אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אנבידיה עקפה את אפל: הפכה לחברה השנייה בגודלה מבחינת שווי שוק מנכ"ל אנבידיה ג'נסון הואנג | צילום: EPA/RITCHIE B. TONGO

אנבידיה עקפה את אפל: הפכה לחברה השנייה בגודלה מבחינת שווי שוק

המניה של יצרנית שבבי הבינה המלאכות זינקה היום ב-5.2%, מה שהעניק לחברה שווי שוק של 3.007 טריליון דולר, מעט מעל השווי של אפל שעמד על 3.005 טריליון דולר. מיקרוסופט נותרה הגדולה בעולם עם שווי של 3.14 טריליון דולר 

05.06.2024, 22:27 | חדשות חוץ

מניית אנבידיה (Nvidia) הגיעה היום לשיא כאשר שווי השוק של יצרנית שבבי הבינה המלאכותית חצה את הרף של 3 טריליון דולר. במקביל עקפה אנבידיה - לפחות בינתיים - את אפל והפכה לחברה השנייה בשוויה בעולם. כך עולה מדיווח של סוכנות הידיעות רויטרס.

מניית אנבידיה זינקה היום בוול סטריט ב-5.2%, מה שהעניק לחברה שווי שוק של 3.007 טריליון דולר. שווי השוק של אפל עמד על 3.005 טריליון דולר כאשר מנייתה טיפסה ב-0.8% בלבד. מיקרוסופט נותרה הגדולה בעולם מבחינת שווי שוק - 3.14 טריליון דולר - לאחר שהמניה שלה טיפסה ב-1.6%.

העלייה האחרונה ב-Nvidia מגיעה כשהיא מתכוננת לפצל את מניותיה (ספליט) החל ב-7 ביוני, מהלך שעשוי להגביר את כוח המשיכה שלה למשקיעים בודדים. מדובר במהלך שוק הוני של פיצול מניה יקרה לעשר מניות זולות במטרה להפוך את המניה לסחירה יותר.

מתחילת השנה זינקה מניית Nvidia ב-145% כשהביקוש למעבדים המובילים שלה עולה בהרבה על ההיצע. זאת כאשר מיקרוסופט, Meta Platforms ו-Google Alphabet מנסות להגדיל את יכולות מחשוב ה-AI שלהן ולשלוט בטכנולוגיה הלוהטת.תגיות