אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברקשייר האת'ווי של וורן באפט ממשיכה לצמצם את ההחזקות ב-HP איל ההון וורן באפט. ממשיך לממש את מניות HP | צילום: EPA, רויטרס

ברקשייר האת'ווי של וורן באפט ממשיכה לצמצם את ההחזקות ב-HP

ברקשיירמכרה בימים האחרונים מניות נוספות של יצרנית המדפסות, ובסך הכל מכרה החודש מניות HP בהיקף של יותר מחצי מיליארד דולר

03.10.2023, 14:57 | שיר רייטר

ענקית ההשקעות ברקשייר האת'ווי של איל ההון וורן באפט מכרה נתח נוסף ביצרנית המחשבים והמדפסות היולט פקארד (HP).

מסמכים שהגישה ברקשייר חשפו שבשלושת ימי המסחר האחרונים היא מכרה מניות HP בשווי 130 מיליון דולר. המכירות מצטרפות למימושי מניות קודמים שעשתה החברה לאחרונה, ובסך הכל מכרה החודש ברקשייר מניות של HP בשווי של 540 מיליון דולר.

ברקשייר מכרה את המניות במחיר ממוצע של 25.75 דולר, בעוד אתמול ננעל המסחר במניות HP בשער של 25.67 דולר.

באפט אינו נוהג לפרסם את הרכישות והמכירות שהוא מבצע, אך כיוון שברקשייר מחזיקה ביותר מ-10% ב-HP היא נדרשת לדווח לרשות ניירות ערך האמריקאית, ה-SEC, על שינויים באחזקותיה בחברה תוך שני ימי עסקים.

לאחר המכירות האחרונות מחזיקה ברקשייר ב-10.2% מיצרנית המדפסות שנסחרת בשווי שוק של 25.4 מיליארד דולר. חברת ונגארד תפסה את מקומה כבעלת המניות הגדולה ביותר ב-HP.

מניות HP זינקו ב-14.8% לשיא באפריל 2022, כשברקשייר חשפה שהחלה לצבור נתח משמעותי בחברה. מאז נפלו המניות בכ-40% - ירידה שמשקפת גם את אובדן שווי האחזקות של ברקשייר. מהתבוננות במספרים עולה כי ענקית ההשקעות ביצעה את המכירות האחרונות בהפסד. רצף המימושים עשוי להצביע על כך שבאפט מתכנן להמשיך להקטין את חלקו בחברה.

ברקשייר לא סיפקה הסבר לכך שהיא חותכת את חלקה ב-HP. ייתכן שהחברה הפכה לפסימית בנוגע להמשך ביצועיה של HP, או שהיא מעוניינת לשחרר הון על מנת לבצע השקעות אחרות. בשנה האחרונה קיצצה החברה את אחזקותיה בבנק אוף ניו יורק מלון וב-U.S בנקורפ.

בתשעת החודשים שקדמו ל-30 ביוני השנה, מכרה החברה מניות בהיקף כולל של 33 מיליארד דולר, והגדילה כמעט לשיא את המזומנים שברשותה.

במקביל, מניית HP מטפסת ביותר מ-2% בטרום המסחר בניו יורק, לאחר שבנק אוף אמריקה הקפיץ בשתי דרגות את ההמלצה על המניה מ'תשואת חסר' (מכירה) ישירות ל'קנייה'.

תגיות