אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למרות הרפורמה: לנובו תקים מו"פ בישראל לנובו. מחזקת אחיזה | צילום: AP

למרות הרפורמה: לנובו תקים מו"פ בישראל

ענקית המחשבים משתפת פעולה עם אוניברסיטת בן גוריון בהשקעה הראשונה שלה במרכז פיתוח מקומי, שיתמקד בחדשנות בסייבר. לנובו מצטרפת בכך לשתי מתחרותיה הישירות, DELL ו-HP, שכבר מפעילות מרכזי פיתוח בארץ

20.02.2023, 15:22 | רפאל קאהאן

לנובו תקים מרכז חדשנות בסייבר בשיתוף עם אוניברסיטת בן גוריון, כך לפי שני הגופים היום (ב'). לא פורסם היקף כספי, אך על פי הערכות מדובר על השקעה של מיליוני דולרים במסגרת המהלך. מרכז החדשנות יתפקד בפועל כמרכז מחקר ופיתוח, כך לפי גורמים המקורבים לנושא.

המרכז יתמקד בחדשנות מבוססת ארכיטקטורת Zero-trust בחומרה ובאבטחה מעל ומתחת למערכת ההפעלה. בנוסף, מתכננים בלנובו להשתמש בו כמוקד לפיתוח הדור הבא של פתרונות האבטחה, כשהמרכז גם יציע ללקוחות לנובו מעבדה לווידוא תקני אבטחה, כמו גם גישה לידע מתקדם וחילופי מידע באמצעות מרכז הדרכה מקומי.

המהלך מהווה את ההשקעה הראשונה של לנובו במרכז פיתוח בישראל. עד כה, החברה פעלה דרך זרוע המכירות שלה להפצת מוצריה בארץ וכעת, כאמור, היא תשלב גם פעילות מו''פ. למעשה, כבר ב-2017 נפגשו נציגי Legend Holdings שהחזיקה כשליש מהחברה עם שר הכלכלה דאז אלי כהן, ודנו באפשרות להקמה של מרכז מו''פ מקומי. עם זאת, השיחות לא הבשילו לכדי מימוש והחברה הסתפקה בהמשך הפעילות המסחרית שלה.

לנובו גם מחזיקה בזרוע השקעות פעילה בישראל, אולם החברה לא רכשה עד כה סטארט-אפים בארץ. היא כן השקיעה בחברות כמו Lumus מנס ציונה המתמחה בפיתוחי VR, והיא משתמשת בטכנולוגיה שלה לטובת משקפי ה-VR שלה לארגונים.

לנובו לא ידועה בפעילות סייבר ענפה. החברה התמקדה עד כה בעיקר בפיתוח חומרה וטכנולוגיה תומכת למוצריה, אבל מצב שוק המחשבים ככל הנראה מאלץ אותה לבחון שיפור בהיצע המוצרים והטכנולוגיות שלה. שילוב של טכנולוגיות סייבר ישראליות או כאלה שפותחו בישראל יכול לסייע לה לבלוט מול מתחרותיה. גם ל-HP וגם ל-Dell יש מרכזי מו''פ בארץ, ובלנובו כנראה החליטו שהגיע הזמן שגם לה תהיה פעילות דומה.


תגיות