אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אקירוב לא קיבל היתר שליטה בכלל ביטוח אלפרד אקירוב. עדיין לא הגיש בקשה רשמית להיתר שליטה | צילום: עמית שעל

בלעדי

אקירוב לא קיבל היתר שליטה בכלל ביטוח

רשות שוק ההון הודיעה לאקירוב כי מאחר שנמנע מלספק לה את המידע הנדרש לטיפול בנושא - ולאחר שהתחמק מכך גם בהצעתו האחרונה מהשבוע שעבר - החליטה לסגור את הבקשה. עוד ציינה כי אם ירצה בעתיד היתר שליטה בכלל ביטוח עליו להתחיל את התהליך מחדש

25.07.2023, 14:45 | גולן חזני

רשות שוק ההון הודיעה לאלפרד אקירוב כי היא סוגרת את הבקשה שלו להיתר שליטה בכלל ביטוח ושלא תטפל בה יותר.

לאלרוב שמחזיקה 14% ממניות כלל יש כיום היתר אחזקה בחברה. אקירוב ביקש לעלות להיתר שליטה ולרכוש עוד כ16%.

לכלכליסט נודע כי הרשות העבירה את המכתב על סגירת הבקשה לאקירוב ולחברת אלרוב שבשליטתו, בתגובה להודעה שקיבלה בשבוע שעבר מאקירוב. במכתב זה הודיע בעל השליטה באלרוב כי הוא בוחן את מחיקת החברה מהמסחר בת"א, כצעד שיאפשר לו לרכוש את כלל ביטוח.

ברשות שוק ההון ראו בכך התחמקות מהדרישות של הרשות לחשיפת מידע ונתונים שבידי אקירוב ואלרוב, ושנדרשו בתהליך ההטיפול בבקשה להיתר שליטה בחברת הביטוח.

את הרשות מוביל היום כממלא מקום עמית גל. במכתב ששלחה הרשות לאלרוב נאמר כי היות שלא קיבלה תשובות לשאלות שהעבירה, היא סוגרת את הטיפול בבקשה. עוד ציינה כי אם אקירוב ירצה בעתיד היתר שליטה בגלל ביטוח הוא יצטרך להתחיל את התהליך מחדש.

מאלרוב נמסר בתגובה: ״מדובר בעניין טכני, מאחר שטרם החלטנו באיזו דרך לבצע את ההשקעה. בכוונתנו להגיש לממונה בקרוב את המתווה המוצע על ידינו לרכישת השליטה בכלל ביטוח ולהתקדם בתהליך״.
תגיות