אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: OpenAI הגיעה לשווי של כ-80 מיליארד דולר - זינוק של פי שלושה בתוך שנה סם אלטמן | צילום: Fabrice COFFRINI / AFP

דיווח: OpenAI הגיעה לשווי של כ-80 מיליארד דולר - זינוק של פי שלושה בתוך שנה

לפי "ניו יורק טיימס", חברת הבינה המלאכותית מוכרת מניות קיימות במסגרת הצעת רכש שמובילה קרן ת'רייב קפיטול; בינואר אשתקד ביצעה OpenAI גיוס דומה לפי שווי של 29 מיליארד דולר; עם זאת בדצמבר פורסם כי היא מקיימת דיונים ראשוניים לגיוס לפי שווי של 100 מיליארד דולר

17.02.2024, 13:17 | חדשות חוץ

חברת הבינה המלאכותית OpenAI השלימה עסקת מניות המעניקה לה הערכת שווי של יותר מ-80 מיליארד דולר, כמעט פי שלושה מהערכת השווי מינואר 2023 - כך לפי דיווח ב"ניו יורק טיימס" המתבסס על אנשים המעורים בנושא.

לדבריהם, החברה מוכרת מניות קיימות במסגרת הצעת רכש שמובילה קרן ההון סיכון ת'רייב קפיטול (Thrive Capital). העסקה תאפשר לעובדים להרוויח מהמניות שבידיהם, בניגוד לגיוס הון מסורתי שמגייס כספים לפעילות העסקית.

ב-OpenAI סירבו להגיב על הדיווח. עם זאת העסקה הופכת אותה לאחת מחברות הסטארט-אפ עם השווי הגבוה ביותר בעולם, אחרי בייטדאנס וספייס איקס.

לפני כשנה ביצעה OpenAI עסקה דומה, אז חברות ת'רייב קפיטול, סקויה קפיטול, אנדריסן הורוביץ ו-K2 Global הסכימו לרכוש מניות של החברה, בעסקה שהעניקה לה הערכת שווי של סביבות 29 מיליארד דולר.

בדצמבר פורסם כי OpenAI נמצאת בדיונים ראשוניים לגבי סבב גיוסים חדש, על פי הערכת שווי של 100 מיליארד דולר.

OpenAI היא אחת החברות המובילות בתחום הבינה המלאכותית הגנרטיבית, המפתחת טכנולוגיה שיכולה לחולל טקסטים, שמע ותמונות. היא גם עזרה להשיק את הבהלה הנוכחית ל-AI בזכות הפופולריות הגדולה של הצ'טבוט ChatGTP.

העסקה מגיעה בתקופה קריטית לחברה, ומהווה הצבעת אמון בה לאחר שנה של טלטלות. בנובמבר הדיח הדירקטוריון את המנכ"ל והמייסד סם אלטמן. בעקבות זאת, איימו מרבית העובדים להתפטר ובסופו של דבר הוחזר אלטמן לתפקיד ארבעה ימים לאחר מכן, וכמה חברי דירקטוריון התפטרו.

משקיעה גדולה נוספת בחברה היא מיקרוסופט, שעד כה השקיעה בה 13 מיליארד דולר.


תגיות