אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

האם נכון להיכנס לפרויקט התחדשות עירונית בתקופת משבר?

מאז פרוץ המלחמה בעלי דירות שואלים האם נכון ואפשרי להתניע פרויקט בתקופה כזאת? פנינו לעו"ד אופיר כהן קוניוק, מייסדת ובעלים -משרד עו"ד כהן קוניוק ושות', המתמחה בליווי דיירים,שתנסה לענות לנו, ולבעלי הדירות, על השאלה.

16.01.2024, 18:53 | בשיתוף מרכז הנדל"ן


השוק בישראל מתמודד כל הזמן עם משברים, אם זו קורונה, אם הריבית במשק, והיום המלחמה, בעקבותיה עולה חשיבותם של אמצעי מיגון וממ"דים. לכן דווקא עכשיו נחשב זמן ראוי להתחיל בפרויקטים ארוכי טווח של התחדשות עירונית, מתוך ראייה לעתיד.

עו"ד אופיר כהן קוניוק, מייסדת ובעלים -משרד עו"ד כהן קוניוק ושות' מתייחסת לתוכנית לרישוי מהיר להקמת ממ"דים שאושרה על ידי המועצה הארצית לתכנון ובניה. לדעתה לא מדובר בתחליף להתחדשות עירונית, מאחר ומדובר בחקיקת בזק. חקיקות מסוג זה לוקות בחוסר מחשבה מעמיקה ותכנון לעתיד. היא סבורה שבטווח הרחוק הדבר עלול להזיק לשוק, ויכול לייצר שאננות אצל בעלי הדירות שיחשבו שדי בהקמת ממ"ד. מאידך, התחדשות עירונית מדברת על חידוש בניינים, חידוש יסודות, טיפול בתשתיות - באופן רחב ומלא.

קוניוק מוסיפה שאכן יש סימנים של מדיניות חדשה מצד הרשויות, שבאה לקדם ולייעל תהליכי התחדשות עירונית, ולנסות לצמצם חסמים בתחום. אולם דרושה עוד עבודה רבה והשקעה בכוח אדם כדי לייעל את התהליכים הללו, וצריך לתת לפרויקטים עדיפות עליונה במחלקות התכנון ברשויות, ולהציב אותם גבוה בסדר היום.

לגבי בעלי דירות לפני פרויקט, היא מדגישה שחשוב להיעזר בעורך דין לפני שניגשים לבחור יזם. עורך הדין בוחן את התנהלות היזם לאורך תקופה ארוכה כולל פרויקטים קודמים, ודואג שיבחרו את היזם המתאים והראוי ביותר שיידע להתנהל גם בתקופות משבר.

אם גם אתם שואלים את עצמכם האם כעת הזמן הנכון להיכנס לפרויקט התחדשות עירונית – מומלץ שתצפו בכתבה הבאה.

לפרטים נוספים>>


תגיות