה שהם "איימו וביצעו פעולות אגרסיביות ואלימות" נגד פלסטינים ביו"ש. הצעדים ננקטו תחת משטר הסנקציות הבריטי לשמירה על זכויות אדם.

לפי הודעת הממשלה הבריטית, הסנקציות יכללו הגבלות פיננסיות והגבלות על התנועה של הארבעה "זאת בניסיון למנוע את האלימות המתמשכת של מתנחלים שמאיימת על היציבות בגדה המערבית".

הסנקציות הושתו על משה שרביט וינון לוי, שלפי הצהרת משרד החוץ הבריטי השתמשו בחודשים האחרונים באלימות ובאיומים בכלי נשק נגד משפחות פלסטיניות, ואף הרסו נכסים. כמו כן, הוטלו סנקציות על צבי בר יוסף ואלי פדרמן. על ינון לוי הוטלו מוקדם יותר החודש סנקציות גם מצד ארה"ב.

שרביט מואשם בין השאר שבאוקטובר תקף תושבים באחד היישובים הפלסטינים והבריח כ-20 משפחות מהאדמה לאחר שאיים עליהם שיש להם חמש שעות לעזוב. לוי מואשם שהוביל קבוצה של מתנחלים שתקפה באלימות והרסה נכסים של פלסטינים. בר יוסף מואשם בהפחדה והפעלת אלימות נגד פלסטינים מקומיים, כולל שתי תקרות בהן איים בנשק על משפחות שערכו פיקניק, ופדרמן היה מעורב במספר תקריות נגד רועי צאן פלסטינים בדרום הרי חברון.

"הסנקציות שהטלנו היום הן נגד אנשים המעורבים בהפרה בוטה של זכויות אדם", מסר שר החוץ הבריטי דיוויד קמרון. "עלינו להיות ברורים לגבי מה שמתרחש כאן. מתנחלים ישראלים קיצוניים מאיימים על פלסטינים, לעיתים תוך הפעלת נשק, ומבריחים אותם מאדמות השייכות להם לפי חוק. ההתנהגות הזו אינה חוקית ואינה מקובלת. ישראל חייבת לנקוט בגישה חזקה יותר ולמנוע אלימות של מתנחלים".


תגיות