אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סם אלטמן: "לא הבנתי עד כמה האנטישמיות בארה"ב חמורה. זה דפוק לגמרי" סם אלטמן | צילום: EPA/JOHN G. MABANGLO

סם אלטמן: "לא הבנתי עד כמה האנטישמיות בארה"ב חמורה. זה דפוק לגמרי"

מנכ"ל OpenAI היהודי פרסם פוסט ב-X ולפיו "במשך זמן רב אמרתי שהאנטישמיות, במיוחד בקרב השמאל האמריקאי, אינה חמורה כפי שאנשים טוענים. טעיתי לגמרי"

08.12.2023, 09:49 | חדשות חוץ

מנכ"ל חברת הבינה המלאכותית OpenAI, סם אלטמן, כתב שהוא מודה שלא הבין עד כמה נרחבת בעיית האנטישמיות בארה"ב.
"במשך זמן רב אמרתי שהאנטישמיות, במיוחד בקרב השמאל האמריקאי, אינה חמורה כפי שאנשים טוענים", כך כתב אלטמן בפוסט שהעלה אתמול (ו') לפלטפורמת X, "אני רוצה להצהיר שטעיתי לגמרי", הוא כתב.

אלטמן, יהודי, הביע את הבלבול והתסכול שהוא חווה לנוכח המצב: "אני עדיין לא מבין את זה, או יודע מה לעשות בקשר לזה, אבל זה דפוק לגמרי".

אלטמן אינו איש העסקים היחיד שמביע לאחרונה דעה דומה. לדוגמה, מנהל קרן הגידור והמיליארדר ביל אקמן מיצב את עצמו כמתנגד הקולני ביותר לקמפוסים בארה"ב ותגובתם למלחמה בין ישראל לחמאס. אקמן, בוגר אוניברסיטת הרווארד, תקף אותה ואוניברסיטאות נוספות בשל אחריותן לעליית האנטישמיות בקמפוסים.

השבוע אמרה נשיאת הרווארד קלודין גיי בהופעתה בפני בית הנבחרים שקריאה לרצח עם של יהודים "יכולה, בנסיבות מסוימות, להיחשב כבריונות, הטרדה או הפרה של קוד ההתנהגות" של האוניברסיטה.

"למה האנטישמיות פרחה בקמפוסים ברחבי העולם? בגלל מנהיגות כמו גיי, מגיל וקורנבלות' (נשיאות אוניברסיטת פנסילבניה ו-MIT) שמאמינות שרצח עם הוא תלוי הקשר", כך כתב אקמן ב-X ביום שלישי השבוע.


תגיות