אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרסמו את צילום ביתה וכתובתה: אלי ציפורי ואבי וייס מואשמים בהטרדת הדס קליין מימין: אלי ציפורי, הדס קליין, אבי וייס | צילומים: עמית שאבי, דנה קופל, ויקיפדיה

פרסמו את צילום ביתה וכתובתה: אלי ציפורי ואבי וייס מואשמים בהטרדת הדס קליין

הפרקליטות הגישה היום לבית המשפט כתב אישום נגד שני אנשי התקשורת בעבירה של הטרדת העוזרת האישית של ארנון מילצ'ן וג'יימס פאקר, שהעידה במשפט נתניהו. עו"ד ציון אמיר שמייצג את השניים: "כתב אישום מופרך מן היסוד ואשר נוגד מושכלות יסוד של מהי עבודה עיתונאית ומהי עבירה פלילית"

13.12.2023, 15:46 | עמיר קורץ

הפרסום של תמונת ביתה הפרטי וכתובתה של הדס קליין, העוזרת האישית של ארנון מילצ'ן וג'יימס פאקר, שהעידה במשפט נתניהו, הם שעומדים בבסיס כתב האישום שהגישה היום (ד') לבית משפט השלום בתל אביב הפרקליטות נגד אנשי התקשורת אלי ציפורי ואבי וייס, בעבירה של הטרדת עד.

וייס וציפורי הם תומכים נלהבים של ראש הממשלה בנימין נתניהו, העוקבים אחר הדיונים במשפטו ומדווחים עליהם בפלטפורמות שונות. לפי כתב האישום, ביולי 2022, כיומיים לאחר שהחלה קליין את עדותה בבית המשפט המחוזי בירושלים בתיק 1000 - "תיק המתנות" - פרסם ציפורי בחשבון הטוויטר שלו ציוץ שבו תמונת חזית ביתה של קליין בהרצליה ולצדו כתובתה המדויקת בצירוף מלל שהתייחס לעדותה בבית המשפט.

בין השאר כתב ציפורי בציוץ: "תראו תראו את הצביעות של הגברת: הדס קליין שהתקרבנה בעדותה שהיא 'נושאת בעול המשפחתי' ו'הייתה בסיכון לפיטורים' מתגוררת בווילה בהרצליה המוערכת בשווי של 10 מיליון שקל, שאותה רכשה כבר ב-2013. בעדותה סיפרה על שיפוצים שעשתה ואירוח של מיליארדרים כמו פאקר ומילצ'ן". ציפורי גם הודה בציוץ לאבי וייס. תכנים דומים פרסם ציפורי גם בערוץ הטלגרם ובחשבון הפייסבוק שלו.

לפי כתב האישום, בהמשך אותו יום פרסם וייס תגובה לציוץ של ציפורי, ובו צירף צילום מסך מאתר האינטרנט של בזק 144, ובו מופיעים פרטי כתובתה המלאים של קליין. נוסף על כך וייס הדהד בחשבון הטוויטר שלו את הציוץ של ציפורי, ופרסם באתר האינטרנט שלו צילום מסך של הציוץ. הוא הוסיף הערה לפיה תמונת ביתה של קליין נלקחה מ"גוגל מפות", וכי התמונה רלוונטית להבנה מי היא קליין ולהבנת תוכן עדותה בבית המשפט.

"במעשיהם האמורים", נטען בכתב האישום שעליו חתומה עו"ד אלכסנדרה קרא ממחלקת הסייבר בפרקליטות, "הטרידו הנאשמים את קליין בנוגע להודעה שמסרה בחקירה על פי דין, ובנוגע לעדות שמסרה בהליך שיפוטי".

הפרסומים של וייס וציפורי הגיעו לידיעתה של קליין, שהגישה אז תלונה במשטרה בגין הטרדתה כעדה. התיק נחקר ביחידה 105 בלהב 443 במשטרה. אחרי שבפרקליטות התלבטו במשך תקופה ממושכת האם להעמיד את השניים לדין, בחודש יולי האחרון נשלח להם כתב חשדות והם הוזמנו לשימוע בטרם כתב אישום.

ההחלטה על העמדתם לדין, ציינה כבר אז הפרקליטות, התקבלה על דעת פרקליט המדינה עו"ד עמית איסמן, שאימץ את עמדת המשנה לפרקליט המדינה לתפקידים מיוחדים, עו"ד אלון אלטמן, ואת עמדת מחלקת הסייבר בפרקליטות.

לפני שנה הגישה קליין גם תביעה אזרחית בגובה 5 מיליון שקל נגד ציפורי, וטענה שהוציא את דיבתה ב-187 פרסומים שונים. לטענתה, הוא מנהל נגדה קמפיין הכפשה משולח רסן שנעשה בזדון ותוך פגיעה בפרטיותה, שכלל בין השאר את פרסום תמונת ביתה ופרסומים שקריים רבים נוספים כמו למשל שהיא "עדת מדינה", "מסייעת להפיכה שלטונית נגד נתניהו", "סוכנת משטרתית" ועוד, זאת במטרה להלך עליה אימים, לפגוע בלגיטימציה שלה כעדה בתיק ולהפוך אותה ל"שטינקרית ואויבת העם". ציפורי מנגד ביקש למחוק את התביעה על הסף וטען כי מדובר ב"תביעת השתקה". בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה את בקשת המחיקה של ציפורי, אך הורה לקליין להגיש כתב תביעה מתוקן.

עו"ד ציון אמיר, שמייצג את וייס וציפורי, מסר בתגובה: "יש להצטער על הגשת כתב אישום מופרך מן היסוד ואשר נוגד מושכלות יסוד של מהי עבודה עיתונאית ומהי עבירה פלילית, וכל זאת תוך אכיפה בררנית זועקת לשמיים. מדובר בליקוי מאורות שהביא להגשת כתב אישום כנגד נאשמים שלא ביצעו כל עבירה".

תגיות