אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: לפחות 4 הרוגים ונזק רב בתקיפת צה"ל בדרום לבנון תקיפת חיל האוויר בא-נבטיה בבדרום לבנון | צילום: מתוך ynet

דיווח: לפחות 4 הרוגים ונזק רב בתקיפת צה"ל בדרום לבנון

מטוסי קרב תקפו יעדי חיזבאללה בא-נבטיה בדרום לבנון. סמ"ר עמר שרה בנג'ו (20), בקרית איסוף יבשתי בגדוד 869, נהרגה מפגיעת רקטה בבסיס פיקוד הצפון, חייל נוסף נפצע קשה. רה"מ נתניהו הורה לא לשלוח צוות מו"מ ישראלי לשיחות המשך בקהיר. 13 משפחות חטופים מפגינות ליד ביתו של גנץ בראש העין: "עזוב את הממשלה, אתה חלק מהטרלול"

14.02.2024, 23:01 | כלכליסט ו-ynet

22:45- דיווחים: "לפחות 4 הרוגים ונזק רב בתקיפת בית בדרום לבנון". העיתון הלבנוני "אל-אחבאר", המזוהה עם חיזבאללה, דיווח כי לפחות ארבעה בני אדם נהרגו בתקיפת בית בא-נבטיה בדרום לבנון. לפי הדיווח, התקיפה הישראלית גרמה לנזק רב. (ליאור בן ארי)

22:05 - דיווח: פצועים ונזק רב בתקיפה הישראלית בא-נבטיה בדרום לבנון. העיתון הקטארי "אל-ערבי אל-ג'דיד" דיווח כי ישנם פצועים ונגרם נזק רב בתקיפה הישראלית בא-נבטיה בדרום לבנון. לפי הדיווח, נפגעה דירה במקום. בנוסף נמסר כי בתי הספר והאוניברסיטאות באזור א-נבטיה יישארו סגורים מחר בעקבות התקיפות במרחב. (ליאור בן ארי)

21:30 - חיל האוויר תוקף יעדי חיזבאללה בדרום לבנון. מטוסי קרב של חיל האוויר תוקפים יעדי חיזבאללה בא-נבטיה בדרום לבנון. העיתון הלבנוני "אל-אחבאר", המזוהה עם ארגון הטרור, דיווח על תקיפה ישראלית באמצעות כטב"ם. עוד דווח כי הכטב"ם תקף חנות במרכז העיר. (יואב זיתון וליאור בן ארי)

תקיפת חיל האוויר בא-נבטיה בבדרום לבנון, צילום: מתוך ynet תקיפת חיל האוויר בא-נבטיה בבדרום לבנון | צילום: מתוך ynet תקיפת חיל האוויר בא-נבטיה בבדרום לבנון, צילום: מתוך ynet

20:35 - משפחות חטופים מפגינות מחוץ לבית גנץ: "עזוב את הממשלה, אתה חלק מהטרלול". כ-13 משפחות חטופים מפגינות סמוך לביתו של השר בני גנץ בראש העין. המפגינים קוראים לגנץ "לעזוב את ממשלת הקיצוניים ולצאת לדבר עם המוחים". לדבריהם, "המחדל שנעשה בנושא החזרת החטופים הוא בושה גדולה. איך קורה שראש הממשלה לא פועל לשחרור החטופים? גנץ, אתה חלק מהטרלול הזה". (רענן בן צור)

20:25 - ארה"ב: "לא נתמוך במבצע ברפיח עד שישראל תציג תוכנית הומניטרית בת-ביצוע". דובר מחלקת המדינה האמריקנית מתיו מילר אמר כי ארה"ב הבהירה ש"לא תתמוך במבצע צבאי ברפיח עד שישראל תכין תוכנית הומניטרית שאפשר לבצע, והיא אכן תתבצע". הוא הוסיף: "אנחנו לא בשלב הזה, אנחנו בשלב של להבהיר לישראל מה אנחנו מצפים. אנחנו יודעים שממשלת ישראל ביקשה מהצבא להכין תוכנית כזאת. עוד לא ראינו תוכנית כזאת, אנחנו לא יודעים אם היא בת-ביצוע, ונחכה לראות כיצד היא תיראה כדי להגיב". (דניאל אדלסון, ניו יורק)

