אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: חנות האפליקציות של OpenAI תיפתח רק בתחילת 2024 מנכ"ל החברה סם אלטמן. הודח - והוחזר לתפקידו | צילום: EPA/JOHN G. MABANGLO

דיווח: חנות האפליקציות של OpenAI תיפתח רק בתחילת 2024

כך לפי מזכר פנימי של חברת הבינה המלאכותית שהגיע לידי רויטרס. החנות היתה אמורה להיפתח בנובמבר, אך ההשקה נדחתה על רקע הדחתו המפתיעה של המנכ"ל סם אלטמן והחזרתו לתפקיד בעקבות מחאת העובדים

02.12.2023, 11:00 | חדשות חוץ

חברת הבינה המלאכותית OpenAI, יצרנית הצ'אטבוט הפופולרי ChatGPT, דחתה את השקת חנות האפליקציות שלה לתחילת 2024, כך על פי מזכר פנימי של החברה שהגיע לידי רויטרס.

במהלך ועידת המפתחים הראשונה שלה בנובמבר הציגה החברה את דגמי ה-GPT שתוכננו לפי דרישות ספציפיות, וכן את חנות ה-GPT המיועדת, שהיו אמורים לצאת לאור בסוף אותו חודש. החברה ממשיכה "להכניס שיפורים" בדגמי ה-GPT שלה בהתבסס על פידבק מהמשתמשים, לדברי המזכר.

הדחייה מגיעה על רקע פיטוריו המפתיעים של מנכ"ל החברה, סם אלטמן, והחזרתו לתפקיד בעקבות איומי עובדים לעזוב. דגמי ה-GPT הנוכחיים הם גרסאות מוקדמות של סייעי AI שמבצעים משימות בעולם האמיתי, כמו הזמנת כרטיסי טיסה מטעם המשתמש. הם צפויים גם לאפשר למשתמשים לחלוק את ה-GPT שלהם ולהרוויח כסף על בסיס מספר המשתמשים בו.

בכנס המפתחים שקיימה בתחילת נובמבר - עוד לפני ההדחה המתוקשרת שלבסוף כאמור בוטלה - הציגה החברה שורת פיתוחים שנועדו להציב אותה הרחק לפני כולם במרוץ לפיתוח עולם ומוצרי הבינה המלאכותית. הבשורה העיקרית של החברה נגעה לאפשרות לכל אחד לבנות גרסה מותאמת שלו לצ'אטבוט הפופולרי של החברה – ChatGPT, אותו ניתן יהיה אפילו למכור בחנות אפליקציות ייעודית שהקימו. מנכ"ל החברה סם אלטמן הציג את הפיתוחים לכ-900 מפתחים, שנה בלבד אחרי שהחברה השיקה את ChatGPT שכבר היום נהנה מ-100 מיליון משתמשים שבועיים.

לפי אלטמן, המוצר שאותו הציגו נועד לאפשר לכל אחד, חובבן או מפתח מקצועי, לאמן צ'אטבוט על מערך נתונים ספציפי כך שישרת מטרה ייחודית מותאמת אישית. ChatGPT יכתוב את הקוד שדרוש כדי להפעיל את הבוט החדש, שיוכל גם להתחבר לאתרים אחרים כדי לגשת למאגרי מידע ואותו יהיה אפשר להפיץ לשימוש רחב. כך למשל ניתן לאמן את הצ'אטבוט על אוסף של מתכוני בישול או ספריית מוזיקה, ולשאול אחר כך את הבוט שאלות ספציפיות כמו אילו פריטים יש במתכון אחד, או מתי תקליט הוקלט או מי המבצע של היצירה. את התכנות ניתן לעשות באמצעות קול.


תגיות