אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עסקת הלמן אלדובי הקפיצה את רווחי אי.בי.אי דייב לוביצקי מנכ"ל אי.בי.אי | צילום: אילן בשור

עסקת הלמן אלדובי הקפיצה את רווחי אי.בי.אי

בית ההשקעות סיים את הרבעון עם רווח שיא של 77 מיליון שקל, מול הפסד של 6 מיליון שקל ברבעון המקביל; אי.בי.אי החזיק 33% בהלמן אלדובי, שנמכר להפניקס

25.05.2021, 19:16 | אלמוג עזר

אי.בי.אי מציג רווחי שיא ברבעון הראשון, בזכות מכירת הלמן אלדובי להפניקס - אי.בי.אי החזיק ב-33% מהלמן אלדובי, והעסקה הניבה לו רווח לאחר מס של 38 מיליון שקל. 

בסיכום שלושת החודשים הראשונים של השנה הרוויח אי.בי.אי 77 מיליון שקל, בהשוואה להפסד של 6 מיליון שקל ברבעןו המקביל.  הכנסות בית ההשקעות עמדו על 189 מיליון שקל לעומת 87 מיליון שקל ברבעון המקביל. 

חברת הגמל של אי.בי.אי התמזגה אל תוך הלמן אלדובי ב-2018 ובכך הסתימה מעורבותו בפעילות גמל, מתוך ההשקפה כי מדובר בענף בעל רווחיות נמוכה ורמת פיקוח גבוהה. "המעבר מעולם הגמל למוצרים שבהם הרגולטור לא קובע את המחיר אלא השוק, מיטיב עם החברה. זהו תהליך שבמסגרתו אנחנו פונים פחות לריטייל ויותר ללקוחות כשירים ולשמחתנו הוא בא לידי ביטוי בדוחות" הסביר מנכ"ל בית ההשקעות דייב לוביצקי, שנכנס לתפקיד בסוף 2018.

בניסיון להגדיל את הרווחיות, אי.בי.אי החליט להתמקד בניהול תיקים, שותפויות השקעה ושירותי תפעול וניהול הוניים. פעילות ניהול התיקים והשותפויות הכניסה 28 מיליון שקל לבית ההשקעות ברבעון הראשון, לעומת 24 מיליון שקל ברבעון המקביל. 

החברה מנהלת כיום 17 שותפויות השקעה, מתוכן 12 שותפויות השקעה בתחום הנדל"ן, 2 שותפויות בתחום מתן שירותי אשראי חוץ בנקאיים ו-3 שותפויות המשקיעות בנכסים פיננסים. היקף נכסים בשותפויות השקעה עומד על 2.3 מיליארד שקל והיקף נכסים בניהול התיקים עומד על 31 מיליארד שקל. 

גם הפריחה בבורסה בתקופת הדוח  תרמה לצמיחה בהכנסות של בית ההשקעות - כך פעילות הנוסטרו רשמה הכנסות של 30 מיליון שקל, בהשוואה להפסד של 29 מיליון שקל ברבעון המקביל. באי.בי.אי נהנו גם מגן ההנפקות שמציף את הבורסה בשנה האחרונות - האחזקות בחברת החיתום פעולים אי.בי.אי תרמו 32 מיליון שקל לשורה העליונה בדוח, מול 5 מיליון שקל בלבד ברבעון המקביל. 


דייב לוביצקי מנכ"ל אי.בי.אי, צילום: אילן בשור דייב לוביצקי מנכ"ל אי.בי.אי | צילום: אילן בשור דייב לוביצקי מנכ"ל אי.בי.אי, צילום: אילן בשור


תגיות