20:10 - נתניהו: "כשחמאס יירדו מהדרישות ההזויות שלהם נוכל להתקדם". ראש הממשלה בנימין נתניהו הצהיר בפוסט בחשבון ה-X שלו (לשעבר טוויטר), ברקע הביקורת הבינלאומית על התמרון הקרקעי המתוכנן ברפיח: "אנחנו נילחם עד לניצחון המוחלט. זה כולל פעולה עוצמתית גם ברפיח, לאחר שנאפשר לאוכלוסייה האזרחית לצאת מאזורי הקרבות".

ביחס למתווה עסקת החטופים אמר נתניהו: "השבוע שחררנו שניים מחטופינו במבצע צבאי מזהיר. עד עכשיו שחררנו 112 מחטופינו בשילוב של לחץ צבאי חזק ומשא ומתן תקיף. זה גם המפתח לשחרור יתר חטופינו - לחץ צבאי חזק ומשא ומתן מאוד תקיף. וכן, אני עומד על כך שחמאס ירדו מהדרישות ההזויות שלהם. כשהם ירדו מהדרישות האלה, נוכל להתקדם".

19:30 - המטח לצפת: רקטה פגעה בבסיס פיקוד הצפון, החיילת נהרגה בדרכה למיגונית. מטח הרקטות לעבר בסיס פיקוד הצפון בצפת, שממנו נהרגה סמ"ר עמר בנג'ו, שוגר מאזור הכפר ראמיש שבדרום לבנון, וכלל 11 רקטות בקוטר 22 מ"מ. ארבעה מהן נפלו בשטחים פתוחים ליד נטועה, אחת נפלה ליד חניון בית החולים זיו, ורקטה נוספת פגעה בבסיס. היתר נפלו בשטחים פתוחים. מיירטים של כיפת ברזל שוגרו בתגובה למטח, אך לא יירטו את הרקטות, והסוגיה מתוחקרת. בנג'ו נהרגה בדרכה למיגונית מאזור המגורים בבסיס. (יואב זיתון)

18:00 - הותר לפרסום: סמ"ר עמר בנג'ו, בת 20, נהרגה מפגיעת הרקטה בצפת. דובר צה"ל התיר לפרסם כי סמ"ר עמר שרה בנג'ו (20) ממושב גיאה, בקרית איסוף יבשתי בגדוד 869, נהרגה מפגיעת הרקטה בצפת. (יואב זיתון)

סמ"ר עמר שרה בנג סמ"ר עמר שרה בנג'ו שנהרגה מפגיעת הרקטה בצפת | צילום: דובר צה"ל סמ"ר עמר שרה בנג

17:30 - נתניהו: רק שינוי בעמדות חמאס יאפשר להתקדם במו"מ. ראש הממשלה בנימין נתניהו הסביר מדוע לא נשלח צוות משא ומתן ישראלי לשיחות ההמשך בקהיר: "לא נמסרה לישראל שום הצעה חדשה של החמאס לשחרור חטופינו". מלשכתו נמסר כי הוא "עומד על כך שישראל לא תיכנע לדרישות ההזויות של החמאס. שינוי בעמדות החמאס יאפשר להתקדם במשא ומתן".

17:00 - מטה המשפחות על הוראת נתניהו לא לשלוח צוות למו"מ בקהיר: "הקרבת חיי החטופים". מטה משפחות החטופים תקף את ראש הממשלה בנימין נתניהו, שהורה לא לשלוח צוות ישראלי להמשך שיחות המשא ומתן בקהיר, ומסר: "מסתמן שחלק מחברי הקבינט החליטו להקריב את חיי החטופים מבלי להודות בכך. אם עד מחר לא תתקיים פגישה מיידית עם הקבינט וצוות המשא ומתן מטעמו, נתבצר בכניסה לקריה עד לקיום הפגישה המיוחלת". (יעל צ'כנובר)

