אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השקעה ירוקה: בריטניה תזרים 500 מיליון פאונד לחברת הפלדה הגדולה במדינה מפעל טאטא סטיל בווילס | צילום: REUTERS/Joann Randles

השקעה ירוקה: בריטניה תזרים 500 מיליון פאונד לחברת הפלדה הגדולה במדינה

במסגרת העסקה, טאטא סטיל תשקיע 750 מיליון פאונד - והחברה תעבור לכבשנים חשמליים; עם זאת 3,000 משרות נמצאות בסכנה

16.09.2023, 23:03 | חדשות חוץ

בריטניה מתכוונת להזרים 500 מיליון פאונד (621 מיליון דולר) לטאטא סטיל, חברת הפלדה הגדולה במדינה, כדי להפוך אתר בוויילס שבבעלותה לנייטרלי מבחינת פליטות פחמן. המימון יעבור במסגרת עסקה שמטרתה להבטיח את העתיד של תעשיית הפלדה בבריטניה אך מסכנת כ-3,000 משרות.

בסוכנות רויטרס דיווחו כי חבילת המימון בגובה 1.25 מיליארד פאונד לחברה כוללת השקעה של 750 מיליון פאונד מטאטא למימון המעבר לכבשנים חשמליים שהם בעלי פליטת פחמן נמוכה יותר מהשיטות הנוכחיות המתבססות על פחם.

לפי הודעת הממשלה, העסקה תעזור לשמור על 5,000 משרות, אך החברה מעסיקה כיום מעל 8,000 עובדים, כך שעלה החשש לפיטורים של כ-3,000 עובדים. הכבשנים החשמליים גם דורשים פחות כוח אדם לתפעל אותם. עם זאת, שרת המסחר קמי באדנוך אמרה כי ההסכם הוא הדבר הנכון עבור בריטניה וכלל כוח העבודה. "אנחנו שומרים על מקומות עבודה שאחרת היו מקוצצים. בלי ההשקעה הזו כנראה שהיינו רואים את הסוף של ייצור הפלדה באזור הזה של המדינה".

טאטא סטיל שבבעלות הודית מזהירה כבר תקופה כי בלי סיוע ממשלתי תיאלץ לסגור את האתר בווילס. לפי הערכות הממשלה, הכבשנים החשמליים החדשים יפחיתו את פליטות הפחמן בסביבות 1.5%.

איגוד העובדים יונייט העביר ביקורת על הממשלה על כך שלא משקיעה יותר במפעל ולא פעלה לשמירה על יותר משרות. "נילחם לא רק כדי להציל את המשרות הללו, אלא גם כדי ליצור עוד משרות בתעשיית הפלדה", מסרה מזכ"לית האיגוד שרון גרהאם.


תגיות