16:45 - אחרי המטח הקטלני לצפת: חיל האוויר תקף מטרות של כוח רדואן בדרום לבנון. דובר צה"ל עדכן כי מטוסי קרב תקפו שורת מטרות של חיזבאללה באזורים ג'בל אל בריג', חונה, דונין, עדשית ואלצואנה שבדרום לבנון. לפי צה"ל הותקפו מבנים צבאיים, חמ"לי לחימה ותשתיות טרור ששימשו את פעילי הארגון - חלק מהמטרות משויכות לכוח רדואן. (יואב זיתון)13:48 - צה"ל החל בגל תקיפות נרחב בלבנון. מטוסי קרב של צה"ל החלו בגל תקיפות נרחב בשטח לבנון. כך מסר דובר צה"ל. מוקדם יותר שוגר מטח של לפחות 10 רקטות לאזור צפת. כתוצאה מכך נהרגה אישה ונפצעו שמונה נוספים, בהם אחד באורח קשה. (יואב זיתון)

16:10 - בהוראת נתניהו: משלחת ישראלית לא תצא להמשך שיחות המו"מ בקהיר. בהוראת ראש הממשלה בנימין נתניהו, משלחת ישראלית לא תצא להמשך שיחות המשא ומתן בקהיר על ההסכם לשחרור חטופים ולהפסקת הלחימה בעזה. גורמים בכירים אומרים כי בישראל "מחכים לתשובה סביב משא ומתן שהתנהל מאחורי הקלעים, ורוצים לראות אם חמאס יורד מהעץ המאוד גבוה של הדרישות שעליו טיפס". (מורן אזולאי)

13:20 - אבו מאזן קורא לחמאס: "השלימו במהרה עסקת חטופים עם ישראל". יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן התייחס לשיחות לעסקת חטופים בקהיר, וקרא לחמאס "להשלים במהירות עסקת חטופים עם ישראל". כך נמסר מלשכתו של אבו מאזן. הוא פנה גם לממשל האמריקני ומדינות ערב, והוסיף: "יש לפעול ברצינות להשלמת העסקה במהירות האפשרית, כדי לחסוך מהעם הפלסטיני את נגע המלחמה ההרסנית הזו. עלינו לשאת באחריות לעצירת המלחמה המקיפה הזו בעם הפלסטיני. הגיע הזמן שכולם יישאו באחריות". (עינב חלבי)

אבו מאזן , צילום: AFP אבו מאזן | צילום: AFP אבו מאזן , צילום: AFP

10:47 - בית החולים זיו: 8 פצועים מהמטח לאזור צפת, בהם 1 במצב קשה. בית החולים זיו עדכן כי הגיעו אליו בסך הכול שמונה פצועים מהמטח לאזור צפת - אחד במצב קשה, אחד במצב בינוני ושישה במצב קל. מוקדם יותר, מנכ"ל מד"א אלי בין הודיע כי הרוגה אותרה בסריקות במבנה שנפגע באזור צפת. (שמעון אלבז)

10:25 - צה"ל מאשר: כמה רקטות שוגרו לבסיס בצפון. דובר צה"ל הודיע כי זוהו מספר שיגורים מלבנון לעבר בסיס צה"ל בצפון הארץ, וכן לנטועה ומנרה. עוד נמסר כי כוחות צה"ל תקפו את מקורות הירי. ((יואב זיתון)


נפילה בצפת, צילום: מתוך YNET נפילה בצפת | צילום: מתוך YNET נפילה בצפת, צילום: מתוך YNET


10:06 - מנכ"ל מד"א: הרוגה אותרה בסריקות במבנה שנפגע באזור צפת. מנכ"ל מד"א אלי בין הודיע כי הרוגה אותרה בסריקות במבנה שנפגע באזור צפת. בנוסף, שבעה בני אדם נפצעו במטח לאזור צפת - 3 במצב בינוני וארבעה במצב קל. (אדיר ינקו)

09:54 - מד"א מעדכן: 7 נפצעו בינוני וקל במטח לגליל העליון

מד"א עדכן כי שבעה בני אדם נפצעו בירי לעבר הגליל העליון, שלושה מהם באורח בינוני וארבעה קל. צוותי מד"א פינו אותם לבית החולים זיו בצפת.

9:42 - המטח לגליל העליון: לפחות 8 רקטות שוגרו לצפת. לפחות שמונה רקטות שוגרו לעבר צפת במטח האחרון לגליל העליון. (יואב זיתון)


נפילה בצפת, צילום: מתוך YNET נפילה בצפת | צילום: מתוך YNET נפילה בצפת, צילום: מתוך YNET


9:40 - מחבל נערך לירי RPG על כוחות צה"ל בחאן יונס - וחוסל. לוחמי חטיבה 646 זיהו מחבל שירה לעברם RPG ממבנה מגורים בחאן יונס, והכווינו מטוס קרב שתקף את המבנה וחיסל את המחבלים ששהו בו. כך מסר דובר צה"ל, שהוסיף כי לוחמי הקומנדו ממשיכים לפעול במערב חאן יונס, מאתרים פירי מנהרות, מחסלים מחבלים רבים ופושטים על יעדי טרור משמעותיים. כמו כן, כוחות צה"ל חיסלו אמש ארבעה מחבלים שנערכו לבצע מארב בחאן יונס. במרכז רצועת עזה חיסלו ביממה האחרונה לוחמי הנח"ל לפחות עשרה מחבלים מהאוויר ומהקרקע. באחת הפעילויות, לאחר החיסול זוהו פיצוצי משנה שהעידו על הימצאות של אמצעי לחימה ברשות המחבלים. (יואב זיתון)

09:28 - מנכ"ל מד"א: דיווח על נפילה בצפת, בפעם השלישית תוך דקות: אזעקות בגליל העליון. מנכ"ל מד"א אלי בין דיווח על נפילה בצפת. חמישה בני אדם נפצעו מהפגיעה בצפת - אחד במצב בינוני וארבעה במצב קל. במקביל, אזעקות נשמעו בפעם השלישית בדקות האחרונות בצפת, וביישובים מירון, בר יוחאי, ספסופה, קדיתא, אור הגנוז, דלתון, ג'ש - גוש חלב וכרם בן זמרה שבגליל העליון. (שמעון אלבז)

09:14 - אזעקות נוספות בצפת וברחבי הגליל העליון. אזעקות נשמעו בצפת, וביישובים מירון, קדיתא, בר יוחאי, ספסופה, אור הגנוז, ג'ש-גוש, כרם בן זמרה, דלתון וכפר שמאי שבגליל העליון.

09:08 - אזעקות באזור צפת. אזעקות נשמעו בצפת וביישובים קדיתא, ביריה, דלתון ועמוקה שבגליל העליון.

8:00 - משפחות החטופים ימריאו להאג: יגישו תלונה נגד ראשי חמאס. כ-100 משפחות של החטופים ימריאו הבוקר לבית הדין הבינלאומי הפלילי בהאג ויגישו תלונה נגד החמאס על פשעי מלחמה שבוצעו ב-7 באוקטובר. המשפחות יטוסו בטיסת אל על LY131, ששמה נבחר לציון 131 ימים מתחילת המלחמה.


משפחות החטופים , צילום: משה גורלי משפחות החטופים | צילום: משה גורלי משפחות החטופים , צילום: משה גורלי

7:30 - משלחת ישראלית בהובלת ראש המוסד שבה מקהיר. המשלחת הישראלית בהובלת ראש המוסד ברנע חזרה ממצרים מבלי שנעשו צעדים גדולים לעבר הסכם, הפער העיקרי היה ונותר המפתח לשחרור מחבלים תמורת כל חטוף שיחזור לישראל, אך גם בנוגע למשך הפסקת האש ישנה מחלוקת. "הטון היה חיובי", אמר גורם מצרי ל"ניו יורק טיימס", והשיחות יימשכו בדרגים נמוכים יותר. (ליאור בן ארי)

תגיות